پتنت جدید اپل برای طراحی نمایشگر اختصاصی

پتنت جدید اپل برای طراحی نمایشگر اختصاصی

به تازگی دو پتنت که گفته می‌شود متعلق به اپل هستند در اینترنت منتشر شده است. هر دو این اسناد نشان می‌دهند که محصولاتی توسط کمپانی آمریکایی تولید خواهند شد که کاربرد متفاوتی دارند. اولین پتنت جدید اپل به نمایشگری مربوط می‌شود که گویا امکان استفاده از آن در زیر آب وجود دارد و دیگری نشان‌دهنده صفحه نمایشی است که با توجه به محل قرارگیری چهره کاربر در روبه‌روی آن، زاویه خود را تغییر می‌دهد. برای اطلاع از کارایی این نمایشگرها و مطالعه ادامه خبر، همراه برتر دیجیتال باشید.

اولین پتنت نمایشگر اپل

بر اساس پتنت اول نمایشگر اپل، اپل می‌خواهد صفحه نمایشی بسازد که امکان استفاده از آن در زیر آب فراهم باشد. این تصویر آزمایشی که با شماره ۲۰۲۰۰۱۰۴۰۲۱ به ثبت رسیده، گفته می‌شود که دارای رابط کاربری خاصی می‌باشد؛ بدین صورت که، وقتی می‌فهمد کاربر در زیر آب حضور یافته، پوسته نرم‌افزاری آن تغییر می‌کند. مطمئناً تولید چنین وسیله‌ای می‌تواند یک گام مهم در دنیای تکنولوژی باشد زیرا شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند همواره به دنبال راه‌هایی برای ارتقای سخت‌افزاری محصولاتشان بوده‌اند.

از نظر کاربرد نیز این پتنت زمانی به درد خواهد خورد که شخصی بخواهد از این وسیله و رابط کاربری آن در مواقعی که در زیر آب حضور دارد، استفاده کند. آنطور که در این پتنت نوشته شده، روش‌های فعلی ناوبری در دستگاه‌های امروزی دیگر برای بهره‌گیری از آنها در زیر آب قدیمی، زمان‌بر و ناکارآمد شده‌اند. برای مثال، برخی از این شیوه‌ها کاربران را مجبور می‌سازند که هنگام وارد شدن به آب دکمه‌های مختلف را فشار داده یا قسمت‌های خاصی از دستگاه را لمس کنند که همین اتفاق همان‌طور که گفتیم هم زمان‌بر است و هم پیچیده. از طرفی، این روش‌ها بر کنترل رابط کاربری چندان تأثیرگذار نیستند.

به عبارت دیگر، اپل در تلاش است با پتنت جدید گزینه‌های اضافی یک رابط کاربری را حذف کند؛ تا وقتی مالک دستگاه به زیر آب رفت سریع‌تر از امکانات آن استفاده نماید. با این کار، کمپانی آمریکایی برنامه‌ریزی کرده تا با خلاصه‌تر کردن گزینه‌ها، دیگر افراد مجبور نباشند در میان قسمت‌های مختلف رابط کاربری به جستجو بپردازند. یکی از این ویژگی‌ها ، مثلاً اجرای برخی دستورات با تأیید چند گزینه می‌باشد.

پتنت دوم اپل

در جزئیات پتنت دوم نمایشگر اپل با شماره ثبت ۲۰۲۰۰۱۰۴۰۳۳، نوشته شده است که “نمایشگری تولید خواهد شد که با توجه به جهت چهره کاربر، به صورت خودکار رابط کاربری را تغییر می‌دهد”. در واقع صورت کاربر به هر طرف که نگاه کرد، رابط کاربری هم به همان طرف خواهد چرخید. یکی از کارایی‌های این پتنت به آیپدها مربوط می‌شود که قادر خواهند بود رابط کاربری را به صورت عمودی یا افقی نمایش دهند.

با این حال، برخی اوقات ممکن است دستگاه در جهت اشتباه بچرخد و کاربر را وادار کند خودش گوشی یا تبلت را به جهت دلخواه حرکت دهد. اپل قصد دارد با تشخیص جهت چرخش صورت افراد، دیگر اجازه ندهد این اتفاق رخ دهد. مطمئناً تولید نهایی این پتنت می‌تواند زمانی به کار افراد بیاید که آیفون یا آیپد روی سطح صافی قرار گرفته و سنسورها تشخیص می‌دهند که باید نمایشگر به طرف چهره شخصی که در حال مشاهده نمایشگر هستند، بچرخد.

 

شما در مورد این نمایشگرها چه فکر می‌کنید؟ آیا تولید آنها نهایی خواهد شد؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: gizmochina.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: