۱۱ اپلیکیشن کاربردی اندروید که شما را شگفت‌زده می‌کنند

۱۱ اپلیکیشن کاربردی اندروید که شما را شگفت‌زده می‌کنند

میلیون‌ها برنامه در فروشگاه Google Play وجود دارند از اپلیکیشن‌های بازی گرفته تا ابزارهای ضروری و برنامه‌هایی که یک سری روش‌های عالی برای شخصی‌سازی گوشی هوشمند ارائه می‌دهند. تقریباً برای همه نوع نیازی یک برنامه اختصاصی یا چند منظوره وجود دارد؛ همین موضوع، اندروید را به یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های گوشی‌ هوشمند تبدیل کرده است. بر همین اساس، در این مطلب از برتر دیجیتال می‌خواهیم به معرفی برخی اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید بپردازیم که می‌توانند نحوه استفاده شما از اندروید را به طور کامل تغییر دهند.

برخی از برنامه‌ها، رابط کاربری را بهبود می‌بخشند، برخی دیگر کارهای رایج را به صورت خودکار انجام می‌دهند و برخی نیز ویژگی‌های محبوب در سیستم عامل را ارتقا می‌دهند. در ادامه، ۱۱ اپلیکیشن‌ کابردی اندروید را معرفی می‌کنیم که گوشی شما را به وسیله‌ای بسیار کاربردی‌تر تبدیل می‌کنند، پس تا انتها با ما همراه باشید.

۱. اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: Lynket Browser

اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: Lynket Browser

رسانه‌های اجتماعی برای آشنایی با اخبار و مطالب جذاب در سراسر وب عالی هستند، اما لزوما بهترین راه برای مطالعه نیستند. گاهی بهتر است چند مطلب را اولویت‌بندی کرده و در فرصت‌های بعدی به آن‌ها مراجعه کنید. این همان کاری‌ست که می‌توانید با مرورگر Lynket Browser انجام دهید. این اپلیکیشن کاربردی اندروید، صفحه‌های وب را در پس‌زمینه باز می‌کند و شما می‌توانید هر زمانی که بخواهید با ضربه زدن بر حباب‌های شناور در پس‌زمینه دستگاه به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

این اپلیکیشن، ساده و در عین حال بسیار کاربردی و مفید است. این برنامه، کاملاً با مرورگر پیش‌فرض شما سازگار است و می‌تواند با دانلود خودکار نسخه‌های AMP لینک‌های مورد نظر شما، سرعت وب‌گردی را افزایش دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های کاربردی Lynket Browser، امکان مطالعه صفحه‌های وب در حالت مقاله (Article Mode) است که یک مطالعه دلنشین بدون اِلمان‌های مزاحم را فراهم می‌کند.

اگرچه؛ این اپلیکیشن مدتی‌ست که بروز نشده است، اما همچنان تمامی آنچه را که وعده داده، ارائه می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن Lynket Browser (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۲. اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: Popup Widget 3

اپلیکیشن Popup Widget 3

ویجت‌های (Widget : ابزارک) اندروید واقعاً مفید هستند، اما اگر تعداد زیادی از آن‌ها را استفاده کنید، به سرعت صفحه اصلی را شلوغ می‌کنند و سرعت گوشی هوشمند را کاهش می‌دهند. اپلیکیشن Popup Widget 3 روی نحوه عملکرد این ویجت‌ها بازنگری می‌کند. این برنامه، تمامی ویجت‌های انتخابی شما را به صورت آیکون‌های یک در یک روی صفحه اصلی گوشی تبدیل می‌کند. وقتی روی یکی از آن‌ها ضربه می‌زنید، به شکل پاپ آپ (Pop Up) باز می‌شود و شما می‌توانید محتوای آن را مشاهده کنید.

شما می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن کاربردی اندروید به راحتی از ویجت‌ها استفاده کنید. در واقع، نیازی نیست که برای مشاهده توییت‌های (Tweet) اخیر یا بررسی وضعیت آب و هوا حتماً برنامه مورد نظر را اجرا کنید.

دانلود اپلیکیشن Popup Widget 3 (۱٫۹۹ دلار)

دانلود اپلیکیشن

۳. اپلیکیشن Notepin

اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: برنامه Notepin برای اندروید

برنامه Notepin کاری را انجام می‌دهد که شاید تعجب کنید که چرا جزئی از خود سیستم عامل اندروید نیست. به بیان ساده، این اپلیکیشن کاربردی اندروید برای شما امکانی را فراهم می‌کند که یادداشت‌‌هایی را ایجاد کنید؛ سپس، آن‌ها را به عنوان یادآورها به پنل اعلانیه‌ها (Notification Panel) سنجاق کنید. کار با این برنامه، زیاد پیچیده نیست. شما می‌توانید یادداشت‌های خود را بر اساس اولویت یا زمان ایجاد، مرتب کنید. همچنین می‌توانید یادداشت‌ها را براساس رنگ‌های مختلف اولویت‌بندی کنید. این یادداشت‌ها تا زمانی که حالت سنجاق را یه صورتی دستی حذف کنید در پنل اعلان‌ها نمایش داده می‌شوند.

هرچند اپلیکیشن Notepin کار شگفت‌انگیزی انجام نمی‌دهد، اما قطعاً این برنامه برای بسیاری از کاربران اندروید جزء اپلیکیشن‌های مهم محسوب می‌شود، زیرا آن‌ها می‌توانند با کمک این اپلیکیشن، برنامه‌ریزی درستی برای کارهای روزمره خود داشته باشند.

دانلود اپلیکیشن Notepin (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۴. اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: MacroDroid

اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: برنامه MacroDroid

شما می‌توانید با تبدیل کارهای روزمره خود به یک سری دستورات خودکار، خستگی و یکنواختی را از تجربه کار با گوشی دور کنید. برنامه MacroDroid مشابه اپلیکیشن محبوب اتوماسیون اندروید یعنی Tasker است. برنامه Tasker کمی پیچیده است و یادگیری آن، کار نسبتاً سختی است. برای همین، اپلیکیشن MacroDroid جایگزین مناسبی است، چراکه می‌توان آن را به سادگی نصب و استفاده کرد.

برای استفاده از این اپلیکیشن کاربردی اندروید حداقل دو چیز را باید مشخص کنید: فرآیندی که به صورت خودکار راه‌اندازی می‌شود و محرکی که موجب اجرای این فرآیند می‌گردد. به طور مثال، شما می‌توانید مشخص کنید که پس از اتصال  هدفون به گوشی، برنامه Spotify اجرا شده و سطح صدا نیز تنظیم گردد. یک مثال دیگر تغییر وضعیت گوشی به حالت پرواز یا Airplane Mode (فرآیند) در شب (محرک) است. حتی می‌توانید از این برنامه بخواهید که پیام‌های متنی شما را با صدای بلند بخواند تا شما بتوانید به کارهای دیگر خود نظیر رانندگی بپردازید.

از سوی دیگر، می‌توانید برای تنظیم دقیق شرایطی که باید برنامه MacroDroid طبق خواسته شما عمل کند، محدودیت‌های اختیاری قرار دهید. این برنامه، امکانات زیادی را ارائه می‌دهد و ماکروهای شما می‌توانند بر حسب نیاز، ساده یا پیچیده باشند.

دانلود اپلیکیشن MacroDroid (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۵. اپلیکیشن IFTTT

اپلیکیشن کاربردی IFTTT

در حالی‌که MacroDroid برای تنظیم خودکار روی دستگاه عالی‌ست، اپلیکیشن IFTTT همین کار را برای سرویس‌های وب انجام می‌دهد. اپلیکیشن رسمی IFTTT شما را قادر می‌سازد تا Applet (برنامه‌های کوچک) ایجاد کنید که دو سرویس یا دستگاه مبتنی بر وب را با استفاده از گوشی اندرویدی به عنوان هاب مرکزی به یکدیگر متصل کند.

فرصت‌هایی که توسط این برنامه به وجود می‌آیند، تقریباً پایان‌ناپذیر هستند. شما می‌توانید از اپلیکیشن IFTTT برای کنترل دستگاه‌های هوشمند خود، توییت‌های خودکار، دریافت هشدارهای پیامکی برای ملاقات‌های ثبت شده روی Google Calendar یا دریافت اعلان برای اطلاع از کاهش قیمت محصول مورد نظر خود استفاده کنید. زمانی که این برنامه را نصب و اجرا می‌کنید، از اینکه چرا تاکنون از آن استفاده نکرده‌اید، متعجب خواهید شد. IFTTT بدون شک یکی از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های موجود در Google Play است.

دانلود اپلیکیشن IFTTT (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۶. اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: Full Screen Gestures

Full Screen Gestures برای اندروید

نسخه‌های جدیدتر اندروید در زمینه ژست‌های حرکتی (Gesture Control) بسیار خوب عمل می‌کنند، اما با این حال، برخی کاربران بر این باورند که این ژست‌ها محدود هستند. در واقعیت نیز این کنترل‌ها، کارهایی فراتر از پیمایش اولیه ارائه نمی‌دهند. برنامه Full Screen Gestures این مشکل را برطرف می‌کند. این اپلیکیشن موجب می‌شود تا ژست‌های حرکتی در هر نقطه صفحه نمایش از بالا و پایین گرفته تا چپ و راست کار کنند.

همچنین این برنامه امکانی را فراهم می‌کند که دو عملکرد را به یک لبه مشخص اختصاص دهید (بسته به کشیدن انگشت به شکل کوتاه و طولانی‌تر روی صفحه). این اپلیکیشن کاربردی اندروید به شما امکان می‌دهند که میزان صدا را کنترل کنید، برنامه Google Assistant را اجرا کرده، چراغ قوه را روشن/خاموش کنید و کارهای بیشتری را انجام دهید.

دانلود اپلیکیشن Full Screen Gestures (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۷. اپلیکیشن MightyText

اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: برنامه MightyText

نسخه وب WhatsApp به شما اجازه می‌دهد تا پیام‌های خود را از طریق رایانه شخصی خود ارسال کنید. اما اگر ارسال SMS را ترجیح می‌دهید، پس اپلیکیشن MightyText یک برنامه ضروری برای شما به حساب می‌آید. این برنامه از طریق یک افزونه مرورگر با کامپیوتر، رایانه مک یا لینوکس شما همگام‌سازی می‌شود و امکان دسترسی به پیامک‌های متنی را روی صفحه نمایش بزرگتر فراهم می‌آورد. شما می‌توانید پیام‌‌های متنی را ایجاد کنید، بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید.

همچنین می‌توانید اعلانیه‌های مربوط به دیگر برنامه‌های خود را مشاهده کنید. حتی با استفاده از MightyText می‌توانید تماس تلفنی برقرار کنید، بنابراین نیازی به برداشتن مجدد گوشی همراه خود نخواهید داشت. در نسخه رایگان این اپلیکیشن محدودیت‌هایی برای ارسال ماهیانه پیام وجود دارد، بنابراین اگر فرد پُرکاری هستید، باید به فکر ابزار دیگری باشید.

دانلود اپلیکیشن MightyText (رایگان، با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۸. اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: Universal Copy

اپلیکیشن Universal Copy

فرآیند کپی و پیست (Copy & Paste) کردن در اندروید کار سختی نیست، اما گاهی برخی برنامه‌ها و سایت‌ها مانع از انجام این کار می‌شوند؛ در این مواقع کپی کردن متن/تصویر می‌تواند سخت و خسته‌کننده باشد. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Universal Copy، تقریباً هر چیزی را از هر برنامه‌ای کپی و پیست کنید؛ حتی قادر خواهید بود تا متن روی یک تصویر را نیز کپی کنید. این برنامه با سیستم‌عامل گوشی یکپارچه می‌شود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مجوزهای لازم را به برنامه بدهید. سپس، زمانی که می‌خواهید متنی را کپی کنید، تنها کافی‌ست برنامه را از طریق لینک موجود در نوار نوتیفیکیشن‌ها (Notification) اجرا کرده و با لمس طولانی انگشت روی متن، آن را کپی کنید. برای کپی کردن متن روی تصویر نیز باید حالت Scanning Mode را فعال کنید.

دانلود اپلیکیشن Universal Copy (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۹. اپلیکیشن Sesame

برنامه Sesame تقریباً می‌تواند فرآیند جستجو را در دیگر اپلیکیشن‌ها انجام دهد و پیام‌های موجود در Slack یا لیست‌های پخش اسپاتیفای را مستقیماً از صفحه خانگی گوشی شما نمایش دهد. شما می‌توانید میانبرهایی برای قابلیت‌های خاص در این اپلیکیشن‌ها ایجاد کنید. به طور مثال اگر بخواهید نتایج زنده را از برنامه‌های ورزشی مورد علاقه خود مشاهده کنید، این کار تنها با یک ضربه امکان‌پذیر است.

دانلود اپلیکیشن Sesame (رایگان، همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

۱۰. اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: Nova Launcher

اپلیکیشن کاربردی اندروید: لانچر Nova Launcher برای اندروید

به طور کلی، نصب یک لانچر جدید یکی از بهترین راه‌ها برای شخصی‌سازی گوشی اندرویدی است. برای این منظور، اپلیکیشن‌های متعددی در دسترس قرار دارند که Nova Launcher یکی از بهترین برنامه‌ها در این زمینه است. این برنامه سبک، سریع و پایدار است. تنظیمات پیش‌فرض آن عالی هستند. همچنین دارای ویژگی‌های متعددی هستند که شاید از آن‌ها اطلاعی نداشته باشید. این ویژگی‌ها از پشتیبانی برای بسته‌های آیکون (Icon Pack) گرفته تا امکان تغییر اندازه ابزارک‌ها را شامل می‌شود.

با این حال، کنترل‌های حرکتی درون برنامه Nova Launcher، مهم‌ترین قابلیت این اپلیکیشن کاربردی اندروید محسوب می‌شود. این مورد به شما امکان می‌دهد تا عملکردهای متعددی را تنظیم کنید از فعال کردن تنظیمات خاص گرفته تا پیمایش در رابط کاربری برای باز کردن اپلیکیشن‌ها. شما می‌توانید برای هر کاری، ژست‌های حرکتی متعدد و متنوعی مشخص کنید.

اگر کاربر حرفه‌ای هستید، ژست‌های حرکتی Nova Launcher می‌تواند نحوه تعامل شما با گوشی هوشمندتان را برای همیشه تغییر دهد.

دانلود اپلیکیشن Nova Launcher (رایگان)

دانلود اپلیکیشن

برنامه Nova Launcher Prime (۴٫۹۹ دلار)

دانلود اپلیکیشن

۱۱. اپلیکیشن Super Status Bar

اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید: برنامه Super Status Bar

سیستم عامل اندروید همیشه گزینه‌های متعددی را برای سفارشی‌سازی ارائه می‌دهد، اما یکی از بخش‌هایی که بیشتر کاربران، آن را نادیده می‌گیرند، نوار وضعیت (Status Bar) است. Super Status Bar این روند را تغییر می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Super Status Bar، میزان روشنایی صفحه نمایش و میزان صدا را با کشیدن انگشت روی بالای نمایشگر تنظیم کنید.

همچنین، می‌توانید برای مشاهده پیش‌نمایش پیام‌های دریافتی و اعلانیه‌های خود، علامت خاصی را مشخص و تنظیم کنید. بسیاری از کنترل‌های حرکتی را پیکربندی کنید، روی عمر باتری گوشی نظارت داشته باشید یا ظاهر یک ناحیه خالی از صفحه را تغییر دهید. امکانات و گزینه‌های متعددی در این برنامه وجود دارد، حتی اگر دستگاه خود را روت کرده‌ باشید. به همین دلیل است که Super Status Bar به عنوان یکی از شگفت‌انگیزترین اپلیکیشن‌های اندروید در فهرست ما جای گرفته است.

دانلود اپلیکیشن Super Status Bar (رایگان، همراه با پرداخت درون برنامه‌ای)

دانلود اپلیکیشن

دیگر اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید

این گروه از اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز اندروید، نحوه استفاده شما از گوشی اندرویدی‌تان را تغییر می‌دهند. این اپلیکیشن‌ها، کار با گوشی را ساده‌تر می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند تا چیزهایی را که نیاز دارید به سرعت پیدا کنید. البته، این برنامه‌ها تنها برخی از اپلیکیشن‌های اندروید هستند. شما می‌توانید با دنبال کردن وبلاگ برتر دیجیتال با دیگر برنامه‌های کاربردی اندروید بیشتر آشنا شوید. شما چه برنامه دیگری را پیشنهاد می‌کنید؟ مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادهای شما هستیم.

منبع : Make Use Of

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: