ایفون‌‌های پرو سری ۱۵ حافظه پایه ۲۵۶ گیگابایتی خواهند داشت

ایفون‌های سری ۱۵ به احتمال زیاد حدود ۴۰ روز دیگر معرفی شده و پس از آن وارد بازار می‌شوند، البته که مانند ایفون‌های سری ۱۴ مشخص نیست که این گوشی‌ها در ایران مجوز رجیستری را دریافت خواهند کرد یا خیر. منابع خبری مختلف و منابع معتبر در دنیای فناوری از افزایش حافظه داخلی ایفون ۱۵ پرو و ایفون ۱۵ پرو مکس خبر می‌دهند.

طبق این شایعات قرار است نسخه‌های پرو از ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی به صورت پیش فرض استفاده کنند و نسخه ۱۲۸ گیگابایتی حذف شود. البته این باعث می‌شود تا شاهد نسخه‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ و ۲ ترابایتی باشیم. این اتفاق باعث خواهد شد تا مدل‌های پرو ۱۰۰ دلار گران‌تر شوند که البته این مقدار دقیقا همان هزینه‌ای است که برای انتخاب ایفون ۱۴ پرو یا پرو مکس با ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی باید بپردازید.

چندین منبع داخلی وجود نسخه ۲ ترابایتی را تایید کرده‌اند ولی برخی معتقدند که نسخه ۱۲۸ گیگابایتی نیز از سری حذف نخواهد شد. در این نسل ایفون ۱۴ پرو با ۱۲۸ گیگابایت ۹۹۹ دلار قیمت دارد و برای خرید نسخه پرو مکس با ۱۲۸ گیگابایت باید ۱۰۹۹ دلار بپردازید. نسخه ۲۵۶ گیگابایتی دو گوشی به ترتیب ۱۰۹۹ و ۱۱۹۹ دلار می‌شود. البته این تصمیم از جانب اپل خیلی هم عجیب نیست و گوشی‌های میان‌رده اندرویدی نیز در بسیاری از مدل‌ها دارای نسخه ۲۵۶ گیگابایتی هستند و این نسخه بیشتر مورد توجه کاربران قرار دارد.

قیمت احتمالی ایفون‌های سری ۱۵
قیمت احتمالی ایفون‌های سری ۱۵

شرکت سامسونگ در گلکسی S23 اولترا برای اولین بار نسخه ۱۲۸ گیگابایتی را حذف کرده و نسخه پایه‌ای را به ۲۵۶ گیگابایت ارتقاء دارد، اتفاقی که در ایفون‌های سری ۱۴ شاهد آن نبودیم و حالا به احتمال قوی در نسل جدید این تغییر ایجاد شود. در نهایت باید کمی دیگر منتظر باشیم تا تمامی مشخصات و اطلاعات این گوشی‌ها منتشر شود و مهم‌تر از آن ببینیم آیا امکان رجیستری این محصولات در ایران وجود خواهد داشت یا خیر.

نظر شما در مورد ایفون‌های جدید چیست؟ اگر مجوز رجیستری در ایران به این گوشی‌ها داده شود شما آن‌ها را خریداری می‌کنید یا ترجیح می‌دهید به سراغ رقبای اندرویدی و مثلا S24 اولترا که در آینده معرفی می‌شود بروید یا حتی S23 اولترا را انتخاب کنید؟ نظرات خود را حتما با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: