نتایج تست‌های بنچمارک آیفون X در مقابل گلکسی نوت ۸: نوت ۸ مغلوب شد!

مقایسه ی ایفون X و نوت 8

آیفون X در مقابل گلکسی نوت ۸ : تا به امروز برای یافتن پاسخ چالش فراگیر دنیای گوشی‌های هوشمند در مورد ویژگی‌های آیفون X و گلکسی نوت ۸ و اینکه کدام یک بهتر است؟ نقدها و بررسی‌های طولانی و متعدد صورت گرفته است، برای پاسخ دادن به این چالش بالاخره AppleInsider نتایج تست آیفون X و گلکسی نوت ۸ را در مقابل هم قرار داد.

آیفون X در مقابل گلکسی نوت ۸

بحث اینکه سامسونگ بهتر است یا اپل؟ تا زمانیکه دو شرکت وجود دارند ادامه خواهد یافت. اما برای مدتی بحث‌ها را متوقف کرده و به نتایج تست‌های بنچمارک AppleInsider برای هر دو گوشی هوشمند پرچمدار دو غول تکنولوژی یعنی گلکسی نوت ۸ و آیفون X تمرکز می‌کنیم و عملکرد این دو گوشی را مقایسه‌ می‌کنیم.

واقعیت این است که هر دو گوشی پرچمدار برای برآورد نیازهای روزانه ما بیش از اندازه قدرتمند هستند، اما از آنجایی که ما هر دوی آنها را در دسترس داریم AppleInsider تصمیم گرفت که برخی از تست‌های بنچمارک‌ مقایسه دو گوشی را اجرا کند.

مقایسه‌ی آیفون X و نوت 8
مقایسه‌ی آیفون X و نوت ۸

سخت افزار:

در مورد بخش سخت افزاری، پردازنده Bionic A11 آیفون X دارای شش هسته اصلی، با دو هسته با کارایی بالا و چهار هسته مؤثر می‌باشد. همچنین دارای یک تراشه گرافیکی سه هسته‌ای و ۳ گیگابایت رم است. نوت ۸ نیز دارای پردازنده هشت هسته‌ای است که دارای چهار هسته با کارایی بالا و چهار هسته مؤثر می‌باشد. همچنین دارای ۶ گیگابایت RAM می‌باشد که دو برابر آیفون X است. شایان ذکر است که نوت ۸ پیکسل‌های بیشتری را پوشش می‌دهد که قدرت بیشتری برای رندر شدن دارد.

این یک واقعیت است که هسته‌های بیشتر همیشه به معنای عملکرد بهتر نیستند. تعداد محدودی از اپلیکیشن‌ها هستند که نیاز به استفاده از هسته های شش تا هشت را دارند. در واقع بسیاری از برنامه‌ها از یک یا دو هسته استفاده می‌کنند.

تست Antutu :

در ابتدا AppleInsider دو گوشی را در تست Antutu مقایسه کرد. در این تست آیتم‌های متعددی نظیر تجارب کاربری، رم، CPU و ورودی/خروجی (IO) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. نتایج این تست نشان داد که آیفون X، %۳۱ سریعتر از نوت ۸ است. همچنین طبق نتایج تست Basemark OS 2، آیفون X دارای ۱۷% عملکرد بهتری است.

هنگامی که به عملکرد مرورگر هر دو گوشی نگاهی می کنیم، Chrome در حال حاضر به عنوان مرورگر پیش فرض نوت ۸ و سافاری مرورگر استاندارد آیفون X می‌باشد. نتایج تست Antutu HTML5  نشان می‌دهد که آیفون X از رقیب خود با اختلاف پرادعای ۶۲ درصد جلوتر است.

در نتایج تست Jetstream 1.1 جاوا اسکریپت آیفون X به طور اساسی نوت ۸ را با خاک یکسان کرد. البته نباید فراموش کرد که در این مورد تفاوت‌های بزرگ به دلیل مشکلات بهینه‌سازی Chrome ایجاد می‌شود.

تست Extreme Sling Shot 3DMark :

در تست Extreme Sling Shot 3DMark امتیازات بسیار شبیه بود اما می‌توان گفت گلکسی نوت ۸ یک قدم جلوتر بوده با تفاوت کمی نوت ۸ دارای امتیاز بیشتری است.

گیک بنچمارک ۴ :

و در نهایت به نتایج گیک بنچمارک ۴ مشهور می‌رسیم. در این تست گوشی پرچمدار اپل در عملکرد تک هسته‌ای با امتیاز دوبرابر گلکسی نوت ۸ را به زمین می‌کوبد.

خط تولید آیفون کمپانی اپل به عملکرد قوی تک هسته‌ای در کل دنیا شناخته شده است و از آنجا که اکثر برنامه‌های کاربردی از هسته‌های تک قدرتمند بیشتر از چند هسته های ضعیف بهره مند می‌شوند، حتی دو هسته ی آیفون قادر به حفظ عملکرد در مقابل گوشی‌های اندروید چهار هسته‌ای و بیشتر می‌باشد. بنابرین در عملکرد چند هسته‌ای نیز ۸ هسته نوت ۸ قادر به برنده‌شدن در برابر ۶ هسته آیفون X نیست و طبق نتایج تست آیفون ایکس ۵۳ درصد سریعتر از نوت ۸ عمل می‌کند.

تست GPU :

در پایان به نتایج تست (GPU) Graphics Processing Unit می‌رسیم. GPU یک پردازنده تخصصی است که می‌تواند به سرعت دستورات دستکاری و نمایش تصاویر را اجرا کند. طبق نتایج این تست نیز آیفون ایکس ۵۹ درصد سریع تر از نوت ۸ عمل می‌کند.

نظر شما دراین باره چیست؟ شما به عنوان کاربران آیفون یا سامسونگ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. با جدیدترین اخبار تکنولوژی در برتر دیجیتال همراه ما باشید.

منبع: appleinsider

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: