آیفون X دارای بهترین نمایشگر گوشی های هوشمند ساخته شده تاکنون می باشد: حتی بهتر از گلکسی نوت ۸

آیفون X دارای بهترین نمایشگر گوشی های هوشمند

در میان تولیدات شرکت اپل تا به حال، برای اولین بار آیفون X از صفحه نمایش OLED بهره می برد. این صفحه نمایش توسط شرکت سامسونگ ساخته شده است. آخرین تحقیق دیسپلی میت (DisplayMate) نشان داده است که صفحه نمایش آیفون X حتی بهتر از قهرمان قبلی دارانده ی بالاترین امتیاز یعنی گلکسی نوت ۸ خود سامسونگ است.

آیفون X دارای بهترین نمایشگر در دنیا و حتی بهتر از گلکسی نوت ۸ سامسونگ است. در واقع دیسپلی میت این را اعلام کرده است. دیسپلی میت شرکتی متخصص در زمینه ی تجزیه و تحلیل بسیار عمیق همه نوع صفحه نمایش بوده و تجزیه و تحلیل کاملی از کیفیت و ویژگی های صفحه نمایش‌ را ارائه می دهد. تست هایی که دیسپلی میت انجام می‌دهد نسبتاً علمی هستند و تقریباً همه ی معیارهایی را که برای صفحه نمایش می تواند کالیبراسیون و ارزیابی شود را، در نظر می‌گیرد.

برای آخرین گوشی پرچمدار اپل، دقت رنگ، روشنایی، کنتراست، انعکاس صفحه، زاویه دید و موارد دیگر ارزیابی شده و همچنین نگاهی عمیق به ویژگی های مانند TrueTone، NightShift و HDR Mobile  انجام شده است و در نهایت به صفحه نمایش فوق‌العاده رترینای آیفون X بالاترین گرید موجود (+A) که بالاتر از آخرین گالاکسی نوت است تخصیص داده شد.

شرکت اپل آیفون ایکس را چندی پیش معرفی کرد که صفحه نمایش آن اولین صفحه نمایش ال ای دی ارگانیک (OLED) معرفی شده توسط اپل است.

رقبای اپل مانند سامسونگ (که پانل OLED آیفون را تولید کرده اند)  مدت زمان زیادی است که از تکنولوژی نمایشگر استفاده کرده اند، قدمت اولین صفحه نمایش AMOLED مربوط به سال ۲۰۱۰ همراه با گوشی اورجینالGalaxy S  می باشد.

دیسپلی میت بارها و بارها تلاش های غول کره ای یعنی سامسونگ را ستایش کرده است و در واقع همیشه گوشی های Galaxy S و Galaxy Note را به دلیل بالا بردن استاندارد در کیفیت ساخت صفحه نمایش گوشی های هوشمند مورد ستایش قرار داده است.

فیل اسچیلر معاون ارشد اپل در بازاریابی سراسر جهان، توضیح میدهد که چگونه شرکت بر چالشهایی که به طور سنتی با نمایشگرهای OLED مرتبط است، غلبه کرده است.
مقایسه‌ی صفحه OLED قدیمی با صفحه جدید Super Retina display ساخت اپل

از طرف دیگر اپل از سال ۲۰۱۴ نسبتاً محافظه کار باقی مانده بود و با صفحه نمایشهای ال سی دی نشان می‌داد که اگرچه در حالت کلی دارای کیفیت خوبی بودند ولی به زودی از رقبای خود هم در رزولوشن، شدت روشنایی و وسعت طیف رنگ و هم در چیزهای دیگر پیش افتادند.

اپل به علت برخی دلایل از جمله مشکلاتی در تولید از پیاده سازی صفحه نمایش OLED در محصولات خود خودداری می کرد و در واقع تعداد کمی از شرکت ها قادر به ساخت این پانل در مقیاس مورد نیاز اپل بودند که تقریبا محدود به رقیب بزرگ یعنی سامسونگ می‌شد.

در نهایت این ماشه با آیفون X  توسط اپل فشار داده شد و با این حال آنها ادعا می کنند که بیشتر مشکلات را با پانل های OLED حل کرده اند؛ و علی رغم کاهش تولید مورد انتظار، به نظر می رسد که این تلاش ها بی نتیجه نخواهد ماند.

در زیر نتایج تست‌های دیسپلی میت برای شما آورده شده است:

آیفون ایکس X به طور یکنواخت در تمامی عملکردهای صفحه نمایش بالاترین نتایج را ارائه می‌دهد و در تمام تست‌های آزمایشگاه دیسپلی میت و دسته‌بندی های اندازه‌گیری (به استثنای یک مورد که برای همه صفحه نمایش های OLED وجود دارد) تمام امتیازات سبز (خیلی خوب و عالی) را دریافت می کند.

بر اساس تست‌های آزمایشگاهی گسترده و اندازه‌گیری‌های انجام شده گوشی آیفون X دارای بهترین نمایشگر گوشی های هوشمند می باشد که تاکنون آزمایش شده است و بهترین گرید داده شده تا به حال در دیسپلی میت یعنی +A را کسب می کند. آیفون X صفحه نمایش بی نظیری است که در حد کالیبراسیون و عملکرد متن کتاب است!

برترین و بروزترین اخبار تکنولوژی در سرتاسر جهان و مناسب ترین قیمت گوشی های هوشمند را از برتر دیجیتال بگیرید.

منبع: BUSINESS INSIDER

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: