۵ ترفند کاربردی گوشی iPhone SE 2020

۵ ترفند کاربردی برای گوشی iPhone SE 2020

آیفونی که دکمه هوم داشت دوباره وارد بازار شده تا یادآور دورانی باشد که با فشردن دکمه‌ها می‌توانستیم اثر انگشت خود را به گوشی بشناسانیم. اما در این بین، سؤالی که اکثر افراد می‌پرسند این است که: «« چگونه می‌توان دوام باتری نسبتاً ضعیف و ارزان‌ آیفون ۲۰۲۰ را به بیشترین میزان خود رساند؟»»؛ ما امروز ۵ مورد از ترفندهای کاربردی iPhone SE 2 که دارنندگان این موبایل باید از آن‌ها آگاه باشند را جمع‌آوری کرده‌ایم؛ پس با برتر دیجیتال همراه باشید.

یکی از اولین ترفندهای iPhone SE 2 کارایی‌ مختلف دکمه home

کاملاً به خودتان بستگی دارد که می‌خواهید iPhone SE 2020 را یک گوشی امروزی تلقی کنید یا قدیمی؛ زیرا در این گوشی از دکمه هوم فیزیکی استفاده . حال فرقی ندارد که شما نظرتان در مورد این دکمه حساس به بازخوردهای لمسی چیست چرا که این دکمه کارایی‌های خاص خودش را دارد که هر کسی هنگام استفاده از این تلفن همراه از آنها آگاه نیست.

تنظیم میزان حساسیت بازخورد لمسی دکمه هوم

۵ ترفند کاربردی برای گوشی iPhone SE 2020
دکمه هوم فیزیکی در iPhone SE 2020

پس از راه‌اندازی گوشی، می‌توان میزان حساسیت دکمه به بازخوردهای لمسی را تنظیم کرد. برای انجام این کار سه سطح وجود دارد که مشخص می‌کنند وقتی دکمه را فشار می‌دهید، این سنسور چه‌قدر حساسیت خواهد داشت. با روش زیر می‌توانید میزان حساسیت را تغییر دهید:

 • به تنظیمات (Settings) بروید
 • روی گزینه عمومی (General) ضربه بزنید
 • سپس گزینه دکمه هوم (Home Button) را انتخاب کنید
 • مقدار قدرت مدنظر برای سنسور بازخورد لمسی را تغییر دهید. شماره ۱ کمترین و شماره ۳ بیشترین قدرت را به این حسگر می‌دهد

 

 یکی دیگر از ترفندهای iPhone SE 2 چگونگی بازگشایی سریع قفل آن است

با بازگشت دوباره دکمه هوم فیزیکی، یکی از مباحث داغی که همه جا در موردش صحبت می‌شد، چگونگی باز کردن قفل نمایشگر در این محصول اپل است؛ زیرا این حسگر در شناسایی اثر انگشت بسیار سریع عمل می‌کند. بنابراین یک لمس ساده باعث باز شدن قفل صفحه نمایش می‌گردد. با این حال، برخی اوقات شما فقط می‌خواهید همزمانی که گوشی قفل است و قفل هم باقی می‌ماند، وضعیت آن را بررسی کنید و از پیام‌ها، ساعت و یا اعلانات جدید باخبر شوید.

حالا برای اینکه قفل iPhone SE 2020 با لمس دکمه هوم سریع‌تر باز شود، باید ترفند زیر را انجام دهید:

 • به تنظیمات (Settings) بروید
 • به بخش دسترسی (Accessibility) مراجعه کنید
 • گزینه دکمه هوم (Home Button) را بزنید
 • اگر اسلایدر موجود سبز رنگ است، به شما اجازه داده شده تا قفل آیفون را با استفاده از Touch ID باز کنید
 • اگر اسلایدر خاکستری است، یعنی اینکه Touch ID زمانی کار خواهد کرد که شما دکمه هوم را فشار می‌دهید

 

فعالسازی گزینه حالت تک دست

دکمه هوم قابلیتی دارد که در آن می‌توانید محتوای نمایشگر را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که به انگشت شست‌تان نزدیکتر است. این گزینه زمانی کاربرد دارد که فقط یکی از دستان شما آزاد می‌باشد و می‌خواهید برخی کارهای خاص نظیر وارد کردن آدرس صفحات اینترنتی را انجام دهید. جهت بهره‌مندی از این ترفند فقط کافی است دکمه هوم را دوبار پشت سر هم بفشارید. فقط توجه داشته باشید که آن را زیاد نگه ندارید زیرا این کار قسمت سوئیچ‌کننده میان اپلیکیشن‌ها را اجرا خواهد کرد. برای فعالسازی این ویژگی به قسمت‌های زیر بروید:

 • به تنظیمات (Settings) بروید
 • روی قسمت عمومی (General) ضربه بزنید
 • بخش کیبورد (Keyboard) را انتخاب کنید
 • گزینه One-Handed Keyboard Slider را فعال نمایید تا رنگ آن سبز شود

 

دومین مورد از ترفندهای iPhone SE 2 استفاده از گزینه لمس سه بعدی (3D Touch) به عنوان کیبورد مجازی

احتمالاً یکی از قابلیت‌های 3D Touch که کمتر از آن استفاده می‌شود، انتخاب متن با دکمه فاصله در کیبورد مجازی اپل می‌باشد. به عنوان یک ترفند برای iPhone SE 2020، این گزینه از اهمیت زیادی برخوردارست. در این میان، افراد زیادی هستند که انگشتشان را روی کیبورد جابه‌جا می‌کنند تا هنگام استفاده از واتس‌اپ یا هر اپلیکیشن پیامرسان دیگری، نشانگر انتخاب متن را روی آن قسمتی از متن یا پیام مدنظر ببرند. برای افراد علاقه‌مند بگوییم که می‌توان از 3D Touch و دکمه ایجاد فاصله در صفحه کلید، به عنوان ترک‌پد مجازی استفاده کرد. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • انگشت خود را روی دکمه ایجاد فاصله بگذارید و فشار دهید تا ترک‌پد مجازی اجرا شود
 • سپس تمام کیبورد تار خواهد شد تا بیانگر این باشد که ترک‌پد مجازی حالا کار می‌کند
 • با استفاده از انگشت خود شیوه حرکت نشانگر را کنترل کنید

 

سومین ترفند؛ تغییر سایز متن در آیفون

مطمئناً در میان خریداران iPhone SE 2020 برخی از افراد ترجیح می‌دهند از فونت خاصی بهره ببرند. برای مثال، کسانی که قوه بینایی ضعیف‌تری دارند، قطعاً می‌خواهند متون را بزرگتر مشاهده کنند. در این تلفن همراه، همه محتواها به صورت پیش‌فرض کوچک نمایش داده می‌شوند اما برای افرادی که قبلاً آیفون‌های بزرگتر داشتند و حالا iPhone SE 2020 خریداری کرده‌اند، استفاده از فونت بزرگتر مزیت بیشتری خواهد داشت. با استفاده از راهکار زیر می‌توانید سایز فونت را در این آیفون تغییر دهید:

 • به تنظیمات (Settings) بروید
 • به قسمت صفحه نمایش و روشنایی (Display & Brightness) مراجعه کنید
 • گزینه اندازه متن (Text Size) را بزنید
 • اسلایدر موجود را جابه‌جا نمایید تا اندازه فونت روی آن مقداری که می‌خواهید ثابت بماند (توجه داشته باشید که در اینجا هفت سایز مختلف وجود دارد)

 

چهارمین مورد از ترفندهای iPhone SE 2 بهبود عملکرد باتری است

با همه مزایایی که دارد، باتری iPhone SE 2020 از یک نقطه ضعف اساسی رنج می‌برد. در تمامی مقالات نقد و بررسی، به این نکته اشاره شده که باتری این تلفن همراه همان باترب موجود در آیفون ۸ می‌باشد که به سرعت انرژی‌اش خالی می‌شد. در این بین، اگر شما ترجیح می‌دهید از بیشترین ظرفیت این باتری بهره ببرید، باید به اپلیکیشن‌های نصب شده توجه ویژه‌ای داشته باشید. بررسی وضعیت مصرف انرژی باتری اطلاعات مهمی در مورد پرمصرف‌ترین نرم‌افزارها ارائه می‌دهد. به علاوه، شما می‌توانید با مراجعه به قسمت‌های زیر، بررسی کنید که هر برنامه چه‌قدر از انرژی باتری را مصرف کرده است:

 • به تنظیمات (Settings) بروید
 • سپس به قسمت باتری (Battery) مراجعه کنید

در اینجا می‌توانید به صورت درصدی یا بر اساس مدت زمان، ببینید هر اپلیکیشن چه‌قدر از انرژی باتری را مصرف کرده است. همچنین می‌توانید ببینید کدام اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها بیشترین انرژی باتری را هدر داده‌اند. به علاوه، این امکان نیز وجود دارد تا بررسی کنید از یک نرم‌افزار نسبت به سایر اپلیکیشن‌ها چه‌قدر استفاده کرده‌اید. به منظور افزایش دوام باتری iPhone SE 2020، بد نیست راهکارهای زیر را انجام دهید و مطمئن شوید گزینه‌های ارائه شده به درستی تنظیم شده‌اند.

 • میزان روشنایی نور نمایشگر را روی بیشترین مقدار تنظیم نکنید
 • گزینه تنظیم خودکار روشنایی نور صفحه نمایش را از آدرس تنظیمات (Settings)، سپس صفحه نمایش و روشنایی (Display & Brightness) و در نهایت قفل خودکار (Auto Lock) فعال نمایید
 • در ادامه گزینه حالت کم قدرت (Low Power Mode) را از آدرس تنظیمات (Settings) و سپس باتری (Battery) و در نهایت حالت کم قدرت (Low Power Mode) فعال کنید

 

پنجمین ترفند؛ تنظیم عمق لنز دوربین برای گرفتن تصاویر پرتره

زمانی که در حالت پرتره (Portrait) می‌خواهید عکسبرداری کنید، متوجه می‌شوید علی‌رغم اینکه لنز به کار رفته از نظر سخت‌افزاری شبیه همانی است که در آیفون ۸ حضور دارد ولی می‌تواند تصاویر باکیفیت‌تری بگیرد. دلیل این اتفاق احتمالاً قابلیت‌های نرم‌افزاری iPhone SE 2020 است که یک افکت ایجاد عمق هنگام تصویربرداری به وجود می‌آورد. البته شما می‌توانید حتی پس از عکاسی، این میزان عمق را تغییر دهید. برای انجام این کار، روش‌های زیر را انجام دهید:

 • اپلیکیشن دوربین را اجرا کنید
 • به حالت پرتره بروید
 • روی حرف انگلیسی f کوچک که در گوشه بالا سمت راست وجود دارد ضربه بزنید
 • سپس یک اسلایدر ظاهر می‌شود که به شما می‌دهد میزان عمق تصاویر را تنظیم کنید

نکته: حتی پس از عکسبرداری در حالت پرتره نیز می‌توان از قسمت Edit، میزان عمق بوکه تصاویر را تغییر داد.

 

آیا شما هم ترفندهای دیگری درباره iPhone SE 2 می‌شناسید؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید.

 

منبع: androidpit.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: