تأخیر در زمان انتشار کنسول بعدی نینتندو تا سال ۲۰۲۳

کنسول جدید نینتندو احتمالا تا سال ۲۰۲۳ منتشر نخواهد شد

به نظر می‌رسد از کنسول جدید نینتندو که قرار بود پس از سوئیچ (Switch) معرفی شود، حداقل تا سال ۲۰۲۳ رونمایی نخواهد شد چرا که سوئیچ فعلاً نیمی از بازه شش ساله حضورش در بازار را پشت سر گذاشته است. برای اطلاع از جزئیات این خبر همراه برتر دیجیتال باشید.

نینتندو سوئیچ سه سال پیش یعنی سال ۲۰۱۷ معرفی شد و تا کنون ۵۵ میلیون عدد از آن به فروش رسیده است. این کنسول اخیراً، به خاطر بحران ویروس کرونا و با توجه به افزایش تقاضا با مشکل عرضه مواجه شده است. در این میان، شایعات مربوط به رونمایی از کنسول آتی نینتندو تقریباً با بازه‌های زمانی معرفی محصولات پیشین این شرکت همخوانی دارد.

تاریخچه معرفی کنسول‌های گیمینگ نینتندو

دستگاه‌های Wii در سال ۲۰۰۶ و Wii U در سال ۲۰۱۲ معرفی شدند. جالب آنکه از Nintendo DS و Nintendo 3DS هم به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ رونمایی به عمل آمد. حتی فاصله میان رونمایی از دو کنسول 3DS و سوئیچ که به نوعی محبوب‌ترین محصولات نینتندو به شمار می‌روند نیز تقریباً شش سال می‌باشد. تنها دفعه‌ای که نینتندو یک کنسول جدید را زودتر از موعد مورد انتظار معرفی کرد، زمانی بود که محصولات فعلی آن زمانش یعنی Wii U و GameCube چندان مورد استقبال واقع نشده بودند.

شایعات مربوط به زمان رونمایی از کنسول جدید نینتندو

دیوید گیبسون (David Gibson) مشاور سرمایه‌گذاری در توییتر خود اعلام کرد که بعد از حضور در جلسات پرسش و پاسخ برگزار شده پیرامون گزارش درآمدهای نینتندو، این شرکت خبر داده که سوئیچ می‌تواند تا چند سال دیگر در بازار صنعت کنسول‌های گیمینگ حضور یابد و هنوز به نیمه راه نیز نرسیده و تا کنون در این مورد ایده جدیدی مطرح نشده است»».

این خبر همسو با بیانیه‌های پیشین مدیر نینتندو یعنی شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) می‌باشد که در جلسه پرسش و پاسخ ماه فوریه گفته بود:«« برنامه تجاری نینتندو سوئیچ به زودی وارد سال چهارم خود خواهد شد و ما معتقدیم که این کنسول به تازگی وارد نیمه دوم حیاتش شده است. ما برنامه‌هایمان را برای سال مالی آینده تنظیم کرده‌ایم و پس از آن می‌خواهیم ببینیم چگونه باید خودمان را آماده سال‌های پس از آن کنیم»».

تصاویری از کنسول جدید نینتندو
تأخیر در زمان انتشار کنسول آتی نینتندو

پیش از این شایعه شده بود که نسخه نینتندو سوئیچ پرو در دست تولید است اما شرکت سازنده این شایعات را رد و عنوان کرد برای عرضه چنین دستگاهی در سال جاری برنامه‌ای ندارد. این اتفاق البته قابل پیش‌بینی بود چرا که نینتندو سوئیچ لایت تنها یک سال پیش وارد بازار گردید. شایان ذکر است که تا کنون ۶ میلیون از نسخه کوچکتر و سبکتر سوئیچ که در اوایل پاییز پارسال معرفی شد به فروش رسیده است.

برخی نسخه‌های نینتندو سوئیچ و نینتندو سوئیچ لایت

نینتندو سوئیچ لایت رنگ‌بندی متنوعی داشته و دو ادیشن مخصوص به نام‌های Pokemon Sword و Shield دارد. خودِ نینتندو سوئیچ هم به مناسبت عرضه بازی Animal Crossing: New Horizons یک ادیشن جدید دریافت کرده است. اینکه نینتندو برنامه‌ای برای معرفی کنسول بعدی خود حداقل تا چند سال آینده ندارد اصلاً تعجب‌برانگیز نیست زیرا سوئیچ فعلاً عملکرد خوبی از خودش بر جای گذاشته است. مطمئناً انتشار هر نوع خبر و شایعه دال بر اینکه نینتندو در حال ساخت کنسول بعدی خودش است در روند پیشرفت سوئیچ اختلال ایجاد می‌کند. بر این اساس، اگر کمپانی سازنده برنامه‌های مربوط به تولید یک کنسول جدید را به صورت چراغ خاموش پیش برد و هنگام رونمایی آنها را فاش کرد، نباید تعجب کنیم.

 

فکر می‌کنید کنسول جدید نینتندو چه زمانی معرفی می‌شود و چه نام خواهد داشت؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: screenrant.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: