لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

ایکس‌باکس سری ایکس نسل آتی کنسول گیمینگ مایکروسافت خواهد بود که رزولوشن 4K را با ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی خواهد نمود؛ و می‌تواند بازی‌ها را تا وضوح 8K و نرخ بازسازی ۱۲۰ هرتز پخش کند. این دستگاه مشکی رنگ، دارای سخت‌افزار بسیار قدرتمندی است که باعث می‌شود سرعت پردازش بازی‌ها نسبت به ایکس‌باکس وان ایکس (Xbox One X) چهار برابر شود. با ما همراه باشید تا امروز شما را با لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس آشنا سازیم.

در اینجا لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس را برایتان فراهم کرده ایم

ایکس‌باکس سری ایکس (Xbox Series X) توانایی اجرای کلیه بازی‌های نسل‌های پیشین کنسول مایکروسافت را داراست. ولی عناوین جدید برای این کنسول از قدرت خیره کننده آن بهره خواهند برد. همانند بازی‌های دارای برچسب Enhanced ایکس‌باکس وان ایکس (Xbox One X)، گیم‌هایی که همزمان با کنسول آتی مایکروسافت منتشر خواهند شد نیز رزولوشن و فریم ریت بیشتری خواهند داشت. در این میان، اگرچه هنوز زمان نسبتاً زیادی تا عرضه کنسول گیمینگ بعدی کمپانی مالک سیستم عامل ویندوز باقی مانده، ولی امروز در سایت برتر دیجیتال تصمیم داریم لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس را تا به امروز به شما معرفی کنیم.

با توجه به اینکه جزئیات زیادی از ایکس‌باکس سری ایکس منتشر نشده به همین دلیل اطلاعاتمان محدود است اما می‌دانیم که استودیوهای وابسته به مایکروسافت و برخی توسعه‌دهندگان متفرقه، در حال آماده سازی پروژه‌هایی برای رونمایی همزمان با ایکس‌باکس سری ایکس هستند.

 

Assassin’s Creed Valhalla جزو لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Assassin's Creed Valhalla
بازگشت وایکینگ ها در Assassin’s Creed Valhalla

داشتن لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس وزنه کوچکی نیست! استودیو Ubisoft قصد دارد بازی‌های سری Assassin’s Creed را بر اساس داستانی از ماجراهای مربوط به وایکینگ‌ها، احیا و آن را همزمان با ایکس‌باکس سری ایکس عرضه کند. سفر این جنگجویان از نروژ آغاز و به انگلستان ختم می‌شود و با توجه به اینکه رزولوشن این بازی 4K می‌باشد و از کیفیت HDR نیز پشتیبانی می‌کند، احتمالاً یکی از بهترین عناوین کنسول آتی مایکروسافت به شمار خواهد رفت.

 

Battlefield 6 در لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

بازی Battlefield 6
بازگشت به میدان جنگ با Battlefield 6

علی‌رغم اینکه آینده سری بازی Battlefield نامشخص است ولی شرکت Electronic Arts همین حالا هم با محصول آتی خود مشخص کرده که چه برنامه‌هایی دارد. به خاطر اینکه استودیوی نامبرده روند پشتیبانی از بازی‌های Battlefield II و Battlefield V را رو به اتمام می‌داند، احتمال می‌رود که در سال ۲۰۲۱ بازی جدیدش را معرفی کند.

Cyberpunk 2077

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Cyberpunk 2077
گشت و گذار در شهر با Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 نیز در لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس وجود دارد. شرکت لهستانی CD Projekt RED می‌خواهد یکی از محصولات ژانر نقش‌آفرینی و تیراندازی خود را در ماه‌های آتی سال ۲۰۲۰ معرفی کند؛ تا از یکی از بهترین بازی‌های ماجراجویی دنیا رونمایی شود. کلانشهرها محل برگزاری رقابت‌های شخصیت‌هایی خواهند بود که باید از راه مذاکره و یا با روش اسلحه و تیراندازی مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند. در کنار این موارد، Cyberpunk 2077 به یکی از اولین بازی‌هایی تبدیل خواهد شد که از ویژگی Smart Delivery ایکس‌باکس پشتیبانی می‌کند تا بتوان آیتم های خریداری شده را هم در ایکس‌باکس سری ایکس و هم در خانواده ایکس‌باکس وان استفاده کرد.

Dead Island 2 در لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس 

بازی Dead Island 2
هرج و مرج مرده ها در Dead Island 2

از زمانی که این سری بازی‌ها معرفی شد، Dead Island 2 مشکلات زیادی برای مطرح کردن خودش داشته ولی گویا با ایکس‌باکس سری ایکس اتفاقات دیگری رقم خواهد خورد. بر اساس اسناد منتشر شده از کارهایی که Dambuster Studios قرار است انجام دهد، به نظر می‌رسد این شرکت می‌خواهد محصول جدیدش را به کنسول‌های گیمینگ نسل بعد بیاورد تا بهتر از آن رونمایی شود.

Everwild

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Everwild
طبیعت در Everwild منتظر شماست

یکی از بازی‌های طراحی شده توسط مهندسان داخلی مایکروسافت Everwild است. بر اساس تریلر منتشر شده از این بازی، اتفاقات آن ترکیبی از وقایع جادویی و طبیعی خواهند بود. البته این گیم هنوز در مراحل اولیه تولید است ولی انتظار می‌رود با کیفیت گرافیکی بیشتر همراه با ایکس‌باکس سری ایکس معرفی شود.

Forza Motorsport 2020 جزو لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

بازی Forza Motorsport 8
سرعت و هیجان در Forza Motorsport 8

لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس بدون Forza Motorsports خالی از لطف است. بازی مسابقه‌ای سالانه مایکروسافت، برای امسال در دست تولید است. استودیو سازنده این پروژه را کلید زده و از وجود المان های جدیدی در بازی مانند سیستم تایرها، سیستم تعلیق، فشار جوی و . . . پرده برداشته است. شرکت سازنده هدفش ارتقاء همه جوانب بازی در کنسول جدید مایکروسافت است؛ پس بنابراین باید منتظر رونمایی از این بازی همزمان با ایکس‌باکس سری ایکس باشیم.

Gears 5 نیز جزو لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس 

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Gears 5
اکشن در Gears 5

اگرچه Gears 5 در سال 2019 به ایکس‌باکس وان آمد ولی مایکروسافت تأیید کرده که اتفاقات تازه‌ای قرار است در کنسول جدید برای این بازی رقم بخورد. Gears 5 در برخی قسمت‌ها پیشرفت خواهد کرد تا با ایکس‌باکس سری ایکس سازگاری داشته باشد. از جمله این بخش‌ها می‌توانیم به تنظیمات PC Ultra و نرخ بازسازی بالاتر از ۱۰۰ فریم در هر ثانیه اشاره کنیم. ضمناً، از طریق ویژگی Smart Delivery می‌توان این بازی را به صورت رایگان دریافت کرد.

Gods and Monsters

بازی Gods and Monsters | Gods & Monsters
دنیای ماورایی در Gods and Monsters

بازی Gods and Monsters سعی دارد تا شگفتانه‌های اساطیر یونانی را در فضایی نشان دهد که قدرت‌های ماورایی و حیوانات وحشی آن را فرا گرفته‌اند. این بازی که توسط توسعه‌دهندگان Assassin’s Creed Odyssey طراحی شده، دارای سبک open-world است که در طبیعت زیبایش اتفاقات حیرت‌انگیزی را به نمایش درمی‌آورد. البته اگرچه رونمایی از این بازی در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۰ با تأخیر مواجه شد ولی همچنان امیدواریم که تا چند ماه دیگر معرفی کامل شود.

Halo Infinite از برجسته ترین های لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Halo Infinite
مبارزه را در Halo Infinite تمام کنید!

مایکروسافت، ایکس‌باکس سری ایکس را همزمان با بازی اول شخص Halo Infinite معرفی کرد تا حماسه‌های قهرمان خود یعنی Master Chief را از زاویه دیگری نشان دهد. این بازی که از سیستم Slinspace Engine قدرت گرفته، دارای گیم‌پلی و کیفیت گرافیکی بالایی می‌باشد که مخصوص کنسول ایکس‌باکس تهیه شده است.

Orphan of the Machine

بازی Orphan of the Machine
گشت و گذار در زیر آب با Orphan of the Machine

بازی Orphan of the Machine که توسط استودیوی Dynamic Voltage Games تولید شده، ایده ساخت خود را از داستان Metroid and Ecco the Dolphin گرفته است. این بازی رزولوشن 4K و نرخ بازسازی ۱۲۰ هرتز خواهد داشت تا از بیشترین ظرفیت سخت‌افزاری ایکس‌باکس سری ایکس استفاده کند.

Outriders

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Outriders
مبارزه برای بقا در Outriders

با الهام گرفتن از ایده بازی‌های Bulletstorm و Gears of War ، بازی Outriders قرار است گیم‌پلی مربوط به غارت شهرهای مختلف با تیراندازی را داشته باشد. حال فرقی نمی‌کند که این بازی مبارزه‌ای خواهد بود و یا چپاول. بعد از استعمار، حتی مدینه فاضله هم اوضاع نابسامانی دارد؛ و بازیکنان باید در دنیایی دوام بیاورند که در آن جنگ‌هایی در جریان است که دشمنان، قدرت‌های ماورایی دارند. شرکت سازنده تأیید کرده که Outriders در کنسول بعدی دنیای گیمینگ وجود خواهد داشت و در آن بروزرسانی‌هایی نیز رخ خواهد داد.

Senua’s Saga: Hellblade II

بازی Senua's Saga: Hellblade II
سفری تاریک در Senua’s Saga: Hellblade II

در اولین بازی استودیوی انگلیسی Ninja Theory شخصیت آن یعنی Senua مجبور بود با مشکلات روانی و درونی که داشت دست و پنجه نرم کند. حالا Senua’s Saga: Hellblade II هم با تریلری که منتشر کرد، رسماً خبر داد که جزو اولین بازی‌های ساخته شده برای ایکس‌باکس سری ایکس بوده است.

Starfield

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Starfield
فضای خالی در Starfield

پس از ساخت Elder Scrolls و Fallout، بازی تک نفره و نقش‌آفرینی دارای ژانر علمی تخیلی Starfield از همان شرکت سازنده تولید شده است. اگرچه می‌دانیم که این بازی از نظر کیفیت مربوط به نسل بعد دنیای گیمینگ است و داستان‌های آن در لوکیشن‌های خطرناک فضا به وقوع میپیوندند.

 

The Elder Scrolls VI

بازی The Elder Scrolls VI
بازگشت به Tamriel در The Elder Scrolls VI

از معرفی آخرین بازی RPG و تیراندازی استودیوی Bethesda تقریباً یک دهه می‌گذرد و از طرفی به نظر می‌رسد قرار نیست به این زودی‌ها شاهد نسخه بعدی آن باشیم. با این حال، در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ یک تیزر از The Elder Scrolls VI منتشر شد تا لوگوی جذاب آن نشان داده شود. معمولاً استودیوی سازنده تا زمانی که محصولش را عرضه نکرده، سخنی به زبان نمی‌آورد بنابراین تاریخ دقیقی برای معرفی این بازی مشخص نشده است.

 

The Lord of the Rings: Gollum

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی The Lord of the Rings: Gollum
بازگشت قهرمانها در The Lord of the Rings: Gollum

از آن جایی که وعده داده شده بود در دنیای The Lord of the Rings اتفاقات تازه‌ای رخ دهد، حالا Daedalic Entertainment نسخه Gollum را آورده و گیم‌پلی آن را در منطقه Middle-earth طراحی کرده است. ضمناً، به‌رغم اینکه اطلاعات زیادی در مورد این بازی در اختیار نداریم ولی می‌دانیم که قرار است در سال ۲۰۲۱ و با ایکس‌باکس سری ایکس عرضه شود.

 

The Sims 5

بازی The Sims 5
بازگشت شبیه سازی معروف با The Sims 5

بازی‌های سری The Sims شرکت Electronic Arts زندگی مدرن را در قالب دنیایی بی‌انتها و بی‌پایان نشان می‌دهند. درست است که هنوز تاریخ دقیقی برای رونمایی از The Sims 5 مشخص نشده ولی اندرو ویلسون (Andrew Wilson) عنوان کرده که این بازی را برای نسل آتی کنسول‌های گیمینگ آماده خواهد کرد.

 

Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine در لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
مبارزه در Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

Ubisoft امیدوارست که موفقیت Rainbow Six Siege برای بازی Quarantine هم تکرار شود و گیمرها بتوانند در رقابت‌های تیراندازی گروهی، با یکدیگر بازی کنند. در این بازی که ایده ساخت آن از حالت Outbreak نسخه‌های پیشین گرفته شده، بسیاری از اتفاقات خاطره‌انگیز به وقوع می‌پیوندند که تهدیدات مختلف نیز همراه آن شده‌اند. تأخیر در معرفی Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine باعث شد تا فرصت طلایی برای عرضه یک بازی مخصوص ایکس‌باکس وان ایکس در ایکس‌باکس سری ایکس به وجود بیاید.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

بازی Tom Clancy's Rainbow Six Siege
بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

این بازی تیراندازی چند نفره توانسته به سرعت پله‌های ترقی را در ایکس‌باکس وان ایکس طی کند و حالا بیش از ۵۵ میلیون نفر آن را بازی می‌کنند و حالا قرار است به زودی پنجمین آپدیت آن عرضه شود. شرکت سازنده Tom Clancy’s Rainbow Six Siege یعنی Ubisoft متعهد شده که این محصولش را برای کنسول نسل بعد آماده کند تا یک بازی چند نفره را از نسخه قبلی ایکس‌باکس، به نسخه جدیدتر بیاورد.

Ultimate Fishing Simulator 2

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس | بازی Ultimate Fishing Simulator 2
آرامش با Ultimate Fishing Simulator 2

خود را آماده معرفی بازی کنید که شبیه‌سازی را وارد مرحله تازه‌ای می‌کند. Ultimate Fishing Simulator 2 که برای رونمایی در سال ۲۰۲۱ آماده شده، دارای لوکیشن‌ها و روش‌های مختلف ماهیگیری می‌باشد که بسیار واقع‌گرایانه هستند تا زیبایی‌های رفتارهای ماهی‌ها هنگام صید شدن را به نمایش درآورد.

Warframe در لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس

بازی Warframe
بازی نینجایی در Warframe

پس از گذشته یک دهه از عرضه بازی تیراندازی تک نفره، Digital Extremes می‌خواهد محصولش را آماده حضور در کنسول‌های بعدی دنیای گیمینگ کند. درست است که اطلاعات زیادی در مورد جزئیات این بازی در اختیار نداریم ولی انتظارمان این است که گیم‌پلی آن مبتنی بر داستان بازی مخصوص ایکس‌باکس وان باشد.

Watch Dogs Legion

لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس |‌بازی Watch Dogs Legion
بازی Watch Dogs Legion

گیم‌پلی سومین نسخه بازی‌های Watch Dogs قرار است در لندن واقع شود تا با استفاده از پیشرفت‌های به وجود آمده در دنیای تکنولوژی، پایتخت انگلستان به مرکز نظارت و بازرسی بدل گردد. خیابان‌های انگلستان محل اصلی است که گیمرها باید به صورت مجازی مأموریت‌های هکری محول شده را انجام دهند و از هر شخصیتی که امکان به کارگیری آن در گذشته فراهم نبود، استفاده کنند.

 

WRC 9 FIA World Rally Championship 

بازی WRC 9 FIA World Rally Championship
هیجانات رالی با WRC 9 FIA World Rally Championship

WRC با نهمین نسل از محصولات مسابقه‌ای با ماشین‌های رالی، خود را آماده حضور در کنسول بعدی دنیای گیمینگ می‌کند. اگرچه قرار است از این بازی در تاریخ ۱۳ شهریور رونمایی به عمل آید ولی عرضه آن همراه با ایکس‌باکس سری ایکس در زمان دیگری رخ خواهد داد. با این وجود، هنوز هم قابلیت‌های آن فاش نشده‌اند.

 

شما دوست دارید در لیست بازیهای ایکس ‌باکس سری ایکس کدام بازی‌ها وجود داشته باشند؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: windowscentral.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: