احتمال اضافه شدن سنسور نوری به نسخه بعدی AirPods

نسل جدید ایرپادهای اپل به سنسور نوری مجهز خواهد شد.

احتمال دارد که اپل در ایرپاد نسل جدید خود سنسور نور محیطی (Ambient Light Sensor) قرار دهد تا میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان قلب کاربران را بررسی کند. برای مطالعه ادامه خبر همراه برتر دیجیتال باشید.

طبق گزارش‌های منتشر شده توسط یکی از سایت‌های خبری، اپل از شرکت ASE Technology درخواست کرده تا سنسورهای نوری تولید کند. همین اقدام نیز به شایعاتی دامن زده که گویا کمپانی آمریکایی قصد دارد از این حسگرها برای شمارش قدم‌ها، حرکات سر و تفسیر ضربان قلب بهره ببرد.

پیش از این در گوشی Galaxy S9 سامسونگ شاهد حضور تکنولوژی مشابه بودیم. در این فناوری به پوست کاربران نوری می‌تاباند و با استفاده از داده‌های به دست آمده از نور تابیده شده، اطلاعاتی از ضربان قلب به کاربر می‌دهد.

احتمال اضافه شدن سنسور نوری به نسخه بعدی AirPods
ظاهر احتمالی ایرپادز نسل بعد

با این حال، استفاده از این سنسورها در AirPods اپل به خاطر اندازه، شکل و شیوه جای‌گیری هدفون‌ها تقریباً غیرممکن می‌باشد چرا که بهتر است در هندزفری‌هایی به کار گرفته شوند که روی گوش قرار می‌گیرند. شاید اپل از سنسورهای نور محیطی برای اندازه‌گیری مقدار اکسیژن خون بهره گیرد تا با استفاده از آن وضعیت جسمانی کاربران را بررسی کند.

نمونه‌ای از هدفون‌های رو گوشی

از طرفی، شاید بتوان از آن داده‌ها برای اعلام شرایط سلامتی نظیر تنگی نفس در خواب نیز استفاده کرد. اپل در حال حاضر و با استفاده از اپل واچ سری ۵ خود از سنسور ECG استفاده کرده تا وضعیت جسمانی کاربران را بررسی کند ولی در این بین شایعاتی منتشر شده که این شرکت قصد دارد تکنولوژی‌های مشابهی را در نسل بعدی AirPods نیز قرار دهد.

 

شما فکر می‌کنید امکانات ایرپاد نسل جدید چه خواهد بود؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: gsmarena.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: