۵ اپلیکیشنی که حذف آن باعث بهبود عملکرد گوشی آیفون می‌شود

۵ اپلیکیشنی که حذف آن باعث بهبود عملکرد گوشی آیفون می‌شود

کاربران گوشی موبایل آیفون هم بعد از مدتی استفاده از اسمارتفون خود، از کاهش عملکرد آن گلایه می‌کنند. درد مشترکی که تمام کاربران موبایل‌های امروزی، دیر یا زود دچار آن خواهند شد. اگر شما هم صاحب یکی از موبایل‌های اپل هستید، می‌‌توانید با حذف اپلیکیشن‌های زیر، بهبود عملکرد گوشی آیفون خودتان را احساس کنید.

حذف این اپلیکیشن‌ها علاوه بر افزایش سرعت گوشی، باعث بهبود عمر باتری گوشی آیفون شما نیز خواهد شد.

۱- فیسبوک

تمام متخصصان حوزه فناوری بر این نظریه که اپلیکیشن فیسبوک باعث تخلیه سریعتر باتری موبایل شما می‌شود، اتفاق نظر دارند. این اپلیکیشن با ویژگی‌هایی مانند پخش و بارگذاری خودکار ویدیوها علاوه بر افزایش کاهش سریع مقدار باتری، باعث پر شدن حافظه موبایل و استفاده ناخواسته از حجم اینترنت شما می‌شود. بعد از حذف این اپلیکیشن همچنان می‌توانید از نسخه وب فیسبوک استفاده نمایید.

۲- اسکایپ

همه‌ی ما دوست داریم با مداوم عزیزانمان، گاه به صروت صوتی و گاه تصویری، در ارتباط باشیم. اسکایپ به عنوان یکی از محبوب‌ترین این نرم‌افزارها بین بسیاری رواج دارد که اتفاقا به عنوان یکی از قاتلین باتری آیفون نیز از آن یاد می‌شود. به عنوان جایگزین این اپلیکیشن می‌توانید از FaceTime استفاده نمایید.

۳- پیام‌رسان فیسبوک ( Facebook Messenger )

همانند خود اپلیکیشن فیسبوک، اپلیکیشن پیام‌رسانش هم به صورت غیر معقولی از منابع گوشی شما استفاده می‌کند. هرچند که با حذف این اپلیکیشن برای پاسخ به پیام‌های‌تان نیاز به کامپیوتر خواهید داشت، اما داشتن یک تلفن همراه سریع‌تر ارزش حذف این برنامه را خواهد داشت.

بهبود عملکرد گوشی آیفون
حذق بازی‌‌ها با گرافیک بالا باعث بهبود عملکرد گوشی آیفون شما می‌شود.

۴- بازی‌ها با گرافیک بالا

بازی‌های موبایلی یک روش عالی برای کمی خوش‌گذرانی و وقت گذرانی است. اما بازی‌های با گرافیک بالا نه تنها باعث داغ شدن گوشی شما و آسیب به سخت‌افزار موبایل‌تان می‌شود، بلکه باعثز خالی شدن سریع‌تر باتری موبایل‌تان نیز خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم گیم‌هایی را انتخاب نمایید که نیاز به پردازش گرافیکی بالایی نداشته باشند تا باعث کاهش عملکرد گوشی موبایل شما نشوند.

۵- اپلیکیشن‌های مسیریابی (ناوبری)

چند اپلیکیشن مسیریابی برروی موبایل خودتان نصب دارید؟ علاوه بر apple maps، Google Maps، ویز (Waze) اپلیکیشن مسیریابی دیگری نیز بروی آیفون خودتان نصب دارید؟ زمان آن رسیده که فقط یک یا دو مورد از آن‌ها را برروی اسمارتفون خود نگهدارید و بقیه را حذف کنید. اپلیکیشن‌هایی مانند ویز مصرف باتری بسیار زیادی دارند. حذف اپلیکیشن‌ها تنها راه بهبود عملکرد گوشی آیفون نیست اما یک قدم مهم برای شروع است. صددرصد اپلیکیشن‌های دیگر هستند که استفاده چندانی از آن‌ها نمی‌کنید و یا فضای زیادی را در گوشی شما اشغال کرده‌اند که می‌توانید با حذف هریک از آن‌ها نیز عملکرد گوشی‌تان را بهبود ببخشید. شما چه پیشنهادی برای بهبود عملکرد گوشی‌های آیفون دارید؟  

منبع: shefinds.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: