حکمرانی سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴

حکمرانی سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴

شرکت Canalys به تازگی تحقیقی درباره بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در بازه زمانی سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴ میلادی منتشر کرده است. بر اساس اطلاعات بدست آمده در این تحقیق، سامسونگ توانسته با پیشی از اپل، سهم عمده‌ای از این بازار را به تصاحب خود درآورد.

طبق گفته‌های شرکت Canalys، سامسونگ در سه‌ماهه گذشته بیشترین تعداد گوشی‌های هوشمند را در بازار اروپا به فروش رسانده است. تعداد گوشی‌های فروخته‌شده‌ی کره‌ای‌ها ۱۲٫۱ میلیون دستگاه بود و سهم ۳۷ درصدی از بازار به این شرکت اختصاص دارد.

در مقایسه با سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی، سامسونگ توانسته در سه‌ماهه نخست امسال حدود ۰٫۳ میلیون گوشی هوشمند بیشتری بفروشد. این موضوع رشد ۲ درصدی فروش سالانه را نشان می‌دهد که اگرچه رقم ناچیزی است اما جنبه‌های مثبتی برای غول فناوری کره دارد.

اپل با فروش ۷٫۳ میلیون گوشی هوشمند و کسب ۲۲ درصد از سهم بازار در جایگاه دوم قرار گرفت. شیائومی با عرضه ۵٫۴ میلیون دستگاه و ۱۶ درصد از سهم بازار جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. پس از آن نیز شرکت موتورولا با فروش ۲٫۱ میلیون گوشی هوشمند (۶ درصد از سهم بازار کل) در رتبه چهارم قرار گرفت. جایگاه آخر نیز به برند آنر اختصاص دارد که ۳ درصد از بازار را در اختیار دارد و ۱ میلیون گوشی هوشمند فروخته است.

سهم تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از بازار اروپا در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴ میلادی

طبق گفته‌های شرکت تحقیقاتی Canalys، سری گلکسی S24 دلیل اصلی کسب این موفقیت بوده است و بیشترین تاثیر را در افزایش فروش بخش موبایل سامسونگ دارد. سرمایه‌گذاری روی کمپین تبلیغاتی بزرگ با تمرکز روی ویژگی‌های هوش مصنوعی Galaxy AI، خود عامل اصلی موفقیت سری Galaxy S24 محسوب می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، کره‌ای‌ها در سه‌ماهه گذشته حدود ۴٫۳ میلیون دستگاه از سری گوشی‌های هوشمند گلکسی S را روانه بازار کرده‌اند که رقم قابل‌توجهی است. باید دید عملکرد سامسونگ در دیگر مناطق جهان و سهم  آن از بازار فروش گوشی‌های هوشمند در مقایسه با رقبا چگونه است.

منبع : SamMobile

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: