نحوه دانلود و نصب گوگل پلی استور

نحوه دانلود و نصب گوگل پلی استور

فروشگاه Google Play گنجینه ای از برنامه ها و محتوا است. گاهی اوقات لازم است که فروشگاه Google Play Store را به صورت دستی نصب کنید، اگر به طور ناخواسته آن را نصب کرده اید و یا می خواهید به نسخه قبلی بازگردید تا از اشکالات بوجود آمده جلوگیری شود. در اینجا نحوه دانلود و نحوه نصب گوگل پلی استور را به شما یاد خواهیم داد.

نحوه دانلود و نصب گوگل پلی استور چگونه است؟

شماره ورژن Google Play Store

سیستم شماره گذاری برای نسخه های فروشگاه Google Play ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد اما آسان است. اگر جهش بین اعداد به نظر کمی عجیب و غریب باشد، این به این معنی است که Google به طور عمومی نسخه های بین دو نسخه را منتشر نکرده است.

APK فروشگاه Google Play را دانلود کنید

آخرین نسخه Google Play Store را دانلود کنید:

دانلود نسخه های قدیمی Google Play Store

آخرین نسخه Google Play Store ورژن  ۱۱٫۱٫۱۵ می‌باشد و به طور معمول، بسیاری از تغییرات در زیر پوسته قرار دارد که هدف آنها ساختن اپلیکیشن ها به صورت یکپارچه است تا ما بتوانیم تغییرات قابل توجهی در رابط کاربری یا ویژگی های جدید پیدا کنیم. اگر به روزرسانی ها را دانلود کرده و خطاهای ظاهری را متوجه شده اید، راهنمای ما را  بررسی کنید.

چگونه Google Play Store را نصب کنیم؟

ساده ترین روش برای نصب فروشگاه Play برای شما کاملا آشنا خواهد بود اگر شما یک دنباله مشتاق برتردیجیتال هستید: APK Play Store را به صورت دستی نصب کنید. APK در Android معادل با یک برنامه exe در رایانه شما است. به جای دانلود یک برنامه از فروشگاه Play Store، به سادگی آن را بدون کمک Play Store نصب کنید. ما حتی یک راهنمای مفید برای کمک به شما داریم:

 البته باید بدانید زمانی این روش مفید است که برنامه ای که می خواهید نصب کنید در فروشگاه Play خود نیست. دو روش برای به دست آوردن APK Google Play بر روی دستگاه شما وجود دارد: به طور مستقیم بر روی تلفن یا رایانه که ما اولین گزینه را انتخاب می کنیم.

اول باید منابع نامشخص (Unknown sources) را در دستگاه خود فعال کنید.

فعال کردن منابع نامشخص: این مسیر را طی کنید Settings > Security > Unknown sources و تیک Unknown sources را فعال کنید. 

با استفاده از مرورگر بر روی دستگاه خود، به انجمن XDA Developers ها یا APK Mirror بروید تا APK را برای آخرین نسخه فروشگاه Google Play دانلود کنید. شما ممکن است با یک پیام هشدار روبرو شوید که “این نوع فایل می تواند به دستگاه شما صدمه بزند.” آن را نادیده بگیرید (به ما اعتماد کنید) و روی OK ضربه بزنید. APK را باز کنید. مجوزهای لازم برای نصب ورژن جدید فروشگاه Google Play را بخوانید، سپس گزینه «نصب» را لمس کنید.

نحوه نصب Google Play Store با استفاده از کامپیوتر

اگر در دستگاهتان داده یا اتصال Wi-Fi ندارید، می توانید APK را به کامپیوتر خود دانلود کنید. همان روند اعمال می شود: منابع نامشخص را در دستگاه خود فعال کنید. با استفاده از مرورگر در کامپیوتر خود، به انجمن XDA Developers یا APK Mirror بروید تا APK را برای آخرین نسخه Google Play Store دانلود کنید. دستگاه خود را با یک کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید و APK را به دستگاه Android خود کپی کنید. بعد از قبول مجوز ها گزینه «نصب» را لمس کنید.

عیب یابی Google Play Store

چارچوب خدمات Google یک سرویس حیاتی است که به Google Play Store امکان برقراری ارتباط با برنامه ها در دستگاه شما را می دهد، اجازه می دهد تا به روز رسانی خودکار و سایر قابلیت ها اجرا شود. اگر  این توابع متوقف شوند ممکن است در این سرویس مشکلی ایجاد شود و شما باید حافظه پنهان (cache) را در Google Play Store و Google Play Services پاک کنید. برای انجام اینکار : به تنظیمات برنامه ها بروید به قسمت Google Play Store بروید، روی آن لمس کنید، سپس روی گزینه Clear cache لمس کنید. همین کار را برای Google Play Services انجام دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

2 نظر از طرف کاربران برای این مطلب ثبت شده است.

علی ارسلانی - تاریخ: ۱۴۰۱٫۱۰٫۲۳ ساعت: ۰۲:۰۴

سلام امیدوارم برنامه های خوبی باشد مورد قبول. خسته نباشید

پسندیدم 1
نپسندیدم 1
حسین الوندی - تاریخ: ۱۴۰۱٫۰۹٫۰۹ ساعت: ۰۲:۴۰

سلام بنظر من خیلی خوبه

پسندیدم 5
نپسندیدم 3
شما نیز نظر خود را درباره این مطلب بیان نمائید: