۱۰ نکته درباره‌ی فناوری و تکنولوژی که شما امروز باید آنها را بدانید!

Masayoshi Son رئیس و مدیر اجرایی SoftBank Corp در کنفرانس خبری در تاریخ 18 ژوئن 2015 در Chiba، ژاپن صحبت می کند. فناوری

روز بخیر. در این مقاله اخبار جدید تکنولوژی و فناوری دنیا وجود دارد که شما بهتر است درباره ی آنها بدانید.

۱۰ خبر جدید دنیا تکنولوژی

  1. شرکت Lyft که بازوی سرمایه گذاری Alphabet (شرکت مادر گوگل) است، یک میلیارد دلار در یک دورۀ مالی به رهبری CapitalG افزایش سرمایه داد. همچنین گوگل یکی از سرمایه گذاران قدیمی در شرکت اوبر (Uber) است. شرکت گوگل ونچر، ۲۵۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ به حساب بانکی شرکت اوبر بازگشت داد.
  2. مهمترین ویژگی جدید Apple Watch در چین بسته شده است. در حال حاضر هیچ اپراتور ارائه دهنده سرویس برای سری ۳ Apple Watch با LTE در چین وجود ندارد.
  3. SoftBank در نظر دارد به میزان ۸۸۰ میلیارد دلار در زمینه‌ی تکنولوژی از طریق صندوق عظیم Vision Fund خود سرمایه گذاری کند. Masayoshi Son مدیر عامل شرکت گفت: صندوق Vision Fund ورژن ۲، ۳ و ۴ هر دو تا سه ساله ایجاد خواهد شد.
  4. دو ساکن محلی در حال برنامه ریزی برای درخواست تجدید نظر در خصوص تصمیم اجازه دادن به اپل برای ساخت یک مرکز داده در ایرلند هستند. پرونده آنها توسط قاضی مک کردموت (McDermott) در ۲۵ اکتبر قضاوت می‌شود.
  5. وکیل بلند پایه فیس‌بوک قبل از کنگره در مورد تبلیغات مربوط به روسیه شهادت خواهد داد. مدیر عامل شرکت مارک زوکربرگ و کو شرول سندبرگ به طور عمومی شهادت نخواهند داد.
  6. سهام اپل پس از گزارش های کاهش تولید آیفون ۸ نزول کرده است. شرکت اپل بیش از ۵۰ درصد سفارشات تولید مرتبط با آیفون ۸ را برای بقیه‌ی سال ۲۰۱۷ کاهش داده است.
  7. شرگت توییتر قبول کرده که به وعده‌های خود برای ایجاد سایت امن‌تر و انتشار مهلت برای قوانین جدید عمل نکرده است. این شرکت گفت: در گذشته ما گفته بودیم که بهتر عمل می‌کنیم و قول شفاف سازی همه چیز را می‌دهیم اما در تلاش‌هایمان کوتاهی کرده ایم.
  8. نقص امنیتی در smartwatch های کودکان بدین معنی است که هکرها می توانند از آنها برای جاسوسی در مکان‌های کودکان استفاده کنند. حداقل یکی از خرده فروشان تا به حال چندین دستگاه مشکوک از قفسه‌های خود کشف کرده است.
  9. نینتندو (Nintendo) یک دسته از ویژگی‌های مهم و حیاتی را به کنسول سوئیچ اضافه کرد. این شرکت ضبط ویدئوی بازی و انتقال داده‌ها از یک سوئیچ به دیگری را در میان ویژگی های دیگر اضافه کرد.
  10. در حال حاضر Google Play به کاربران اجازه می‌دهد تا قبل از نصب، برنامه های اندروید را انتخاب کنید. این ویژگی ابتدا در ماه می سال ۲۰۱۶ رونمایی شد.

برای دریافت به روزترین اخبار تکنولوژی و فناوری دنیا با برتردیجیتال همراه باشید.

منبع: businessinsider

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: