چگونه برنامه Google Weather را در دستگاه‌های اندرویدی نصب کنیم؟

نصب برنامه Google Weather در اندروید

برنامه Weather گوگل در فروشگاه گوگل پلی در دسترس نیست. با این حال، در صورت تمایل می‌توانید برنامه هواشناسی گوگل را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید. برای آموزش نصب برنامه Google Weather در اندروید تا انتها با برتر دیجیتال همراه باشید.

در فروشگاه Google Play Store برنامه‌های وضعیت آب و هوا یا هواشناسی متعددی برای اندروید در دسترس قرار دارد. یکی از بهترین برنامه‌های هواشناسی اپلیکیشن Google Weather محسوب می‌شود. نکته عجیب این است که این برنامه در گوگل پلی موجود نیست. اما نگران نباشید، در صورتی که قصد نصب برنامه Google Weather در اندروید را داشته باشید، این مطلب برای شماست.

چگونه اپلیکیشن Google Weather را دریافت کنیم؟

اگر تاکنون از برخی از بهترین برنامه‌های هواشناسی بدون تبلیغات در اندروید استفاده کرده باشید؛ احتمالاً با ابزارک Weather گوگل آشنایی خواهید داشت. این ابزارک (ویجت) از یک رابط کاربری ساده و پر از اطلاعات بهره می‌برد که پیمایش در آن بسیار راحت است. هرچند این ابزارک بخش زیادی از صفحه اصلی گوشی شما را اشغال می‌کند.

خوشبختانه شرکت گوگل به عنوان یک راه‌حل جایگزین، یک اپلیکیشن را ارائه می‌دهد. با استفاده از این برنامه، تجربه‌ای مشابه با ابزارک Weather گوگل را دریافت می‌کنید. بخش‌های مهم به خوبی دیده می‌شوند و دارای انیمیشن‌های رنگارنگ و پر جنب و جوشی است که بدون اشغال فضای صفحه اصلی دستگاه در دسترس هستند.

با این حال، برنامه هواشناسی Weather گوگل به جای اینکه به عنوان یک اپلیکیشن مستقل در فروشگاه Play Store (از نوامبر ۲۰۲۳ میلادی) در دسترس باشد – در برنامه Google پنهان است. بنابراین ابتدا آن را از طریق لینک زیر روی گوشی خود نصب کنید.

دانلود برنامه Google از فروشگاه گوگل پلی (رایگان)

دانلود برنامه از گوگل پلی

اینک برای دریافت برنامه Google Weather این مراحل را دنبال کنید:

  • برنامه Google را اجرا کرده و روی نوار جستجو یا Search ضربه بزنید.
  • کلمه «Weather» را تایپ کنید و دکمه Search (یا کلید Enter) از صفحه کلید را فشار دهید.
  • اکنون روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست قسمت بالای کارت Weather ضربه بزنید و گزینه Add to home screen را انتخاب کنید.
  • گزینه Add to home screen را از صفحه پاپ-آپ انتخاب کنید تا برنامه Google Weather به صفحه اصلی دستگاه شما اضافه گردد.

نصب برنامه Google Weather

چگونه اپلیکیشن Google Weather را حذف کنیم؟

اگر با نحوه حذف برنامه‌ها در اندروید آشنایی دارید و به روش‌های معمول عادت کرده‌اید، نحوه حذف برنامه Google Weather در اندروید کمی گیج‌کننده خواهد بود. با این حال، حذف آسانی دارد. در زیر نحوه حذف برنامه هواشناسی گوگل آمده است:

  • آیکون برنامه Weather را برای چندثانیه فشار دهید.
  • حال، آیکون برنامه Weather را روی آیکون حذف یا Remove رها کنید.

حذف اپلیکیشن هواشناسی گوگل در اندروید

اکنون برنامه هواشناسی Google Weather از روی گوشی / تبلت شما حذف خواهد شد.

ابزارک Google Weather به عنوان یک برنامه

هرچند اگر برنامه Weather گوگل به فروشگاه پلی استور راه پیدا کند بهتر خواهد بود، اما هنوز هم دریافت آن از برنامه Google راحت خواهد بود. در صورتی که می‌خواهید برنامه هواشناسی فعلی خود را کنار بگذارید و ابزارک Weather گوگل را از صفحه اصلی خود حذف کنید – بهتر است برنامه Google Weather را امتحان کنید.

در بالا، آموزش نصب برنامه Google Weather در اندروید آمده است. بی‌شک این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن‌های هواشناسی در گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شود که اطلاعات بسیار خبوی را درباره وضعیت آب و هوا در اختیار شما قرار خواهد داد. نظر شما درباره این برنامه چیست؟ آیا استفاده از آن را به دیگران نیز توصیه می‌کنید یا خیر؟ لطفاً نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع : MakeUseOf

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: