آیفون ١۴ پرو امتیازات بالایی در عملکرد دوربین کسب کرد

آیفون ١۴ پرو امتیازات بالایی در عملکرد دوربین کسب کرد

در تست دوربین DxOMark، آیفون ١۴ پرو به امتیازات فوق العاده‌ای دست یافته است. پرچمدار جدید اپل مقام دوم را در رتبه‌بندی جهانی دوربین DxOMark به دست آورد . علاوه بر رتبه دوم در مجموع، این گوشی با ١۴۵ امتیاز به عنوان دارنده بهترین عملکرد دوربین سلفی در عکس‌برداری‌ و فیلم‌برداری شناخته شد.

آیفون ١۴ در قله موفقیت

DxOMark با ارزیابی مواردی چون دقت در ثبت رنگ پوست، توانایی دوربین در کاهش تاری حرکت، نمایش کنتراست چهره‌ها و… امتیاز بسیار بالایی به این گوشی هوشمند اعطا کرده است.

در این تست، آیفون ١۴ پرو رتبه اول را در عملکرد ضبط ویدیو به دست آورد. دوربین فیلمبرداری این گوشی از تمام جهات اعم از نرمی و بدون لرزش بودن تصاویر، ضبط HDR کنتراست بالا، ردیابی فوکوس خودکار و… عملکرد درخشانی در این تست داشته است.

تنها زمینه‌های دارای مشکل و نیازمند به بهبودی دوربین آیفون که در این تست بررسی شد، وجود نویز و از دست دادن جزئی جزئیات هنگام گرفتن عکس‌، از محیط‌هایی داخلی بود. همچنین در حین انجام این تست، هنگام گرفتن عکس‌های ٣X (زوم تا سه برابر) جزئیاتی از دست می‌رفت.

دوربین سلفی آیفون ١۴ پرو

در این تست، دوربین سلفی فرزند جدید اپل نیز توانست امتیازات بالایی را کسب کند. این گوشی با دریافت ١۴۵ امتیاز در دوربین سلفی، یک امتیاز بالاتر از هواوی P50 پرو قرار گرفت. قابلیت فوکوس خودکار جدید آیفون ١۴ پرو و دیافراگم سریعتر، از ویژگی‌های بارز دوربین سلفی آن است. دوربین سلفی در ارزیابی نوردهی، رنگ و تثبیت و… هنگام فیلمبرداری نیز عالی بود وتوانست نمرات بالایی را دریافت کند.

تصاویر ثبت شده با دوربین جلو، محدوده دینامیکی، نوردهی و بوکه بسیار خوبی را نمایش می‌دهد. جزئیات عالی، رنگ پوست واقعی، بوکه دقیق در حالت پرتره و… از ویژگی‌های اصلی عکس‌های گرفته شده توسط گوشی بود.

از جمله نقاط ضعفی که برای دوربین سلفی آیفون ١۴ پرو وجود دارد، نویز در بعضی از عکس‌ها و فیلم‌ها گرفته شده در شرایط نوری چالش برانگیز است. مانند زمانی که صحنه مورد عکسبرداری دارای نور پس‌زمینه یا نور کم است.

نظر شما در مورد آیفون ١۴ پرو چیست؟ لطفا دیدگاه‌های خود را از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: gsmarena.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: