اپل پارک :‌ ساختمان اداری جدید اپل (سفینه فضایی اپل) را ملاقات کنید!

اپل پارک | سفینه فضایی اپل

ساختمان اداری جدید اپل که کار ساخت آن در اوایل سال ۲۰۱۹ به اتمام خواهد رسید اپل پارک نام دارد و به سفینه فضایی اپل نیز مشهور است! این پروژه توسط موسس اپل یعنی استیو جابز فقید در سال ۲۰۰۶ کلید خورد و کار ساخت آن در اواخر ۲۰۱۳ شروع شد. او پروژه ساخت اپل پارک را در سال ۲۰۱۱ و فقط چند ماه قبل از فوتش به شورای شهر کوپرتینو (cupertino city council) که محل استقرار شرکت اپل از همان ابتدای تاسیس است، پرزنت کرد.

ویژگی های جالب توجه اپل پارک

از نکات جالب توجه ساختمان اپل پارک می توان به ظرفیت ۱۲٫۰۰۰ نفری برای کارمندان اپل (همگی در یک ساختمان) و همچنین تامین ۱۰۰٪ انرژی مصرفی این ساختمان از انرژی خورشیدی اشاره کرد. در دور تا دور این ساختمان از شیشه های خم استفاده شده است. محیط بیرون و همچنین مرکز این ساختمان نیز پر از درختان و گل و گیاه می باشد و اپل در طراحی این ساختمان، توجه ویژه ای به درختکاری و افزایش فضای سبز این قطعه زمین داشته است.

زمین مورد استفاده برای اپل پارک به قیمت حدود ۱۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ از شرکت HP خریداری شد. بودجه اصلی برنامه ریزی شده برای ساختمان جدید اپل پارک حدود ۳ میلیارد دلار بود ولی در سال ۲۰۱۳ طبق تخمین جدید اپل این پروژه برای آنها حدود ۵ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. با اینکه ۵ میلیارد دلار معادل حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان! (با نرخ دلار ۶۰۰۰ تومانی) به نظر رقم رویایی برای یک ساختمان می باشد؛ اما اپل به راحتی از عهده آن بر می آید.

این مبلغ تنها حدود ۲٪ از ذخایر پول نقد اپل را تشکیل می دهد! اپل در حال حاضر حدود ۲۹۵ میلیارد دلار ذخایر پول نقد دارد! ارزش کلی شرکت اپل در حال حاضر حدود ۹۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. طبق پیشگویی ها اپل در اوایل سال ۲۰۱۹ به اولین شرکت ۱ تریلیارد دلاری جهان تبدیل خواهد شد!

در ادامه از شما دعوت میکنیم به تماشای این ویدئو جالب بنشینید:

 ویدئویی جالب از اپل پارک

گالری تصویری اپل پارک

نظر شما در خصوص سفینه فضایی جدید اپل یا همان اپل پارک چیست؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

2 نظر از طرف کاربران برای این مطلب ثبت شده است.

نوید میرزاآقازاده - تاریخ: ۱۳۹۷٫۰۳٫۱۶ ساعت: ۱۶:۵۰

من افتخار میدم رایگان منو ببرین ??

برتر دیجیتال - تاریخ: ۱۳۹۷٫۰۳٫۱۷ ساعت: ۰۶:۳۹

بله آقای میرزا آقازاده. اپل هم افتخار می‌کنه به داشتن فن های سرسختی مثل شما.

شما نیز نظر خود را درباره این مطلب بیان نمائید: