۲۰ عنوان از بهترین بازیهای آفلاین اندروید

بهترین بازی های اندروید آفلاین نیازی به اتصال اینترنت ندارند. آنها برای رفت و آمدهای طولانی و برای گذر وقت زمانی که دور از خانه و اینترنت هستید، عالی هستند. در این مقاله گلچینی از بهترین بازی‌های آفلاین اندروید در سبک‌های مختلف بررسی شده است.

۱. بازی آفلاین اندروید اکشن/تیراندازی: Into the Dead 2

بازی آفلاین اندروید اکشن/تیراندازی: Into the Dead 2

در ابتدای لیست بهترین بازی های اندروید آفلاین به بررسی Into the Dead 2 می‌پردازیم. در حالیکه این بازی، در سبک یک دونده بی پایان با تم زامبی است، دنباله‌ی Into the Dead 2 به حساب می‌رود و شامل هفت فصل و ۶۰ سطح است. بهترین بخش بازی قطعاً داستان آن است: شما، جیمز، باید به خواهرتان هلن و دخترتان مگی برسید که به اندازه شما برای زنده ماندن در آخرالزمان زامبی‌ها تلاش می‌کنند.

چیزی که داستان را بسیار جذاب می‌کند مکالمات شما با هلن و مگی است که آنها شما را در مورد چالش‌ها، تجربیات نزدیک به مرگ، مسیر فرارها و خرابی‌ها مطلع می‌کنند. داستان بازی نیز دارای پایان‌های متعددی است!

ما مطمئن هستیم که شما نیز از ارتقاء زرادخانه سلاح‌های خود لذت خواهید برد و همراهان مختلفی به شما کمک می‌کنند تا زامبی‌ها را سلاخی کنید. اگرچه Into the Dead 2 یک بازی آفلاین است اما دارای چندین داستان جانبی، یک حالت دونده بی‌پایان است و به طور منظم رویدادهای جدیدی را برای رقابت منتشر می‌کند.

دانلود Into the Dead 2

۲. دونده: Alto’s Odyssey

بازی دونده: Alto's Odyssey

در نگاه اول، این بازی مانند عنوان قبلی فقط یک دونده بی‌پایان دیگر به نظر می‌رسد. اما اگر برای مدتی Alto’s Odyssey را بازی کنید، متوجه خواهید شد چیزی در آن وجود دارد که آن را اعتیاد آور می‌کند.

گرافیک و موسیقی بازی فوق‌العاده است. دوندگان بی‌پایان معمولاً دارای حرکاتی دیوانه‌وار هستند، اما این بازی روند سرعت بازی را کاهش می‌دهد تا آن را به یک تجربه آرامش بخش تبدیل کند. وقتی به پایین تپه‌های شنی سر می‌خورید، برای جمع‌آوری امتیاز، با انجام پرش، اجتناب از برخورد موانع و انجام چرخش‌های پشت احساس آرامش خواهید کرد.

اودیسه آلتو چیز جدیدی به دنیای دوندگان نمی‌آورد اما با این وجود بسیار سرگرم کننده است. به همین دلیل یکی از بهترین بازی های آفلاین رایگان برای اندروید است.

دانلود Alto’s Odyssey

۳. بازی آفلاین اندروید شطرنج: Really Bad Chess

بازی آفلاین اندروید شطرنج: Really Bad Chess

نسخه کلاسیک شطرنج را که به آن عادت دارید، فراموش کنید. وقتی آفلاین هستید، این بازی شطرنج را انجام دهید و خود را به چالش بکشید تا متفاوت به این بازی فکر کنید.

در این بازی، در حالیکه صفحه شطرنج کاملا استاندارد است، مهره‌ها کاملاً تصادفی هستند. شما ممکن است با سه ملکه و یک پیاده شروع به بازی کنید، در حالیکه حریف می‌تواند یک سری شش تایی مهره داشته باشد. این باعث می‌شود همه چیزهایی را که در مورد شطرنج می‌دانید دور بریزید و خارج از چارچوب فکر کنید.

همانطور که رتبه خود را در بازی بالا می‌برید، سطح هوش مصنوعی ثابت می‌ماند، اما بازی با مهره‌ها بهتر و سخت‌تر شروع می‌شود. شاید این بازی شطرنج غیر شطرنجی بتواند مورد علاقه شما باشد.

دانلود: Really Bad Chess

۴. پازل: Mazes & More

پازل: Mazes & More

مورد چهارم لیست بهترین بازی های اندروید آفلاین را به بررسی Mazes & More اختصاص می‌دهیم. در این بازی شما بایستی از مسیرهای پُر پیچ و خم برای بُردن رد شوید.

 یک بازی اندرویدی پازلی و اعتیاد آور است که توسط استودیو بازی‌سازی Leo De Sol Games طراحی شده است که می‌توانید آن را به بازی صورت آفلاین روی دستگاه‌های اندروید خود نصب کنید و لذت ببرید.

Mazes & More یک بازی پازلی مارپیچی و هزارتوی کلاسیک است که با ترفندها و شگفتی‌های جالب توجه همراه شده است.

دانلود: Mazes & More

۵. بازی آفلاین اندروید پلتفرمر Once Upon a Tower

بازی آفلاین اندروید پلتفرمر Once Upon a Tower

Once Upon a Tower بسیاری از عناصر بازی را وارونه می‌کند. به جای اینکه یک شاهزاده مرد، یک شاهزاده خانم را از یک برج نجات دهد، شاهزاده مرد مُرده است و شاهزاده خانم برای فرار از اژدها با پتک به دشمن ضربه می‌زند و به جای بالا رفتن از یک برج، در حال حفاری است.

شاهزاده خانم در این راه، او باید با انواع هیولاها، از غول‌ها گرفته تا عنکبوت‌هایی که می‌توانند از دیوارها بالا بروند، مبارزه کند. در بازی تله‌هایی هستند که از ناکجاآباد به وجود می‌آیند.  شخصیت بازی باید سریع باشد وگرنه اژدها با نفس آتشین خود همه چیز را می‌سوزاند.

تا زمانی که می‌توانید سکه‌ها و قدرت‌ها بازی را جمع آوری کنید. Once Upon a Tower بسیار سرگرم کننده و به ظاهر بی‌پایان است و همین مسئله آن را به یکی از بهترین بازی‌های اندروید آفلاین تبدیل می‌کند.

دانلود: Once Upon a Tower

۶. آرکید: Jungle Marble Blast

بازی آرکد: Jungle Marble Blast

متأسفانه، بازی زوما کلاسیک بدون اتصال به اینترنت کار نمی‌کند، اما برخی از بازی های اندروید همانند آن به صورت آفلاین کار می‌کنند. در میان این بازی‌ها، عنوان Jungle Marble Blast محبوبیت بالاتری دارد.

گرافیک بازی بسیار بالا نیست، اما به گونه‌ای نیست که آزار دهنده باشد. گیم پلی بازی نیز بسیار سرگرم کننده است. در بازی باید روی سوسک ضربه بزنید و توپ پرت کنید تا توالی‌های سه تایی یا بیشتر ایجاد کنید و کُره‌ها را به صورت زنجیره‌ای از بین ببرید.

Jungle Marble Blast در گروه بهترین بازی های آفلاین اندروید قرار می‌گیرد. این بازی، کم حجم، طولانی و رایگان است.

دانلود: Jungle Marble Blast

۷. بازی آفلاین اندروید ذهنی: Quizoid

 بازی آفلاین اندروید ذهنی: Quizoid

Quizoid یک بازی برای به چالش کشیدن ذهن خود است، نه شخص دیگری!

مانند سایر برنامه‌های مشابه، Quizoid یک سوال با چندین پاسخ می‌پرسد و شما باید پاسخ درست را انتخاب کنید. اما از آنجایی که شما مخالف هوش مصنوعی هستید، چند حالت بازی دیگر نیز وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید به تعداد ۲۰ سوال را با رایانه بازی کنید یا می‌توانید یک دور زمان‌بندی شده بازی کنید تا به هر تعداد سوال که می‌توانید پاسخ دهید.

Quizoid دارای بیش از ۷۰۰۰ سؤال مختلف در ۱۷ دسته مانند سرگرمی، ورزش، علم، سیاست، تاریخ و غیره است. متأسفانه، آزمون‌های دسته‌بندی شده این برنامه فقط در بسته حرفه‌ای پولی موجود است.

دانلود: Quizoid 

۸. اکشن: Tank Hero: Laser Wars

اکشن: Tank Hero: Laser Wars

Tank Hero: Laser Wars در مجموعه‌های معمول بازی آفلاین اندروید نمایش داده نمی‌شود، اگرچه یکی از بهترین بازی‌های آفلاینی است که در Google Play خواهید یافت.

در این بازی شما نقش قهرمان را بازی می‌کنید و تمام تانک‌های دشمت را با توپ لیزری خود نابود می‌کند. در هر سطح باید تمام تانک های دیگر روی نقشه را نابود کنید. نمای بالا به پایین بازی باعث می‌شود تانک خود را با جوی استیک مجازی بهتر کنترل کنید، همچنین می‌توانید برای شلیک به هر نقطه از صفحه ضربه بزنید.

البته به این سادگی هم نیست. همانطور که در بازی پیشرفت می‌کنید، انواع مختلفی از تانک‌ها، قدرت‌ها، و پیچ و خم‌های شیطانی را خواهید یافت که وظیفه شما را چالش برانگیز می‌کند. در بازی به یاد داشته باشید، لیزرها به دیوارها می‌تابند و منعکس می‌شوند، بنابراین از آن مسئله به نفع خود استفاده کنید.

دانلود: Tank Hero: Laser Wars

۹. پازل: Sudoku (by Fassor)

بازی پازل: Sudoku (by Fassor)

فروشگاه گوگل‌پلی پر از بازی‌های سودوکو است و بسیاری از آن‌ها به صورت آفلاین نیز کار می‌کنند. سودوکوی فاسور از نظر عینی برتر نیست. این فقط یکی از عناوین است که ما بیشتر دوست داریم و در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

این سودوکو اصول اولیه را به درستی انجام می‌دهد و این مسئله مهم‌ترین چیزی است که از این بازی انتظار می‌رود. چهار سطح مهارت و یک تایمر برای آزمایش سرعت بازی وجود دارد. یکی از نکات برجسته سودوکو Fassor این است که می‌توانید چندین اعداد تقریبی را در یک سلول بنویسید. در صورت نوشتن عدد اشتباه یک جریمه ۳۰ ثانیه‌ای خواهید داشت.

شما می‌توانید در بازی بررسی کنید که آیا تا به حال همه چیز را به درستی حل کرده‌اید یا خیر، اما باز هم جریمه‌ای برای آن وجود دارد. این پنالتی‌های زمانی جمع می‌شوند و امتیاز کلی شما را خراب می‌کنند.

دانلود: Sudoku (by Fassor)

۱۰. شوتر: Smash Hit

بازی شوتر تیراندازی: Smash Hit

Smash Hit یکی از اعتیاد آورترین بازی‌های سال ۲۰۱۴ بود و هنوز هم به عنوان یک بازی خوب و سرگرم کننده باقی مانده است. کمی عجیب است که آن را یک شوتر بنامیم، اما اساساً این چیزی است که هست و جزو بهترین بازی‌های آفلاین اندروید به شمار می‌رود.

بازی از شما می‌خواهد که توپ‌های فولادی را به سمت اشیاء شیشه‌ای پرتاب کنید تا آنها را تکه تکه کنید. ایجاد زنجیره‌ای از ضربات موفقیت آمیز به شما پاداش‌هایی می‌دهد، مانند افزایش تعداد توپ‌های فولادی که به طور همزمان پرتاب می‌کنید.

در تمام مدت، شما به آرامی در سطوح مختلف به جلو حرکت می‌کنید، و با پیشرفت شما سرعت بازی نیز افزایش می‌یابد. در بازی مطمئن شوید که با هیچ شئ شیشه‌ای برخورد نمی‌کنید و در کمترین زمان بازی را شکست خواهید داد. البته آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست!

دانلود: Smash Hit

۱۱. بازی آفلاین اندروید ریسینگ: Traffic Rider

بازی آفلاین اندروید ریسینگ: Traffic Rider

وقتی از بزرگراه اطلاعات اینترنت خارج شدید، به بزرگراه مجازی دیگری بروید. سوار موتور سیکلت خود در Traffic Rider شوید و در حالیکه به صورت اول شخص به خط پایان می‌رسید، از ترافیک شهر دوری کنید.

Traffic Rider مانند یک مسابقه بی‌پایان بازی است، جایی که شما باید سریعتر و سریعتر بروید تا بدون تصادف به خط پایان برسید. اما حالت ماموریت در واقع آن را کمی سرگرم‌کننده‌تر از سایر مسابقه‌های بی‌پایان می‌کند، زیرا می‌توانید با اهداف خاص مسابقه دهید.

حتی می‌توانید حالت‌های دیگری مانند آزمایش‌های زمانی (time trials) یا مسابقه بی‌پایان (simple endless runner) را انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید که ابتدا حالت ماموریت را پشت سر گذاشته‌اید، زیرا برخی از سوپر دوچرخه‌های جالب را باز می‌کند تا نیاز شما به سرعت را برطرف کند.

اگر ۱۰۰ مگابایت فضای ذخیره سازی برای Traffic Rider ندارید، عنوان قبلی توسعه دهنده، به نام بازی Traffic Racer را امتحان کنید. این عنوان نیز بسیار خوب است، اما فقط به مسابقه بی‌پایان محدود می‌شود و حالت‌های ماموریت ندارد.

دانلود: Traffic Rider

۱۲. اکشن و شوتر: Major Mayhem 2

بازی اکشن و شوتر: Major Mayhem 2

بیان اینکه Major Mayhem 2 چقدر سرگرم کننده است، بسیار دشوار است! این عنوان یکی از بازی‌های موبایل فوق‌العاده Adult Swim به صورت تک نفره است.

شما به عنوان شخصیت اصلی، بازی می‌کنید و مجموعه ای از افراد بد را از بین می‌برید. بازی مانند یک ماموریت تیراندازی شروع می‌شود. در بازی دشمنان از نقاط مخفی بیرون می‌آیند و شما برای کشتن آنها تیراندازی می‌کنید یا بمب پرتاب می‌کنید.

دشمنان همچنین سعی خواهند کرد به شما شلیک کنند، بنابراین مطمئن شوید که از گزند دشمن به دور باشید. برای شلیک های سر، ولگردی و کشتار، کشتن‌های جالب و… پاداش دریافت کنید و در صورت امکان سلاح های خود را ارتقا دهید.

دانلود: Major Mayhem 2

۱۳. مبارزه‌ای: Shadow Fight 2

مبارزه‌ای: Shadow Fight 2

از زمان بازی Mortal Kombat و Street Fighter، بازی‌های مبارزه‌ای تک به تک راهی عالی برای گذراندن زمان و وقت بوده است. در اندروید باید Shadow Fight 2 را امتحان کنید.

برای تبدیل شدن به یک جنگجوی واقعی، باید حرکات زیادی را یاد بگیرید. بازی دارای دو دکمه اکشن (مشت و لگد) و یک پد جهت است. ترکیب‌ها را یاد بگیرید و به زودی تبدیل به یک نینجا فوق العاده شوبد.

سبک هنری دو بعدی Shadow Fight، با سیلوئت‌ها به جای شخصیت‌ها، به جذابیت آن می‌افزاید. همه چیز درباره مبارزه در این بازی هست. این عنوان یک بازی اندروید آفلاین است که ارزش امتحان کردن را دارد!

دانلودها: Shadow Fight 2

۱۴. پلتفرمر: Swordigo

بازی پلتفرمر اندروید: Swordigo

Swordigo هر آنچه که از یک پلتفرمر کلاسیک انتظار دارید را دارد. داستانی جذاب، طراحی سطح خلاقانه، انواع هیولاها با قدرت های منحصر به فرد، سلاح‌ها و زره‌های قابل ارتقا، گنج پنهان، حالت جادویی، و یک پایان واقعا شگفت انگیز!

هر نقشه بازی احساس متفاوتی به شما می‌دهد. در حالیکه برخی از آنها آرامش‌بخش و خانگی هستند، برخی دیگر ترسناک و پر از پازل‌ها، پیچ و خم‌ها و دشمنان چالش‌برانگیز. هیجان این تجربه با موسیقی پس‌زمینه که با حال و هوای هر نقشه مطابقت دارد، افزایش می‌یابد.

دکمه کنترل‌ها بازی نیز بسیار سریع و مناسب هستند. ما هرگز در طول بازی با مشکلی مواجه نشدیم. بازی دارای آیتم‌هایی است که می‌توانید بخرید، اما صادقانه بگویم که برای برنده شدن در بازی نیازی به آن ندارید. نقشه‌های مختلف را کاوش کنید، هیولاها را شکست دهید و به ماجراجویی در Swordigo بروید!

دانلود: Swordigo

۱۵. سبک بی‌پایان: Crossy Road

بازی دونده بی‌پایان: Crossy Road

Crossy Road بسیار بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید اعتیاد آور است، با وجود حجم کاری که برای طراحی آن صرف شده است، به طرز چشمگیری عالی، رایگان و در دسترس است. سبک هنری پیکسل ۸ بیتی (8bit pixel) بازی فوق العاده است.

در بازی شما جوجه‌ای را کنترل می‌کنید که می‌خواهد از جاده عبور کند. برای حرکت شخصیت باریُ به آن جهت که می‌خواهید انگشت خود را بکشید. از اتومبیل‌های موجود در بزرگراه‌ها، جویبارهای سر راه خود دوری کنید و تا آنجا که می‌توانید به چمن سبز امن برسید. در بازی شما باید سریع حرکت کنید!

در بازی شما خود را چالش می‌کشید و در تلاش برای شکست دادن امتیازات بالا هستید!

مهمتر از همه حتی اگر بازی تکراری شود، هرگز خسته کننده نمی‌شود، بنابراین می‌توانید ساعت‌ها آن را بازی کنید.

دانلود: Crossy Road

۱۶. بازی آفلاین اندروید کژوال: Power Hover

بازی آفلاین اندروید کژوال: Power Hover

اگر رباتی که در یک دنیای متروک با هاوربرد پرسه می‌زند برای شما جالب به نظر می‌رسد، این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. وظیفه شما در این دنیای به ظاهر خالی این است که قدرت را به دهکده رباتیک خود بازگردانید.

بیشتر چیزی که Power Hover را بسیار جذاب می‌کند، گرافیک زیبا و طراحی سطح آن است. معلق ماندن بر فراز بیابان‌ها، کوه‌های یخ، اقیانوس‌ها، غارها، برج‌ها و موارد دیگر و اجتناب از انواع موانع خلاقانه چیزی نیست که اغلب در بازی‌های موبایل می‌بینید.

مفهوم بازی و همچنین گیم پلی نیز نسبتاً ساده ه نظر می‌رسد، اما واقعاً در سطوح بالاتری است که متوجه ‌می‌شوید در واقع آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. اگر به دنبال یک تجربه سرگرم کننده هستید، Power Hover را توصیه می‌کنیم.

دانلود: Power Hover

۱۷. مسابقه‌ای: Asphalt Nitro

بازی مسابقه‌ای: Asphalt Nitro

برخلاف حجم بالا گیگابایتی مورد نیاز دیگر بازی‌های آسفالت، Asphalt Nitro تنها ۱۱۰ مگابایت فضا را اشغال می‌کند و حتی روی سخت افزارهای قدیمی نیز کار می‌کند.

نیترو یک نسخه ساده شده از سری محبوب مسابقات آسفالت است. گرافیکش زیاد خوب نیست ولی گیم پلیش خوب است. سوار ماشین خود شوید، شروع به رقابت کنید و به ارتقاء سواری خود ادامه دهید. در بازی ۱۲۵ سطح دشواری در حال افزایش به همراه زمان زیادی جهت مسابقه وجود دارد.

بازی‌های مسابقه‌ای خوب زیادی وجود دارد، اما اغلب به اتصال اینترنت نیاز دارند. آسفالت نیترو به طور کامل الزامات آفلاین بودن و طولانی بودن بازی را برآورده می‌کند. جای تعجبی نیست که این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اندروید رایگان تا کنون نامگذاری شده است!

دانلود: Asphalt Nitro

۱۸. استراتژی: Plants vs. Zombies 2

بازی استراتژی: Plants vs. Zombies 2

Plants vs. Zombies 2 زمانی که در سال 2013 منتشر شد، انتشاری موفقیت آمیز بود. در حالیکه چند سال از معرفی این بازی می‌گذرد، هنوز هم به عنوان یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک روی موبایل شمرده می‌شود.

وظیفه شما در PvZ2 بسیار ساده است. شما مجموعه‌ای از گیاهان با توانایی‌های مختلف دارید. زامبی‌ها می‌خواهند به حیاط شما حمله کنند و شما را بکشند. گیاهان مبارز خود بر سر راه قرار دهید تا قبل از اینکه ارواح آسیبی به شما وارد کنند، زامبی‌ها توسط گیاهان نابود شوند.

مانند هر بازی استراتژیک دیگری، با پیشرفت بازی کار شما دشوارتر می‌شود. همچنین برای لذت بردن از این بازی نیازی به خرید درون برنامه‌ای ندارید.

دانلود: Plants vs. Zombies 2

۱۹. ورزشی: Flick Soccer 22

بازی ورزشی: Flick Soccer 22

فوتبال پرطرفدارترین ورزش دنیاست، پس طبیعی است که پلی استور پر از بازی‌های فوتبال باشد. اکثر این عناوین عالی هستند، اما وقتی آفلاین هستید ممکن است بخواهید بدون منتظر ماندن برای اتصال اینترنت، بازی کنید.

Flick Soccer یک بازی با به روز، با گرافیک خوب، گیم پلی دقیق و موتور فیزیکی مناسب است. تنها کاری که در بازی باید انجام دهید این است که امتیاز بگیرید. توپ را در جهت درست بکشید تا از دروازه‌بان و مدافعان عبور کنید و حتی اگر می‌توانید به توپ متحرک نیز ضربه بزنید.

چه بخواهید شوت‌های زمان‌دار داشته باشید و چه شوت‌های دقیق، Flick Soccer شما را سرگرم خواهد کرد.

دانلود: Flick Soccer 22

۲۰. بازی آفلاین اندروید چند نفره: Sea Battle 2

بازی آفلاین اندروید چند نفره: Sea Battle 2

این بازی آفلاین است و می‌توانید با هوش مصنوعی بازی کنید و بهتر شوید. همچنین می‌توانید این بازی را به صورت چند نفره و از طریق بلوتوث نیز انجام دهید. درست است؛ این عنوان تنها بازی در لیست است که امکان بازی دو نفره را بدون نیاز به اتصال به اینترنت فراهم می‌کند.

همچنین دو نفر می‌توانند آن را روی یک تلفن و به نوبت بازی کنند. بنابراین حتی اگر حریفتان بازی را نصب نکرده باشد، شما دو نفر می‌توانید اوقات خوبی را در یک گوشی داشته باشید. گوشی‌های هوشمند به شما اجازه می‌دهند بازی‌های رومیزی دیگری انجام دهید، اما هیچ چیزی در جذابیت به Sea Battle 2 نزدیک نمی‌شود.

دانلود: Sea Battle 2

به غیر از این بازی‌های آفلاین خارق‌العاده، عناوین خوب دیگری نیز در پلی استور وجود دارند. اگر مایل به پرداخت برای بازی‌های غیر رایگان باشید، با عناوینی مانند Lara Croft GO که کیفیت بسیار بهتری خواهید داشت، می‌تونید سرگرم شوید. برای تجربه یک بازی آفلاین عالی دیگر، می‌توانید Fallout Shelter را بررسی کنید.

آیا تا الان بازی آفلاین اندرویدی تجربه کرده‌اید که توجه شما را جذب کرده باشد؟ در بخش نظرات بازی‌های مورد علاقه خود را به ما معرفی کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: