اندیشه تولید پردازنده گرافیکی اختصاصی برای هواوی

اندیشه تولید پردازنده گرافیکی اختصاصی برای هواوی

با توجه به مشکلات هواوی با دولت ایالات متحده و تأثیرات منفی آن بر فروش گوشی‌هایش در خارج از چین، این شرکت به دنبال راه‌های دیگری است تا بتواند از طریق آنها جبران مافات کرده و درآمد لازم را کسب کند. این‌بار و بر اساس جدیدترین شایعات شنیده شده از کره جنوبی، گویا هواوی قصد دارد در این کشور یک مرکز تحقیقاتی ساخت پردازنده گرافیکی راه‌اندازی نماید و نیروهای آن را هم از کمپانی ان‌ویدیا (NVIDIA) جذب نماید. برای مطالعه ادامه خبر همراه برتر دیجیتال باشید.

هواوی و تولید GPU اختصاصی 

قبل از هر چیز لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که، پردازنده‌های گرافیکی که تولید خواهند شد جزو نمونه‌های پرچمدار نخواهند بود؛ بلکه قرار است از این قطعات ساخته شده، در زمینه محاسبات ابری (cloud computing) و هوش مصنوعی استفاده شود تا در بازاری که ان‌ویدیا (Nvidia) در آن حرف اول را می‌زند، هواوی هم سهمی داشته باشد. بر اساس ادعای صاحب‌نظران این صنعت، هواوی از سال ۲۰۱۲ در حال ساخت GPU اختصاصی است و می‌خواهد زمانی که فرصت مناسب فرا رسید، آنها را به بازار عرضه کند.

به علاوه، احتمالاً دلیل دیگر هواوی برای تولید پردازنده گرافیکی اختصاصی این است که، نیازهای خودش را هم برطرف نماید زیرا در حال حاضر چندین سرویس محاسبه ابری را نیز راه‌اندازی کرده است.

 

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا هواوی می‌تواند به رقیب جدی برای ان‌ویدیا تبدیل شود؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: gsmarena.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: