اولین تصاویر از ویژگی‌های جدید رابط کاربری MIUI 12 منتشر شد

اولین تصاویر از ویژگی‌های جدید رابط کاربری MIUI 12 منتشر شد

نسخه ۱۱ رابط کاربری MIUI در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۸ منتشر شد. سپس در تاریخ ۴ فروردین امسال شیائومی اعلام کرد که دیگر روند توسعه این پوسته نرم‌افزاری را متوقف کرده تا فرآیند ساخت نسخه ۱۲ آغاز شود. چه کسی فکرش را می‌کرد که پس از ۱۷۴ روز نسخه بعدی رابط کاربری محصولات شیائومی آماده عرضه شدن باشد؟ طبق سنت هر ساله، معمولاً ورژن‌های جدید MIUI در ماه‌های مهر یا آبان به دست کاربران می‌رسید اما حالا اطلاعاتی در اختیار داریم که گویا به ویژگی‌های جدید رابط کاربری MIUI 12 مربوط می‌شوند. لازم به ذکر است که این تصاویر و اطلاعات از یکی از انجمن‌های رسمی شیائومی بدست آمده است. با برتر دیجیتال همراه باشید تا با امکانات جدید این رابط کاربری آشنا شوید.

توجه داشته باشید که ویژگی‌هایی که در این خبر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم هنوز به صورت رسمی توسط شیائومی تأیید نشده‌اند؛ بنابراین شاید در نسخه نهایی MIUI 12 به دست کاربران نرسند. به هر حال، در این بین برخی قابلیت‌ها هستند که حضور آنها تقریباً نهایی و قطعی شده‌اند.

ویژگی‌های احتمالی رابط کاربری MIUI 12

قسمت قرارگیری دکمه‌های مسیریابی و شیوه‌های ناوبری

قرارگیری دکمه‌های مسیریابی و شیوه‌های ناوبری

انیمیشن‌های موجود در نسخه فعلی رابط کاربری MIUI به مراتب نسبت به پوسته‌های نرم‌افزاری سایر برندها سرعت کمتری دارند، به طوری که این پویانمایی‌ها نه پایدار هستند و نه با برنامه‌ها سازگار؛ اما خوشبختانه قرار است در MIUI 12 این شرایط تغییر کند.

ویژگی چند برنامگی جدید با انیمیشن‌های تازه

با عرضه MIUI 11، قسمت چندبرنامگی گوشی‌های شیائومی تغییر کرد؛ ولی گویا با انتشار این رابط کاربری جدید شاهد تغییرات گسترده‌تری در این بخش خواهیم بود چرا که در آن شیوه طراحی بهتر و انیمیشن‌ها بروزتر شده‌اند.

رابط کاربری جدید اپلیکیشن دوربین در MIUI 12

دوربین در رابط کاربری MIUI 12

بر اساس ادعای منبع خبری، رابط کاربری نرم‌افزار دوربین کاملاً دگرگون خواهد شد. با پیشرفت‌های ایجاد شده در لنزهای گوشی‌ها، کاربران کارهای بیشتری می‌توانند انجام دهند بنابراین اعمال تغییرات در این قسمت از محصولات شیائومی به یک اتفاق ضروری تبدیل شده است.

حالت تیره فوق‌العاده

حالت تیره در رابط کاربری MIUI 12

ورژن فعلی رابط کاربری MIUI دارای دکمه مربوط به روشن کردن حالت تیره می‌باشد اما در آن کمبودهایی احساس می‌گردد. بر این اساس، MIUI 12 به از بین بردن این اشکالات خواهد پرداخت. در این رابط کاربری، اپلیکیشن‌های سیستمی بهتر از حالت تیره پشتیبانی خواهند کرد و در دارک مد فوق‌العاده خواهد بود.

سیستم اعلام اعلانات جدید

رابط کاربری MIUI 12

به این پرسش که چگونه باید اعلانات را مدیریت کنیم، همین حالا هم در MIUI پاسخ داده شده ولی باز هم این رابط کاربری در این زمینه اشکالاتی دارد. با این اوصاف، قرار است در MIUI 12 سیستم مدیریت اعلانات تازه‌ای در اختیار کاربران قرار گیرد.

 

آیا شما هم از رابط کاربری MIUI استفاده می‌کنید؟ در مورد این پوسته نرم‌افزاری چه فکر می‌کنید؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: gizchina.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: