چه برندی لقب پرفروش‌ترین گوشی سال 2019 را کسب کرد؟

آیفون XR پرفروش‌ترین گوشی سال 2019

گزارشی جدید با ارائه‌ی آماری دقیق ادعا می‌کند که iPhone XR توانسته بالاتر از دیگر محصولات،‌ لقب پرفروش‌ترین گوشی دنیا را در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ میلادی از آن خود کند. شرکت‌های مختلف طی چند سال اخیر، محصولات بالارده و فوق‌العاده‌ای را با قیمت بالای ۱٬۰۰۰ دلار روانه‌ی بازار کرده‌اند، اما هیچ‌یک از این محصولات نتوانسته‌اند پرفروش‌ترین گوشی سال جاری میلادی شوند. ظاهرا این iPhone XR بوده که در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۱۹، بیشتر از هر گوشی دیگری در دنیا به‌فروش رفته است. برای اطلاعات بیشتر تا آخر خبر همراه ما باشید.

آمار جدید منتشرشده از سوی مؤسسه‌ی تحقیقاتی IHS Market نشان می‌دهد که در نیمه‌ی نخست سال 2019 میلادی، بیش از 26 میلیون گوشی iPhone XR در نقاط مختلف جهان به‌فروش رسیده‌اند که رقم درخورتوجهی به‌شمار می‌آید. iPhone XR با قیمت 749 دلاری‌اش گوشی ارزان‌ قیمتی به‌شمار نمی‌آید اما در مقایسه با محصولات رده‌بالای بازار، قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد و ارزان‌قیمت‌ترین iPhone 2018 به‌شمار می‌آید. مؤسسه‌ی IHS Market مدعی است که از رقم یادشده برای میزان فروش iPhone XR، در حدود 13 میلیون و 600 هزار دستگاه در سه‌ماهه‌ی نخست سال 2019 و 13 میلیون و 300 هزار دستگاه در سه‌ماهه‌ی دوم همین سال به‌فروش رسیده‌اند. این یعنی رقم فروش iPhone XR در نیمه‌ی نخست امسال، مجموعا 26 میلیون و 900 هزار دستگاه بوده است.

با نگاهی به آمار متوجه می‌شویم که میزان فروش iPhone XR دوبرابر بیشتر از میزان فروش گوشی‌ A10 Galaxy Samsung   بوده است؛ Galaxy A10 با این اختلاف زیاد، در رده‌ی دوم پرفروش‌ترین گوشی‌های نیمه‌ی نخست سال 2019 جای گرفته و این موضوع نشان می‌دهد فروش iPhone XR، فوق‌العاده بوده است.

پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ از نگاه مؤسسه‌ی HIS Market
نام گوشیشرکت سازندهرقم فروش
آیفون XRاپل۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه
گلکسی A10سامسونگ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه
گلکسی A50سامسونگ۱۲ میلیون دستگاه
آیفون ۸اپل۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه
ردمی نوت 6Aشیائومی۱۰ میلیون دستگاه
ردمی نوت ۷شیائومی۱۰ میلیون دستگاه
گلکسی J2 coreسامسونگ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه
A5اوپو۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه
آیفون XS MAxاپل۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه
گلکسی A30سامسونگ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه

جیوسی هانگ، از محققان مؤسسه‌ی IHS Market، در این رابطه می‌گوید: «اپل در مقایسه با گوشی‌سازان اندرویدی تنوع محصول پایین‌تری دارد، این یعنی فروش نهایی این شرکت در بین محصولات کمتری تقسیم می‌شود؛ نتیجه آن است که هر مدل از iPhone رقم فروش بالاتری نسبت به رقبای اندرویدی‌شان ثبت می‌کند. دقیقا همچون اتفاقی که برای iPhone XR و گوشی‌های میان‌رده‌ی Samsung رخ داده است».

گوشی‌های iPhone 8 (عرضه‌شده در سال 2017) و iPhone XS Max نیز در بین پرفروش‌ترین گوشی‌های امسال قرار دارند؛ در ضمن گوشی‌های میان‌رده‌ی A10 Galaxy و A50 Galaxy Samsung نیز که هر کدام زیر 400 دلار قیمت دارند، در جدول جای گرفته‌اند و به‌ترتیب با 13 میلیون و 400 هزار دستگاه و 12 میلیون دستگاه فروش، رده‌های دوم و سوم را از آن خود کرده‌اند. هیچ‌یک از پرچمدارهای خانواده‌ی Samsung Galaxy S10 نتوانسته‌اند در جدول پرفروش‌ترین‌های نیمه‌ی نخست سال 2019 حضور پیدا کنند.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: