آموزش نصب و استفاده از Microsoft Copilot

آموزش نصب و استفاده از Microsoft Copilot

چت‌بات کوپایلوتِ (Copilot) مایکروسافت که پیش از این با عنوان Bing Chat شناخته می‌شد، اکنون در قالب یک اپلیکیشن برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون در دسترس قرار دارد. از این رو، دیگر نیازی نیست برای دسترسی به این ابزار قدرتمند مایکروسافت از نسخه وب آن استفاده کنید. در این مطلب به نحوه نصب و آموزش استفاده از برنامه Microsoft Copilot می‌پردازیم.

برنامه Microsoft Copilot چیست؟

مایکروسافت کوپایلوت یک دستیار هوش مصنوعی است که هدف آن، تسهیل کارهایی نظیر نوشتن ایمیل، ایجاد تصویر، خلاصه‌برداری از محتوا و… است. در حالی که تا چندی پیش این سرویس تحت عنوان بینگ چت در قالب نسخه وب در دسترس قرار داشت، مدتی‌ست کوپرتینویی‌ها آن را به صورت یک اپلیکیشن مستقل عرضه کرده‌اند. برای شروع، از لینک‌های زیر برای دانلود مایکروسافت کوپایلوت استفاده کنید تا کار با آن را به شما آموزش دهیم.

دانلود برنامه Microsoft Copilot برای اندروید (رایگان)

دانلود برنامه از گوگل پلی

دانلود برنامه Microsoft Copilot برای iOS (رایگان)

دانلود برنامه از App Store

  • پس از اینکه برنامه را نصب کردید، آن را باز کرده و روی گزینه «Continue» برای قبول شرایط و ضوابط مایکروسافت ضربه بزنید.
  • زمانی که پنجره پاپ-آپ برای دسترسی به لوکیشن را مشاهده کردید، گزینه مدنظر خود را انتخاب کنید.
  • گزینه Use GPT-4 را از صفحه اصلی فعال کنید.
  • اکنون می‌توانید به سادگی و تنها با ضربه روی نماد میکروفون در پایین صفحه از ورودی صوتی استفاده کنید. هنگامی که از شما برای ضبط صدا اجازه خواسته شد، روی گزینه «While using the app» کلیک کنید.
  • چنانچه ترجیح می‌دهید درخواست‌های خود را تایپ کنید، روی آیکون صفحه کلید در گوشه سمت راستِ پایین صفحه ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برای تعامل با چت‌بات از طریق تصاویر، نماد دوربین را فشار دهید.
  • برای شروع یک مکالمه جدید با چت‌بات، روی نماد موضوع جدید (New Topic) ضربه بزنید.

محیط کاربری برنامه Microsoft Copilot

این‌ها تقریباً همه چیزهایی‌ست که برای شروع استفاده از برنامه Microsoft Copilot به آن نیاز دارید. در این لحظه می‌توانید از این برنامه همچون هر چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی دیگر استفاده کنید.

برای استفاده حداکثری از کوپایلوت روی دستگاه خود، با ضربه روی گزینه «Sign In» از گوشه بالا سمت چپ، به حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شوید. ورودی به حساب کاربری، قابلیت‌های متعددی را در دسترس شما قرار می‌دهد. به عنوان نمونه چت‌بات را قادر می‌سازد تا تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را نمایش دهد.

با اپلیکیشن کوپایلوت در اندروید و آیفون چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

همچون ChatGPT شما تقریباً می‌توانید هرچیزی را که دوست دارید، از برنامه کوپایلوت بپرسید. چه نیاز به توضیح دقیقی در مورد یک موضوع پیچیده داشته باشید. یا برای نوشتن یک ایمیل نیاز به کمک داشته باشید یا حتی خواستار ترجمه یک متن به زبان دیگری باشید – برنامه Microsoft Copilot همه این موارد را پوشش می‌دهد.

شما حتی می‌توانید به مکالمات خود تصویر اضافه کنید. با استفاده از مولد هنری Dall-E 3 به صورت بی‌وقفه تصویر جدید ایجاد کنید و نتایج جستجو در وب را به صورت بلادرنگ دریافت کنید. قابلیت‌هایی که در حال حاضر در برنامه ChatGPT در دسترس نیست مگر اینکه با پرداخت هزینه‌ای اشتراک ChatGPT Plus را تهیه کنید. این به خاطر این است که برنامه کوپایلوتِ مایکروسافت به شما اجازه دسترسی رایگان به مدل زبانی GPT-4 (از OpenAI) را می‌دهد.

کوپایلوت همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا سبک و لحن مکالمه خود با چت‌بات هوش مصنوعی را انتخاب کنید. برای این منظور، روی آیکون سه‌نقطه در گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید و گزینه «Show All Tones» را انتخاب کنید. سپس از بین گزینه‌های «Creative»، «Balanced» و «Precise» هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید.

اگر پیش از این با چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی همچون ChatGPT آشنایی داشته باشید، در کمترین زمان ممکن می‌توانید کار با برنامه Microsoft Copilot را یاد بگیرید. کوپایلوت در مقایسه با ChatGPT زمان بیشتری طول می‌کشد تا به سوالات شما پاسخ دهد اما نتیجه آن مفصل‌تر خواهد بود.

چنانچه تاکنون فرصت نکرده‌اید به استفاده از برنامه Microsoft Copilot بپردازید، اینک بهترین زمان است. چراکه مایکروسافت این ابزار قدرتمند را در قالب یک اپلیکیشن برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون عرضه کرده است. لطفاً از تجربه کار خود با برنامه مایکروسافت کوپایلوت به ما و دیگر کاربران برتر دیجیتال نیز بگویید.

منبع : MakeUseOf

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: