معرفی اپلیکیشن Microsoft Authenticator

معرفی اپلیکیشن Microsoft Authenticator

مطابق معمول یکشنبه‌ها، امروز نیز با معرفی یک اپلیکیشن کاربردی دیگر به نام Microsoft Authenticator همراه شما هستیم پس تا انتهای مطلب همراه برتر دیجیتال باشید.

امروزه امنیت سایبری یکی از مهمترین مباحث استفاده از فضای مجازی است که متأسفانه توسط بسیاری از کاربران نادیده گرفته می‌شود و افراد زیادی به آن توجه نمی‌کنند. با توجه به اینکه کاربران اینترنتی داده‌ها و اطلاعات بسیاری را در فضاهای ابری و حتی حساب‌های کاربری خود ذخیره می‌کنند، شرکت‌های مختلف و بزرگ دنیای فناوری اطلاعات سعی کرده‌اند با ارائه اپلیکیشن‌های متعدد یک گام مؤثر در ارتقای امنیت محصولاتشان بردارند.

در این میان، مایکروسافت با تولید اپلیکیشن Microsoft Authenticator شیوه تأیید دو مرحله‌ای را وارد مرحله جدیدی کرده و برای تک‌تک اکانت‌هایی که کاربران دارند، امکانی را به وجود آورده تا رمز تأیید دو مرحله‌ای ایجاد گردد.

معرفی اپلیکیشن Microsoft Authenticator
ورود به حساب‌های کاربری تنها با تایید یک اعلان

معرفی اپلیکیشن Microsoft Authenticator

اپلیکیشن Microsoft Authenticator یکی از محصولات تیم نرم‌افزاری Microsoft Corporation می‌باشد که با هدف افزایش امنیت کاربران تولید شده است. برای استفاده از این برنامه فقط کافی است آن را از گوگل پلی استور یا اپ‌استور اپل دانلود کرده و وارد حساب کاربری مایکروسافت شوید. در ادامه، از این به بعد هر وقت می‌خواستید وارد یک اپلیکیشن شوید، فقط کافی است اعلان به نمایش درآمده در این نرم‌افزار و رمز (اثر انگشت، Face ID و . . .) را تأیید کنید و وارد اکانت شوید. در ضمن، تنظیمات امنیتی چندانی ندارد و محیط نرم‌افزاری آن بسیار ساده می‌باشد.

چگونگی استفاده از اپلیکیشن

پس از دانلود اپلیکیشن Microsoft Authenticator از فروشگاه نرم‌افزاری مناسب، باید وارد حساب کاربری مایکروسافت شوید. سپس در منوی اصلی اکانت خود را خواهید دید.

  • در گوشی بالا سمت راست دو آیکون وجود دارد که یکی به بازیابی اعلانات و دیگری به سایر گزینه‌ها مربوط می‌شود.
  • با لمس آیکون سه نقطه روی هم، چهار گزینه افزودن حساب کاربری (Add Account)، ویرایش حساب کاربری (Edit Account)، تنظیمات (Settings) و راهنما (Help) را در اختیار خواهید داشت.
  • با انتخاب آپشن اول می‌توانید برای هر یک از اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف در Microsoft Authenticator حساب بسازید و سپس هنگام ورود به آنها رمز یک بار مصرف دریافت کنید.
  • با انتخاب گزینه دوم امکان ویرایش حسابی که با آن وارد اپلیکیشن شده‌اید وجود خواهد داشت.
  • گزینه سوم هم شما را به منوی تنظیمات خواهد برد تا از آنجا مواردی نظیر صداها، تنظیمات بکاپ‌گیری، امنیت برنامه، سازگاری با حساب‌های کاربری مخصوص مدارس و محل کار و . . . را مدیریت کنید.
معرفی اپلیکیشن مایکروسافت Authenticator
هماهنگی با اکثر شبکه‌های اجتماعی

امتیاز اپلیکیشن

اپلیکیشن مایکروسافت Authenticator توانسته به عنوان یکی از اپلیکیشن‌های بیشتر دانلود شده در اندروید و iOS دست یابد و از ۵ امتیاز ممکن در گوگل پلی استور و اپ‌استور اپل به ترتیب ۴٫۷ و ۴٫۸ را کسب کند.

 

امکانات اپلیکیشن Microsoft Authenticator

  • نمایش رمز تأیید دو مرحله‌ای
  • امکان وارد شدن به حساب کاربری تنها با تأیید اعلان پخش شده
  • امکان هماهنگ‌سازی با اکانت‌های اداری، مدارس و محل کار
  • قابل استفاده برای همه محصولات مایکروسافت
  • قابل استفاده برای اکثر شبکه‌های اجتماعی
هماهنگی با اپلیکیشن‌های مایکروسافت
هماهنگی با اپلیکیشن‌های مایکروسافت

شما در مورد اپلیکیشن مایکروسافت Authenticator چه فکر می‌کنید؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

لینک دانلود:

معرفی اپلیکیشن Microsoft Authenticator
دانلود از پلی استور
معرفی اپلیکیشن Microsoft Authenticator
دانلود از اپ‌استور
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

1 نظر از طرف کاربران برای این مطلب ثبت شده است.

اسی - تاریخ: ۱۴۰۲٫۱۰٫۲۴ ساعت: ۱۱:۲۴

مرسی آپ Microsoft Authenticator را نصب کردم ولی به نظر پولی و پرداختی است ؟ آیا اینطور نیست؟

شما نیز نظر خود را درباره این مطلب بیان نمائید: