۴ روش برای دسترسی رایگان به GPT-4

روش‌های استفاده رایگان از GPT-4

مدل هوش مصنوعی GPT-4 از شرکت OpenAI یکی از محبوب‌ترین هوش مصنوعی‌های مولد به شمار می‌رود. در صورتی که قصد ندارید هزینه ۲۰ دلار ماهانه برای استفاده از آن را پرداخت کنید، باید چه کنید؟ ما در این مطلب به معرفی روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 می‌پردازیم پس تا انتها با برتر دیجیتال همراه باشید.

روش‌های استفاده رایگان از GPT-4

جی پی تی ۴ یکی از محبوب‌ترین و تواناترین مدل‌های زبان بزرگ یا LLMs محسوب می‌شود. بیشتر مردم برای استفاده از GPT-4 باید اشتراک ChatGPT Plus را تهیه کنند که ماهانه ۲۰ دلار قیمت دارد.

مطمئناً تهیه این اشتراک و هزینه بالای آن با توجه به نوسانات ارزی و تحریم‌ها، دردسرهای زیادی را برای کاربران ایرانی بوجود می‌آورد. برای درک بهتر مزایای ChatGPT پیشنهاد می‌کنیم مطلب «مقایسه ChatGPT با Gemini» را مطالعه کنید. بنابراین قصد داریم در این مطلب به معرفی روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 بپردازیم که باعث می‌شود به امکانات این هوش مصنوعی محبوب دسترسی داشته باشید.

۱- مایکروسافت کوپایلوت

مایکروسافت کوپایلت - روش‌های استفاده رایگان از GPT-4

مایکروسافت یکی از نخستین شرکت‌هایی بود که به طور مستقیم با OpenAI وارد همکاری شد و میلیاردها دلار روی این شرکت برای تحقیق و توسعه در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرد.

بر همین اساس، قابلیت Bing Chat مرورگر مایکروسافت اج (Edge) یکی از نخستین روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 است. شما می‌توانید تا حداکثر ۳۰۰ گفتگو در روز ایجاد کنید و در هر دور به ۳۰ سوال از بینگ چت محدود خواهید بود. مایکروسافت در تاریخ ۱۰ آذر ۱۴۰۲ (۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی) نام Bing Chat را به کوپایلت (Copilot) تغییر داد. همچنین محدودیت ۳۰۰ چت در روز را حذف کرد و پشتیبانی از مایکروسافت کوپایلت را به بسیاری از سرویس‌های خود اضافه کرد.

کوپایلت مزایای دیگری نیز دارد. به طور مثال، شما می‌توانید از ابزار رایگان تبدیل متن به عکس DALL-E 3 شرکت OpenAI استفاده کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا با توصیف متنی، تصاویری با جزئیات زیاد خلق کنید. قابلیت Copilot Image Creator تقریباً مشابه با ابزار OpenAI عمل می‌کند و تفاوت‌های جزئی بین آن‌ها وجود دارد. با این حال، شما می‌توانید با استفاده از آن به خلق تصاویر منحصربه‌فرد از طریق هوش مصنوعی به صورت لحظه‌ای بپردازید.

قابلیت ایجاد تصویر با هوش مصنوعی از طریق مایکروسافت کوپایلت

اگر می‌خواهید به صورت رایگان از GPT-4 استفاده کنید، مایکروسافت کوپایلت یکی از بهترین گزینه‌هاست. با اینکه اشتراک ChatGPT Plus به لطف مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌ها هنوز بهترین گزینه ممکن است اما اگر فقط به دنبال پاسخ چند سوال هستید، کوپایلت در جایگاه بعدی قرار می‌گیرد.

۲- Perplexity.ai

سرویس جستجوی اینترنتی هوش مصنوعی‌محور Perplexity.ai

وب‌سایت Perplexity.ai یک ابزار هوش مصنوعی بسیار امیدوارکننده با قابلیت استفاده رایگان از GPT-4 است. هرچند نسخه رایگان Perplexity به طور مشخص بیان نمی‌کند که شما در حال استفاده از GPT-4 هستید، اما فعال‌سازی حالت «Copilot» به شما امکان دسترسی به GPT-4 را می‌دهد. البته در هر چهار ساعت به تنها ۵ سوال محدود خواهید بود.

به طور کلی، این ابزار گزینه بدی محسوب نمی‌شود و به شما نشان می‌دهد که Perplexity.ai چگونه کار می‌کند. اگر OpenAI روی خلق هوش مصنوعی واقعی تمرکز دارد، به نظر می‌رسد که Perplexity.ai روی بازآفرینی جستجوی اینترنتی تمرکز کرده است. ابزار جستجوی آن یک گزینه عالی برای افرادی است که خواهان تجربه جستجوی بسیار سریع هستند.

شما می‌توانید در صورت نیاز، اشتراک Pro آن را با ۲۰ دلار به صورت ماهانه تهیه کنید (مشابه اشتراک ChatGPT Plus). با تهیه این اشتراک می‌توانید بیش از ۳۰۰ سوال از کوپایلت بپرسید، از مدل زبانی Claude 3 انتروپیک استفاده کنید و هر تعداد فایلی که می‌خواهید برای تجزیه‌وتحلیل‌های هوش مصنوعی آپلود کنید.

۳- Merlin

روش‌های استفاده رایگان از GPT-4؛ مرلین یا Merlin

مرلین یک برنامه افزودنی برای مرورگر کروم گوگل است که دسترسی رایگان به GPT-4 را فراهم می‌کند. البته همچون دیگر روش‌ها، با محدودیت و تعداد مشخصی درخواست در طول روز مواجه هستید.

چیزی که برنامه Merlin را به یکی از بهترین روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 بدل می‌کند، درخواست‌های آن محسوب می‌شود. به عنوان یکی از کاربران رایگان مرلین، شما روزانه به ۱۰۲ درخواست دست پیدا می‌کنید. هر درخواست ایجادشده با GPT-4، ۳۰ درخواست را به شما باز می‌گرداند. به طوری که تقریباً سه سوال رایگان در روز از GPT-4 دریافت می‌کنید (که تقریباً با بیشتر ابزارهای رایگان دسترسی به GPT-4 مطابقت دارد). برنامه Merlin همچنین این گزینه را دارد تا برای درخواست‌های شما به وب دسترسی داشته باشد و با ضریب ۲ برابری همراه است (۶۰ درخواست به جای ۳۰ درخواست).

ادغام برنامه افزودنی Merlin گوگل کروم با پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی

با این حال، درخواست‌های GPT-3.5 ارزان‌تر تمام می‌شوند. در صورت تمایل می‌توانید Merlin را با پروفایل‌های خود در شبکه‌های اجتماعی ادغام کنید.

دانلود: برنامه Merlin برای مرورگر گوگل کروم (رایگان، نسخه اشتراکی)

۴- Hugging Face

سرویس هوش مصنوعی Hugging Face

وب‌سایت Hugging Face یک سیستم یادگیری ماشین منبع‌باز و توسعه هوش مصنوعی است. در این وب‌سایت، هزاران توسعه‌دهنده با یکدیگر همکاری می‌کنند و ابزار می‌سازند.

مدل‌های دسترسی GPT-4 به Hugging Face از نظر عملکرد در حد متوسطی قرار دارد. بسیاری از قسمت‌های Hugging Face به GPT-4 دسترسی دارند. با این حال، پاسخ به درخواست‌های قابل‌استفاده مدت زیادی طول می‌کشد. به دلیل قدرت پردازشی کمی که در حساب‌های رایگان Hugging Face وجود دارد، عملاً ارزش استفاده ندارد.

با این حال، به جهت پوشش کامل روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 این سرویس را به شما معرفی کرده‌ایم.

سرویس‌هایی که قبلاً روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 را ارائه می‌دادند

ابزارها متنوعی وجود دارند که قبلاً جزو امکان استفاده رایگان از هوش مصنوعی مولد GPT-4 را ارائه می‌دادند. اما مدتی است که این ابزار را حذف کرده یا آن‌ها را در قالب برنامه‌های اشتراکی خود ارائه می‌دهند. دلیل این موضوع ساده است: ادغام GPT-4 با یک سایت یا ابزار بسیار هزینه‌بر است. به خصوص اینکه بسیاری از کاربران به دنبال استفاده رایگان از هوش مصنوعی GPT-4 هستند.

Poe

اسکرین‌شات سرویس Poe با محوریت روش‌های استفاده رایگان از GPT-4

سرویس Poe یک ابزار هوش مصنوعی مولد است که امکان دسترسی به چندین LLM و چت‌بات هوش مصنوعی را می‌دهد. برخلاف بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی مولد که فقط یک گزینه دارند – Poe که توسط Quora توسعه یافته است – به شما این امکان را می‌دهد تا سوالات خود را در چند بخش پخش کنید و بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

آدام دی‌آنجلو (Adam D’Angelo)، مدیر اجرایی Quora، در مارس ۲۰۲۳ میلادی با انتشار یک توییت فاش کرد که کاربران می‌توانستند تا یک پیام به GPT-4 ارسال کنند. تعداد پیام‌های رایگان GPT-4 به سه پیام به صورت روزانه افزایش یافت، اما از آن زمان به بعد این قابلیت از دسترس خارج شد. مشخص نیست شرکت Quora این قابلیت را باز خواهد گرداند یا خیر.

Ora

صفحه اصلی ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی Ora

سرویس Ora یک ابزار سرگرم‌کننده و صمیمی است که به شما امکان می‌دهد تنها با یک کلیک، یک چت‌بات را با چیزی که می‌خواهید ادغام کنید. فرض کنید که قصد دارید یک چت‌بات هوش مصنوعی را با وب‌سایت خود ادغام کنید، اما چگونگی انجام آن را نمی‌دانید. Ora ابزاری است که به شما در این زمینه کمک می‌کند.

مدتی است که Ora دسترسی به GPT-4 را به برنامه‌های اشتراکی Hobby و Pro خود منتقل کرده است که با قیمت پایه ۲۵ دلار به ازای هر ماه قابل تهیه هستند.

Forefront

پشتیبانی از ChatGPT در سرویس Forefront

یکی دیگر از ابزارهای چندگانه هوش مصنوعی Forefront است که استفاده رایگان از GPT-3.5 و Claude-Instant 1.2 را ارائه می‌دهد. زمانی که برای نخستین بار سرویس Forefront عرضه شد، می‌توانستید تعداد محدودی درخواست از GPT-4 (همچنین Claude 2) داشته باشید که متاسفانه فعلاً این قابلیت از دسترس خارج شده است.

Nat.dev

روش‌های استفاده رایگان از GPT-4؛ سرویس Nat.dev

سرویس Nat.dev یکی دیگر از ابزارهایی است که قبلاً جزو روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 به حساب می‌آمد. با این حال، تیم توسعه Nat.dev در نهایت به دلیل افزایش هزینه‌ها امکان استفاده رایگان از هوش مصنوعی GPT-4 را محدود کرد. هرچند شما همچنان می‌توانید از Nat.dev برای دسترسی به طیف گسترده‌ای از مدل‌های زبانی LLM از جمله Llama، Mistral و … استفاده کنید.

روش‌های استفاده رایگان از GPT-4؛ استفاده از GPT-4 ارزان نیست

اگر می‌خواهید تجربه‌ی کاملی از GPT-4 داشته باشید، بسته اشتراکی ChatGPT Plus همان چیزی است که نیاز دارید. البته که این بسته ۲۰ دلار هزینه دارد، اما طیف وسیعی از ابزارها، سرعت بالا و کیفیت پاسخ‌دهی مناسب و قابلیت‌های جدید آن را به یک سرمایه‌گذاری ارزشمند حتی برای کاربران عادی تبدیل می‌کند. با این حال، اگر می‌خواهید هر از گاهی چند سوال از GPT-4 بپرسید، یکی از روش‌های استفاده رایگان از GPT-4 که در بالا معرفی شده می‌تواند به شما کمک کند.

منبع : MakeUseOf

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: