ویدئوی مقایسه‌ی سرعت وان پلاس ۵T و آیفون X

مقایسه‌ی وان پلاس ۵T و آیفون X

گوشی هوشمند جدید شرکت وان پلاس با نام OnePlus 5T با بحث برانگیزترین گوشی هوشمند سال یعنی آیفون X وارد تست سرعت شد. وان پلاس ۵T با عملکرد فوق‌العاده‌ی خود آیفون X  را در شرایط دشواری قرار داد.اپل همواره برای سازگاری سخت افزار و نرم افزار ستایش شده است. این شرکت همراه با شروع تولید پردازنده‌های سری A خود نیز تفاوت خود با دیگران را به خوبی به نمایش گذاشته است. نتایج تست‌های بنچمارک نیز پیشرو بودن اپل از بسیاری از رقبای خود را اثبات می‌کند. با این حال، برخی افراد فکر می‌کنند که چون اپل از سخت افزار و سیستم عامل‌ خود که بسیار باهم سازگار و هماهنگ اند استفاده می‌کند، بنابراین مقایسه پرچمداران اندرویدی با مدل‌های آیفون همانند مقایسه‌ی سیب با پرتقال است.

جدا از تست‌های بنچمارک، آنچه که برای کاربران مهم است عملکرد گوشی‌ها در زندگی واقعی و روزمره می‌باشد. پرچمدار جدید وان پلاس به نام وان پلاس ۵T با قدرتمندترین گوشی اپل یعنی آیفون X در تست عملکرد قرار گرفت. برای اندازه‌گیری سرعت عملکرد هر دو گوشی در استفاده روزمره تست‌های سرعت کلاسیک انجام شد و هر دو گوشی برنامه های از پیش تعیین شده را به صورت همزمان باز کرده و نسبت به زمان مسابقه دادند. در ابتدا ویدئوی مربوط به تست‌های انجام شده توسط SuperSaf TV برای دو گوشی آیفون X و وان پلاس ۵T را می‌بینیم. همانطور که در ویدئو دیده می‌شود آیفون X در ابتدا یک قدم جلوتر است اما گوشی وان پلاس ۵T اجازه‌ی مغلوبیت را نداده و تسلیم نمی‌شود.

در ادامه به ویدئوی تست انجام شده توسط Everything Apple Pro در مورد مقایسه‌ی این دو گوشی نگاهی می‌اندازیم. با وجود اینکه وان پلاس ۵T عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد، اما در بعضی جاها به علت عدم کفایت سیستم عامل و بهینه‌سازی پردازنده با کمی تأخیر آیفون ایکس را تعقیب می‌کند.

 

با توجه به نتایج می‌توان گفت که آیفون X برنامه‌ها را سریعتر باز می‌کند چونکه Snapdragon 835 به اندازه‌ی پردازنده‌ی A11 اپل عملکرد خوبی ندارد. از طرف دیگر با آیفون X با رم ۳ گیگابایتی هنگامی که می‌خواهید برنامه را دوباره باز کنید از وان پلاس ۵T خیلی عقبتر می‌ماند. ios با صرفه‌جویی در با مدیریت حافظه عالی و جلوگیری از عملیات بی‌شماری که درپشت صحنه انجام می‌شود و کاربران نمی‌بینند، عملکرد خوبی را به نمایش می‌گذارد. همچنین در خصوص زمان ادامه‌ی مجدد برنامه‌هاییکه در پشت صحنه بسته نشده اند، گوشی وان پلاس ۵T از جاییکه مانده ادامه می‌دهد و آیفون ایکس به دلیل اینکه باید دوباره شروع به بارگیری برنامه کند عقب می‌ماند.

نظر شما در این باره چیست؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. با جدیدترین و به روزترین اخبار دنیای تکنولوژی با برتردیجیتال همراه باشید.

منبع: slashgear

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: