اطلاعات بیشتری از دستگاه‌های تاشو اپل منتشر شد

اطلاعات بیشتری از دستگاه‌های تاشو اپل منتشر شد

گزارش جدیدی که از سوی تحلیلگر معتبر مینگ-چی کو (Ming-Chi Kuo) منتشر شده است، اطلاعات بیشتری از دستگاه تاشو هیبریدی اپل را فاش می‌کند. او باور دارد کوپرتینویی‌ها قصد دارند نه یک دستگاه تاشو، بلکه دو دستگاه تاشو را در نیمه نخست سال ۲۰۲۶ میلادی روانه بازار کند.

این خبر کاملاً با شایعات قبلی مطابقت دارد که ادعا می‌کردند دستگاه تبلت‌مانند و تاشوی اپل، اواخر سال ۲۰۲۵ یا اوایل سال ۲۰۲۶ میلادی معرفی خواهد شد. اپل در حال حاضر روی دو فرم کارخانه‌ای کار می‌کند – یک دستگاه ۲۰٫۲۵ اینچ و یک دستگاه ۱۸٫۸ اینچ که در حالت بسته به ترتیب به ۱۴ تا ۱۵ اینچ و ۱۳ تا ۱۴ اینچ کاهش می‌یابند.

گوشی تاشو اپل که به یک تبلت شباهت دارد

اطلاعاتی که از زنجیره تامین بدست آمده است نشان می‌دهد شرکت ال‌جی تنها تامین‌کننده پنل‌های تاشوی این محصولات خواهد بود که به خاطر چین بسیار کم آن‌ها، افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد. این پنل با یک لولای باکیفیت و پُرهزینه ترکیب خواهد شد. برآوردهای اولیه نشان می‌دهد هزینه ساخت پنل حدود ۶۰۰ تا ۶۵۰ دلار و لولا ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار تمام خواهد شد.

در ادامه این گزارش‌ها گفته شده است که هر دو دستگاه تاشو جدید اپل از تراشه‌های سری M5 ساخت این شرکت قدرت خواهند گرفت.

مینگ-چی کو در ادامه درباره قیمت نهایی این محصولات نیز تخمین‌هایی زده است. اگر اطلاعات بدست آمده صحیح باشد، نخستین دستگاه تاشو اپل با قیمتی مشابه با Vision Pro فعلی، یعنی ۳۴۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. با این حال، برخلاف ویژن پرو، نخستین محصولات تاشو اپل تولید بیشتری خواهد داشت و در وهله اول حدود ۱ میلیون دستگاه از آن وارد بازار خواهد شد.

منبع : GSMArena

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: