بهبود تجربه کار با دوربین شیائومی و ردمی

بهبود تجربه کار با دوربین شیائومی و ردمی

شما می‌توانید با استفاده از رابط کاربری MIUI، دوربین گوشی‌های شیائومی یا ردمی بصری‌تر کنید. شما می‌توانید آخرین حالت استفاده شده برای عکس‌برداری یا فیلم‌برداری را ذخیره کنید. با انجام این کار، پس از بستن برنامه عکس یا Photo از تنظیم مجدد تنظیمات آن جلوگیری کنید. بنابراین شاهد بهبود تجربه کار با دوربین شیائومی و ردمی خواهیم بود. در ادامه با برتر دیجیتال همراه باشید.

در همه گوشی‌های اندرویدی برنامه عکس پس از بسته شدن به تنظیمات قبلی باز می‌گردد. از این رو به صورت پیش‌فرض، پس از اجرای برنامه دوربین، حالت عکس اولیه با لنزهای اصلی دوربین اجرا می‌شود. در گوشی‌های شیائومی و ردمی، شما می‌توانید برنامه Photo در MIUI 13 را مجبور کنید که پس از اجرا با آخرین حالت تصویر استفاده شده اجرا گردد. حالت‌های نظیر پرتره، شب یا ماکرو. بنابراین حتی اگر برنامه را ببندید، در صورت اجرای دوباره، تنظیمات قبلی به صورت پیش‌فرض اعمال می‌شوند.

بهبود تجربه کار با دوربین شیائومی و ردمی

  • برنامه Photo را روی گوشی شیائومی خود باز کنید.
  • روی منوی همبرگری در بالا سمت راست ضربه بزنید.
  • تنظیمات / Setting را اجرا کنید.
  • گزینه Keep previous mode را فعال کنید.

بهوبد تجربه کار با دوربین شیائومی و ردمی

این قابلیت متاسفانه تنها آخرین حالت استفاده شده را ذخیره می‌کند. به عنوان نمونه، شما نمی‌توانید تنظیمات انجام شده در حالت حرفه‌ای یا Pro را ذخیره کنید. سطح بزرگنمایی یا فیلترها نیز به حالت اولیه بر می‌گردند.

اما این ویژگی هنوز هم کاربردی است و به بهبود تجربه کار با دوربین شیائومی می‌انجامد. به خصوص اگر قصد داشته باشید از یک حالت عکس خاص چندین بار استفاده کنید. حالت‌های رزولوشون کامل (۱۰۸ مگاپیکسل)، حالت شب، پاناروما و دیگر حالت‌ها، همگی در صفحه «More» در منوی چرخشی آن قسمت ذخیره می‌شوند. گزینه ذخیره آخرین حالت استفاده شده به این معنی‌ست که دیگر نیازی نیست برای یافتن حالت موردنظر خود در برنامه دوربین جستجو کنید.

البته شاید بگوئید که می‌توان به راحتی حالت‌های عکس پیش‌فرض را تغییر دهید و حالت مدنظر خود را به قسمت حالت‌های عکس اضافه کنید. اما این مهم یک ترفند لحظه‌ای است. مثلاً شاید در پارک باشید و بخواهید چند عکس ماکرو از گل‌ و گیاه بگیرید. این بدین معنی نیست که شما بخواهید همیشه عکس‌های ماکرو بگیرید.

آموزش بهبود تجربه کار با دوربین شیائومی و ردمی خیلی زود به پایان رسید. نظر شما درباره این ترفند در رابط کاربری MIUI چیست؟ بیشتر از کدام حالت در گوشی شیائومی یا ردمی خود استفاده می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

منبع : Nextpit

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: