دلیل استفاده از اگزینوس ۲۴۰۰ در نسخه جهانی S24 چیست؟

دلیل استفاده از اگزینوس ۲۴۰۰ در نسخه جهانی S24 چیست؟

چند روز قبل شرکت سامسونگ از سه پرچمدار جدید خود با نام‌های گلکسی S24، گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24 اولترا رونمایی کرد. دو نسخه پایه در بازار جهانی با تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ روانه بازار شده‌اند و تنها S24 اولترا در تمامی بازارها از تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده می‌کند. به‌نظر شما دلیل این تصمیم چیست؟ در ادامه بیشتر در مورد سیاست‌های جدید سامسونگ صحبت خواهیم کرد.

چرا سامسونگ دو تراشه برای S24 و S24 پلاس انتخاب کرد؟

سری گلکسی S23 در تمامی مناطق جهان تنها با یک تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ راهی بازار شد و تمام کاربران از این تصمیم سامسونگ رضایت داشتند. در واقع انتخاب این تراشه برای تمامی مدل‌ها و مناطق باعث شد تا سری S23 نسبت به قبل عملکرد پایدارتری را از خود نشان دهند و شارژدهی بهتری نیز داشته باشند.

امسال اما سامسونگ به رویکرد قبلی خود بازگذشته و برای S24 و S24 پلاس به سراغ دو تراشه مختلف رفته است. اولین و اصلی‌ترین دلیل این تصمیم را می‌توانیم سود بیشتر سازنده کره‌ای در نظر بگیریم. تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ ساخت خود سامسونگ است و طبیعتا استفاده از آن هزینه تولید S24 و S24 پلاس را کاهش می‌دهد. از طرفی نسخه اگزینوس نسبت به اسنپدراگون قیمت پایین‌تری ندارد و به‌همین جهت عملا کره‌ای‌ها سود بسیار خوبی دریافت می‌کنند.

چرا سامسونگ دو تراشه برای S24 و S24 پلاس انتخاب کرد؟
خانواده سری s24

دومین دلیل برای چنین تصمیمی، سوق دادن کاربران در سراسر جهان به خرید گلکسی S24 اولترا است. کره‌ای‌ها نسخه اولترا را تنها با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ تولید کرده‌اند و این پیام را به کاربران داده‌اند که اگر بهترین عملکرد را می‌خواهند باید حتما این مدل را خریداری کنند. هرچند با چنین سیاستی موافق نیستم ولی باید اعتراف کنم که از نظر بازاریابی و مارکتینگ تکنیک بسیار زیرکانه‌ای به حساب می‌آید.

گلکسی S24 قربانی استفاده از اگزینوس ۲۴۰۰ خواهد شد

از بین سه گوشی جدید سامسونگ قطعا گلکسی S24 کمترین تغییرات را نسبت به نسل قبلی دارد و در بازار جهانی نیز با تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ عرضه می‌شود. این محصول همان S23 است با لبه‌های تخت و صفحه نمایش روشن‌تر، ولی در عوض قیمت بالاتری دارد و مهم‌تر این که از تراشه کوالکام به تراشه سامسونگ تغییر کرده است.

زمانی که این گفته‌ها را در کنار هم قرار دهیم به سادگی متوجه خواهیم شد که عملا ارزش خرید S23 بیشتر از S24 است و به همین جهت اعتقاد دارم که کره‌ای‌ها گلکسی S24 را قربانی سیاست‌های جدید فروش خود کرده‌اند. چرا چنین شرایطی برای گلکسی S24 پلاس رخ نمی‌دهد؟

گلکسی S24 قربانی استفاده از اگزینوس ۲۴۰۰ خواهد شد
گلکسی s24

گلکسی S24 پلاس بهبودهای خوبی نسبت به قبل داشته و پنل آن از FHD+ به QHD+ تغییر کرده است و همین یک تغییر بزرگ باعث می‌شود تا کاربران زیادی به سراغ آن بروند. کره‌ای‌ها می‌دانستند که نسخه پلاس محبوبیت قبلی را ندارد و با این بهبود در تلاش هستند تا کاربران را به خرید تشویق کنند.

نظر شما در مورد تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ و استفاده سامسونگ از این تراشه در S24 و S24 پلاس چیست؟ این تراشه باعث می‌شود شما این دو گوشی را در ایران خریداری نکنید و به سراغ مدل اولترا بروید؟ نظرات خود را حتما با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: