آموزش دانلود مستقیم اپلیکیشن‌ها از گوگل پلی

آموزش دانلود از گوگل پلی

گوگل پلی به عنوان فروشگاه اصلی اپلیکیشن‌های اندروید توسط گوگل معرفی شده‌است که امکان دانلود اپلیکیشن‌ برای تمام کاربران اندروید را فراهم کرده است، با این حال احتمالا شما هم هنگام دانلود از گوگل پلی پیام خطای This item is not available in your country مواجه شده‌اید. پیامی که به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی گوگل بر کشور ایران و چند کشور دیگر نمایش داده می‌شود.

اما روش‌های مختلفی برای دور زدن محدودیت‌ها و دانلود مستقیم اپلیکیشن‌ها از مارکت اصلی اندروید، یعنی Google Play وجود دارد. روش‌هایی مانند تغییر IP، استفاده از سرویس‌ها شخص ثالث یا استفاده از وب‌سایت گوگل‌پلی.

دانلود از طریق وب‌سایت گوگل پلی

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای دانلود مستقیم اپلیکیشن‌ها، استفاده از وب‌سایت Google Play است. برای این‌کار کافیست در کامپیوتر از یک سرویس تغییر ای پی (فیلترشکن) استفاده نمایید و در هر دو سیستم کامپیوتر و تلفن‌همراه به یک حساب جمیل وصل شوید وارد وب‌سایت گوگل‌پلی شوید. اپلیکیشن مورد نظرتان را پیدا کنید و برروی دکمه Install (نصب) کلیک کنید. در صفحه باز شده، از لیست‌ موجود، دستگاهی را که می‌خواهید اپلیکیشن برروی آن نصب شود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در طول نصب حتما موبایل‌ شما باید به اینترنت وصل باشد.

به عنوان مثال با این روش می‌توانید به سادگی اپلیکیشن Find My Device را که یک اپلیکیشن برای یافتن تلفن‌همراه گمشده یا دزیده شده است را نصب کنید. اگر با این موفق به نصب اپلیکیشن‌ها نشدید، روش‌های دیگر را امتحان کنید.

دانلود از طریق اپلیکیشن Google Play

استفاده از اپلیکیشن Google Play علاوه بر امکان دانلود اپلیکیشن‌ها، امکان بروزرسانی مستقیم اپلیکیشن‌ها را نیز فراهم می‌کند. برای دانلود مستقیم از اپلیکیشن باید ابتدا Cache خود گوگل پلی را حذف و از برنامه تغییر IP استفاده نمایید.

برای حذف کش ابتدا وارد Setting یا همان تنظیمات شوید. گزینه Apps را بیابید سپس برنامه Google Play Service و Google Play Store را بیابید و در قسمت Storage گزینه Clear Cache را انتخاب نمایید. برنامه تغییر IP را فعال کنید و برنامه Google Play را باز کنید و برنامه‌ها و بازی‌های مورد نظرتان را دانلود کنید.

انجام این مراحل برای یکبار کافیست و در اجراهای بعدی نیاز به خالی کردن کش و تغییر IP نیست، با این حال در صورت مشاهده مجدد خطای This item is not available in your country می‌توانید این مراحل را مجددا انجام دهید.

استفاده از وب‌سایت‌های مستقیم‌کننده لینک

این روش ساده‌ترین روش برای دانلود اپلیکیشن‌ از گوگل پلی است. برای استفاده از این کار کافیست لینک Google Play مربوط به برنامه مورد نظرتان را در یکی از وب‌سایت‌های زیر وارد کنید و لینک دانلود مستقیم فایل Apk (فایل نصبی) را دریافت کنید.

در تمامی این ‌وب‌سایت‌ها کادری وجود دارد که باید لینک برنامه مدنظرتان را در آن قرار دهید سپس لینک دانلود مستقیم آن را دریافت نمایید.

یکی دیگر از این سرویس‌ها شخص ثالث، سرویس apk-dl.com است که علاوه بر وب‌سایت، بات تلگرام نیز دارد که می‌توانید بصورت مستقیم فایل نصبی اپلیکیشن‌های زیر ۵۰ مگابایت را دریافت کنید. برای اپلیکیشن‌های بالای ۵۰MB نیز می‌توانید لینک دانلود مستقیم آن را دریافت نمایید.

شما از چه روشی برای دانلود مستقیم اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنید؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: