مقایسه DualSense با DualSense Edge؛ کدام یک بهتر است؟

مقایسه DualSense با DualSense Edge؛ کدام بهتر است؟

بسیاری از کاربران دوال سنس یا DualSense پلی استیشن ۵ را نوآورانه‌ترین کنترلری می‌دانند که تاکنون طراحی شده است. درباره عمر باتری این دسته‌ها، چیزهای نسبتاً بدی درباره استاندارد صنعتی اخیر پلی استیشن شنیده‌ایم. با این حال، پلی استیشن با اینکه در این زمینه از رقبای خود جلوتر بود و با هدف ارائه چیزهای بیشتر، دسته دوال سنس اج یا DualSense Edge را معرفی کرد. در این مطلب به مقایسه DualSense با DualSense Edge می‌پردازیم پس تا انتها با برتر دیجیتال همراه باشید.

نسخه Edge برای کنترلر دوال سنس همان کاری را می‌کند که نسخه‌های Pro کنسول‌های پلی استیشن نسبت به مدل پایه آن انجام می‌دهند. جدیدتر، گران‌تر و برای برخی افراد بسیار بهتر است. با این وجود، از آنجایی که قیمت هر کنترلر یا دسته بازی متفاوت است؛ همه کسانی که کنسول پلی استیشن ۵ را دارند، باید هنگام خرید دسته جدید گزینه‌های پیش روی خود را بررسی کنند.

اینجاست که هدف این مطلب مشخص می‌شود. ما در این مطلب، مزایا و معایب کنترلرهای موجود برای PS5 را گردآوردی کرده‌ایم. بنابراین شما می‌توانید ادامه مطلب را بخوانید و با آگاهی کامل نسبت به خرید دوال سنس معمولی یا دوال سنس اج اقدام کنید.

مقایسه DualSense با DualSense Edge؛ سفارشی‌سازی

مقایسه DualSense با DualSense Edge؛ سفارشی‌سازی
مقایسه دوال سنس با دوال سنس اج؛ کنترلرهای کنسول PlayStation 5

بزرگ‌ترین تفاوت بین دوال سنس با دوال سنس اج، توانایی کاربر در سفارشی‌سازی است. اگر دسته معمولی را کنار بگذاریم، بخش زیادی از جذابیت مدل Edge این است که می‌توانید با سفارشی‌سازی‌های گسترده آن، به همان چیزی برسید که می‌خواهید. همین موضوع نیز قیمت بیشتر DualSense Edge نسبت به مدل معمولی این کنترلر را توجیه می‌کند.

یکی از ویژگی‌های جذاب دوال سنس Edge دکمه‌های قابل‌تعویض آن هستند. چه در یک بازی خاص به دستور مشخصی نیاز داشته باشید یا دنبال سادگی در کنترل گیم‌پلی باشید، این کار به راحتی با کنترلر اج انجام می‌شود. شما همچنین می‌توانید در حساسیت چسبندگی و شدت لرزش نیز تغییراتی ایجاد کنید.

ناگفته نماند که تمام تکه‌ها و قطعاتی که می‌توانید به دسته Edge خود متصل کرده یا جدا سازید، همه آن‌ها در یک کیف کوچک و قابل‌حمل، مرتب شده‌اند. اگر تنها موردی از کنترلر دوال سنس که با آن مشکل دارید، رنگ آن است، پس کنترلر معمولی آن برای شما مناسب است. دوال سنس معمولی در حال حاضر با هفت رنگ موجود است در حالی که دوال سنس اج تنها با رنگ سفید عرضه می‌شود.

مقایسه DualSense با DualSense Edge؛ قیمت

دسته بازی دوال سنس
کنترلر DualSense قیمت به مراتب کمتری نسبت به مدل پیشرفته‌تر خود دارد.

بیایید صادق باشیم، این مورد همان چیزی‌ست که در تصمیم شما و برای خرید هر چیزی مهم و تاثیرگذار است. شاید عادلانه نباشد اما این طبیعت انسان است. با اینکه بدون شک کنترلر DualSense Edge از لحاظ سفارشی‌سازی مزیت مهمی دارد، اما آیا میزان هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید ارزش آن را دارد؟ با برچسب قیمتی ۲۰۰ دلار، دسته اج دو برابر بیشتر از دوال سنس معمولی قیمت دارد.

از این رو اگر دسته Edge نتوانسته نظر شما را جلب کند و فکر می‌کنید دسته DualSense معمولی کاملاً مناسب شماست؛ پس می‌توانید با همان هزینه برای دوال سنس اج، دو دسته دوال سنس معمولی بخرید و برای خرید یک نسخه از AEW Fight Forever برای پلی استیشن ۵ نیز پول کافی داشته باشید. هرچند AEW Fight Forever بهترین بازی کشتی‌کج نیست اما می‌تواند تا زمان عرضه بازی‌های بهتر در این سبک، شما را سرگرم سازد.

خرید دسته بازی پلی استیشن ۵ مدل DualSense رنگ Midnight Black

مقایسه DualSense با DualSense Edge؛ عمر باتری

مقایسه DualSense با DualSense Edge را نظر عمر باتری این کنترلرها ادامه می‌دهیم. خیلی از ما دوران کودکی خود را به یاد دارند. هنگام بازی با کنسول‌های قدیمی باید حواس خود را جمع می‌کردیم تا سیم‌های متصل به کنسول و دسته‌ها دور پاهایمان گیر نکنند و با دقت تکان می‌خوردیم. فناوری بی‌سیم این مشکل را برطرف کرده اما در حقیقت، یک مشکل به نفع مشکل دیگری حل شده است. چراکه اکنون عمر باتری کنترلرهای بازی از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم؛ مهم‌ترین و بیشترین شکایتی که درباره کنترلر دوال سنس سونی شنیده‌ایم این است که عمر باتری آن جزو بهترین‌ها نیست. دوام باتری ۶ تا ۱۲ ساعت شاید زیاد به نظر برسد. اما در حالتی که در طول روز، دیگر افراد خانه نیز از کنسول استفاده کنند و فراموش کنند کنترلرها را به شارژ بزنند، پس این موضوع بیشتر به چشم می‌آید. از آنجایی که DualSense Edge ویژگی‌های بیشتری دارد و طبیعتاً انرژی بیشتری می‌طلبد، عمر باتری آن (۵ تا ۱۰ ساعت) حتی از دوال سنس معمولی هم بدتر است.

  دوال سنس یا دوال سنس اج؛ کدام یک برای شما بهتر است؟

مقایسه DualSense با DualSense Edge
کنترلر DualSense برای گیمرهای حرفه‌ای مناسب است که به قیمت آن اهمیت نمی‌دهند.

هر دو کنترلر مزایای خود را دارند، در غیر این صورت، دسته اج پس از عرضه در سال ۲۰۲۳ میلادی باید جایگزین مدل قبلی می‌شد. چنانچه یک گیمر معمولی هستید که تغییرات زیاد در کنترلر جدید برای شما اهمیت ندارد، پس دوال سنس معمولی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. در صورتی که دنبال ارتقای تجربه گیمینگ خود هستید و دوست دارید کنترلر را مطابق نیاز خود شخصی‌سازی کنید و مشکلی با هزینه بیشتر ندارید، پس دوال سنس اج انتخاب مناسبی است.

مقایسه DualSense با DualSense Edge را از نظر برتری‌های هر یک از این کنترلرها دنبال می‌کنیم.

دسته DualSense مناسب شماست اگر:

  • شما یک گیمر معمولی هستید
  • قصد ندارید هزینه زیادی بپردازید
  • سفارشی‌سازی برای شما مهم نیست اما رنگ‌های متنوع چرا

خرید دسته بازی پلی استیشن ۵ مدل DualSense

کنترلر DualSense Edge مناسب شماست اگر:

  • شما می‌خواهید دسته بازی خود را مطابق نیاز خودتان سفارشی‌سازی کنید
  • شما قصد دارید سطح تجربه گیمینگ خود را ارتقا بدهید
  • با عمر باتری کمتر مشکلی ندارید

سوالات متداول

آیا کنترلر DualSense دریفت می‌کند؟

هرچند تاکنون چند گزارش مبنی بر دریفت کنترلر دوال سنس منتشر شده است؛ اما به نظر نمی‌رسد که با مشکلی گسترده روبرو باشیم. مطمئناً این مشکل در سطح Joy-Conهای نینتندو نیست.

آیا هنگام عدم استفاده بهتر است دوال سنس را به شارژ بزنیم؟

بله، بهتر است که کنترلرهای دوال سنس و دوال سنس اج را به کنسول وصل کنید. در واقع، با توجه به عمر باتری محدود هر دو مدل دسته‌های پلی استیشن ۵، پیشنهاد می‌کنیم هنگام عدم استفاده آن‌ها را به کنسول متصل کنید تا شارژ شوند.

مقایسه DualSense با DualSense Edge همینجا به پایان رسید. به نظر شما کدام یک از دسته‌های پلی استیشن ۵س گزینه بهتری است؟ لطفاً مزایا و معایب هر یک از این مدل‌ها و تجربیات خود را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع : TheGamer

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: