معرفی بهترین برنامه‌های کیبورد برای اندروید

بهترین کیبورد اندروید؛ معرفی ۷ تا از بهترین برنامه‌های صفحه کلید اندروید

صفحه کلیدهای اندرویدی که قرار است در این مطلب از برتر دیجیتال معرفی کنیم، به شما کمک می‌کنند تا تجربه تایپ بهتری داشته باشید. سریع‌تر تایپ کرده و گرامر کلمات را تصحیح کنید. و حتی از کلیدهای بزرگ‌تر برای افراد مسن استفاده کنید. با معرفی بهترین کیبورد اندروید تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین کیبورد اندروید؛ معرفی ۷ برنامه صفحه کلید برتر اندروید

اگر از صفحه کلید پیش‌فرض گوشی هوشمند اندرویدی خود راضی نباشید، تایپ کردن با آن اصلاً کار راحت و جذابی نخواهد بود. سفارشی‌سازی یکی از ارکان اصلی سیستم عامل اندروید است. و کیبورد (صفحه کلید) یکی از شخصی‌ترین و یکپارچه‌ترین جنبه‌های گوشی اندرویدی شماست.

صفحه کلید پیش‌فرضی که با دستگاه اندرویدی شما عرضه می‌شود، کاربردی است و تجربه خوبی خواهید داشت. اما چرا وقتی می‌توانید از دنیایی از امکانات بهره‌مند شوید، به چیزهای معمولی بسنده کنید؟ چه به دنبال بهبود سرعت تایپ، پوسته‌های منحصر به فرد، پیش‌بینی متن پیشرفته باشید یا پشتیبانی از ایموجی بهبودیافته – در این مطلب فهرستی از بهترین برنامه‌های کیبورد اندروید گردآوری شده که هر سلیقه و علاقه‌ای را پوشش می‌دهد.

۱- برنامه Gboard

بهترین کیبورد اندروید - برنامه Gboard

اگر به دنبال صفحه کلید اندرویدی هستید که جنبه‌ها و قابلیت‌های متعددی داشته باشد، برنامه Gboard گوگل را امتحان کنید. Gboard صفحه کلید پیش‌فرض اندروید است و در گوشی‌های پیکسل گوگل در دسترس قرار دارد. از آنجایی که با یک برنامه ساخت خود گوگل طرف هستیم، شاید اینطور فکر کنید که جی‌بورد اساساً یک صفحه کلید است، اما اینطور نیست. برای شروع کافی‌ست بگوییم جی‌بورد از روش‌های ورودی مختلف از جمله تایپ معمولی، کشیدن انگشت روی حروف برای تشخیص خودکار کلمات، دست‌نویسی، تایپ صوتی و حتی کد مورس پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این‌ها، بسیاری از ویژگی‌های مفید که در تایپ نیاز است را ارائه می‌دهد. از جمله متن پیش‌بینی‌شده، کلیپ‌بورد، پشتیبانی از ترجمه متن، تصحیح خودکار، فرهنگ لغت سفارشی، ایموجی‌های پیشنهادی، زبان‌ها و طرح‌بندی‌های متعدد، حالت یک‌دست، فایل‌های GIF، استیکرها و شکلک‌ها. همچنین ویژگی‌هایی دارد که در هیچ جای دیگری مشاهده نمی‌شود؛ قابلیت‌هایی از جمله امکان زمان‌بندی پیام‌ها و ساخت استیکرهای سفارشی در برنامه Messages.

چنانچه به سفارشی‌سازی علاقه داشته باشید، جی‌بورد به شما این امکان را می‌دهد تا اندازه و پوسته صفحه کلید خود را شخصی‌سازی کنید. ویژگی‌های بسیاری در دسترس شما قرار دارد و باید تنظیمات Gboard را برای تایپ بهتر مطابق با سلیقه خود، تنظیم کنید.

دانلود برنامه Gboard (رایگان)

دانلود برنامه از گوگل پلی

۲- برنامه Grammarly

برنامه Grammarly

اپلیکیشن Grammarly یکی دیگر از بهترین کیبورد اندروید محسوب می‌شود. اگرچه نام آن گویای کارایی اصلی برنامه نیست، اما Grammarly برای اطمینان از این موضوع اختصاص دارد که نوشته شما از نظر گرامری صحیح باشد.

این صفحه کلید از موتور استثنایی این شرکت برای تشخیص و تصحیح اشتباهات املایی، گرامری و نقطه‌گذاری در لحظه استفاده می‌کند. اگر مرتباً به تایپ پیام‌ها و ایمیل‌های رسمی روی دستگاه خود مشغول هستید، باید از Grammarly به عنوان یکی از بهترین برنامه‌های چک‌کننده دستور زبان برای اندروید استفاده کنید.

به صورت کلی اما، Grammarly فقط یک دستیار نگارش متون نیست. این برنامه با توجه به قابلیت‌هایی دارد یکی از بهترین کیبوردهای اندروید نیز محسوب می‌شود. تمام اصول اولیه را به‌درستی ارائه می‌دهد. از تایپ پیش‌بینی‌کننده با اندازه کیبورد سفارشی گرفته تا ایموجی‌ها، استیکرها، فایل‌های GIF و طرح‌بندی‌های متنوع صفحه کلید و پشتیبانی از زبان‌های مختلف.

دانلود برنامه Grammarly (رایگان، با پشتیبانی از خریدهای درون برنامه‌ای)

دانلود برنامه از گوگل پلی

۳- برنامه Microsoft SwiftKey

برنامه Microsoft SwiftKey - بهترین کیبورد اندروید

اپلیکیشن Microsoft SwiftKey مدتی‌ست که سر زبان‌ها افتاده است. پیشرفت‌های مداوم شرکت مایکروسافت سبب شده است تا بتوان به راحتی لقب بهترین کیبورد اندروید را به آن داد. مایکروسافت سوییفت‌کی دارای پشتیبانی چندزبانه با بیش از ۷۰۰ زبان مختلف است تا کاربران سراسر جهان بتوانند از آن بهره ببرند.

سایر اصول اولیه نظیر تصحیح خودکار، پیش‌بینی کلمه، اندازه و پوسته سفارشی، ایموجی‌ها، استیکرها و تصاویر GIF نیز در دسترس قرار دارند. با این حال، Microsoft SwiftKey چیزهای زیادی در چنته دارد که این برنامه را از رقبای خود متمایز می‌سازد.

نخست باید اشاره کرد که کلیپ‌بورد درون برنامه دارای ویژگی ابری است که به شما این امکان را می‌دهد تا متن مدنظرتان را بین گوشی یا سایر دستگاه‌های ویندوزی خود، کپی و جایگذاری کنید. دوم، شما می‌توانید از روی کیبورد برای خود وظیفه یا Task بسازید که به صورت خودکار در برنامه Microsoft To-Do ذخیره می‌شوند و می‌توانید از آنجا وظایف خود را مدیریت کنید. البته باید اشاره کنیم که برای استفاده از این قابلیت‌ها باید به سرویس‌های مربوطه لاگین کنید.

دانلود برنامه Microsoft SwiftKey (رایگان)

دانلود برنامه از گوگل پلی

۴- برنامه Typewise

برنامه Typewise

برخلاف صفحه کلیدهای قبلی در فهرست بهترین کیبورد اندروید، Typewise افرادی را هدف قرار داده که به یک کیبورد با طرح‌بندی غیراستاندارد نیاز دارند. برنامه Typewise از یک طرح شش‌ضلعی استفاده می‌کند که کلیدها را ۷۰ درصد بزرگتر نشان می‌دهد و لمس آن‌ها آسان‌تر است. همین موضوع این برنامه را به یک گزینه عالی برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال یک صفحه کلید اندرویدی با کلیدهایی بزرگتر از طرح‌های استاندارد QWERTY یا QWERTZ هستند.

اگر به این چیدمان تسلط داشته باشید پس تجربه‌ای کم‌اشتباه در تایپ کردن خواهید داشت. اما اگر می‌خواهید به چیدمان معمولی و رایج پایبند بمانید نیز این گزینه را در اختیار دارید.

برنامه Typewise از ژست‌های حرکتی نیز پشتیبانی می‌کند که تجربه کلی تایپ را بهبود می‌بخشد. به طور مثال، با کشیدن انگشت به بالا، همه کلمات با حروف بزرگ نوشته می‌شوند. کشیدن انگشت به سمت چپ کلمات را حذف کرده و سوایپ به سمت راست نیز حروف حذف‌شده را بازیابی می‌کند. تصحیح خودکار، طرح‌بندی‌های مختلف و سفارشی‌سازی (فونت، پوسته‌ها و فرهنگ لغت شخصی) نیز پشتیبانی می‌گردند.

همچون برنامه‌های Gboard و Swiftkey، کیبورد Typewise نیز سبک نوشتن شما را می‌آموزد تا کلمات پیشنهادی کاملاً مطابق با خواسته شما پیشنهاد گردند. تنها نقطه‌ضعف این برنامه این است که برای دسترسی به برخی قابلیت‌های آن باید نسخه Pro را تهیه کنید که هزینه دارد.

دانلود برنامه Typewise (رایگان، با پشتیبانی از خریدهای درون برنامه‌ای)

دانلود برنامه از گوگل پلی

۵- برنامه Ginger Keyboard

بهترین کیبورد اندروید - برنامه Ginger Keyboard

Ginger یک صفحه کلید شخص ثالث است که همچون Grammarly، روی بررسی گرامر صحیح تمرکز دارد. چیدمان این صفحه کلید همان استانداردی‌ست که پیش از این با آن آشنا هستید. صفحه کلید Ginger از زبان‌های مختلف، اندازه کیبوردهای سفارشی، ژست‌های حرکتی و تایپ روان (Glide) پشتیبانی می‌کند. همچون Grammarly، برنامه Ginger نیز از بررسی املا و دستور زبان و بازنویسی جمله بهره می‌برد.

همان‌طور که از بهترین کیبورد اندروید انتظار دارید، صفحه کلید Ginger شامل تصحیح خودکار، ایموجی‌های پیشنهادی، شکلک‌ها، تصاویر GIF، استیکرها و پوسته‌های متعدد می‌شود. Ginger پوسته‌های متنوعی دارد اما چیدمان ثابتی دارد.

دانلود برنامه Ginger Keyboard (رایگان، با پشتیبانی از خریدهای درون برنامه‌ای)

دانلود برنامه از گوگل پلی

۶- برنامه Kika Keyboard

برنامه Kika Keyboard - بهترین کیبورد اندروید

صفحه کلید Kika تماماً درباره سفارشی‌سازی است. اگر به دنبال بهترین کیبورد اندروید از نظر سفارشی‌سازی هستید، Kika Keyboard قطعاً بهترین گزینه خواهد بود. گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی کیبورد از تصویر پس‌زمینه گرفته تا متن و صداها وجود دارد.

گالری پوسته‌ها شامل تصاویر پس‌زمینه متعددی است که برای جستجوی آسان دسته‌بندی شده‌اند – دسته‌بندی‌هایی نظیر میوه‌ها، انیمه‌ها، تصاویر سه‌بعدی، نئون، فیلم‌ها و غیره که مرتباً بروزرسانی می‌شوند. اگر به دنبال چیزی منحصر به فرد هستید نیز این امکان را در اختیار خواهید داشت. چراکه این برنامه پوسته‌های آماده بسیاری را ارائه می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را شخصی‌سازی کنید.

برنامه Kika جدا از تمرکز روی زیبایی‌شناسی، شامل تصحیح خودکار، ورودی صدا (تایپ صوتی)، تایپ با ژست‌های حرکتی، پیش‌بینی کلمات هوشمند، ایموجی‌های درون‌برنامه‌ای، استیکرها و طیف گسترده‌ای از زبان‌ها می‌شود.

دانلود برنامه Kika Keyboard (رایگان، با پشتیبانی از خریدهای درون برنامه‌ای)

دانلود برنامه از گوگل پلی

۷- برنامه Big Font Keyboard

برنامه Big Font Keyboard

صفحه کلید Big Font Keyboard به طور خاص برای سالمندان طراحی شده است. بدین ترتیب، عمدتاً حول محور تایپ آسان برای افراد سالمند می‌چرخد و به شما امکان می‌دهد تا اندازه و فونت کیبورد را بزرگ کنید. این برنامه با ارائه امکان بزرگ‌سازی اندازه متن‌ها در سراسر سیستم عامل اندروید، یک قدم فراتر می‌رود.

به طور کلی، Big Font به عنوان یک کیبورد، فاقد تمام زرق و برق‌هایی است که در سایر برنامه‌های صفحه کلید به چشم می‌خورند. به عنوان مثال، هیچ گزینه تصحیح خودکاری وجود ندارد؛ بنابراین مهارت‌های نگارشی شما باید قوی باشد. کلمات پیشنهادی نیز در دسترس نیست اما می‌توانید از ایموجی‌ها، ایموتیکان‌ها و کائوموجی‌ها استفاده کنید. با این حال، اگر به دنبال بهترین کیبورد اندروید برای افراد مسن هستید، ما این صفحه کلید را به شما توصیه می‌کنیم.

دانلود برنامه Big Font Keyboard (رایگان، با پشتیبانی از خریدهای درون برنامه‌ای)

دانلود برنامه از گوگل پلی

انتخاب بهترین کیبورد اندروید متناسب با نیاز خود

ما در این مطلب به معرفی ۷ صفحه کلید محبوب و کاربردی پرداختیم که هر کدام، عملکردهای منحصر به فردی دارند. برنامه Gboard در صدر فهرست بهترین کیبورد اندروید ما قرار دارد اما شاید بسته به نیازها یا ترجیحات خود، گزینه‌های دیگر را ترجیح دهید.

ممکن است برای برخی، Big Font به دلیل تمرکز روی افراد سالمند یا Kika به دلیل تمرکز روی زیبایی‌شناسی بهترین گزینه‌های موجود باشند. از آنجایی که نمی‌توان هیچ گزینه‌ای را مناسب همه افراد با نیازهای مختلف در نظر گرفت، پس بهترین راه این است که هر کدام از این برنامه‌ها را امتحان کنید. نظر شما درباره این صفحه کلیدها چیست؟ شما از کدام صفحه کلید اندروید استفاده می‌کنید و کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

منبع : MakeUseOf

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: