هر آنچه از بازی The Last of Us 2 می‌دانیم.

اطلاعاتی درباره‌ی بازی The Last of Us 2 Part 2

بازی The Last of Us 2 یکی از مهمترین بازی‌های اختصاصی پلی‌استیشن ۴ می‌باشد. نسخه اولیه این بازی محصولی مدرن و کلاسیک و ساخته شده توسط Naughty Dog است و ورژن دوم آن احتمالاً همچون نسخه اول موفق خواهد بود. حالا سونی به تازگی جزئیاتی از این بازی منتشر کرده که در ادامه به متداول‌ترین سؤالات پیرامون آن می‌پردازیم پس با برتر دیجیتال همراه باشید.

فهرست نمایش

تاریخ عرضه بازی The Last of Us 2 چه زمانی است؟

این بازی در روز جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ در سرتاسر جهان عرضه خواهد شد. البته طبق آخرین خبرها، این بازی در بعضی از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان سعودی و امارات بن شده است. یعنی امکان خرید آن به صورت پیش پرداخت از طریق PlayStation Store مقدور نبوده و همچنین از طریق مجاری رسمی نیز فروش این بازی در این کشورها غیرمجاز اعلام شده است. دلیل این کار هم ظاهرا به خاطر مسائل LGBT بودن الی می‌باشد.

آیا در صورت پیش سفارش این بازی، امتیازی دریافت خواهیم کرد؟

بله. اگر برای The Last of Us Part 2 پیش سفارش ثبت کنید، در خودِ بازی امتیازاتی دریافت خواهید کرد که عبارتند از امکانات مربوط به ارتقای مهمات و راهنمای آموزش دستی. به علاوه، پیش سفارش از طریق فروشگاه پلی‌استیشن نیز یک آواتار PSN اختصاصی نصیبتان خواهد کرد.

هر آنچه از بازی The Last of Us 2 PS4 می‌دانیم
شخصیت Ellie در بازی آخرین ما ۲

آیا نسخه خاصی از بازی The Last of us Part 2 وجود دارد؟

بله. در واقع چندین نسخه مخصوص از بازی در دسترس هست:

  • Standard Edition: این نسخه معمولی بازی می‌باشد.
  • Special Edition: این نسخه شامل یک قاب فلزی کتاب، یک کتاب نقاشی، تم دینامیک پلی‌استیشن ۴ و تعدادی آواتار PSN می‌شود.
  • Collector’s Edition: این نسخه حاوی تمامی موارد نامبرده می‌باشد و علاوه بر آنها تعدادی برچسب هنری، نسخه دیجیتالی موسیقی متن، یک کتاب نقاشی دیجیتالی، مجسمه Ellie، تعدادی استیکر، دستبند Ellie، یادداشت حکاکی شده روی سنگ و یک نامه تشکر به دست گیمرها می‌رسد.
  • Ellie Edition: همه مواردی که در Collector’s Edition وجود داشت در Ellie Edition هم وجود دارد. به علاوه، یک کوله پشتی Ellie، نوار موسیقی متن و بسته‌ای از لوگوهای بازی به فروش می‌رسد.
  • Digital Deluxe Edition: این نسخه حاوی آواتار اختصاصی، تعدادی آواتار اضافه، نسخه دیجیتالی موسیقی متن، کتاب نقاشی و تم دینامیک است.
تصاویری از بازی The Last of Us 2
The Last of Us 2 Ellie Edition

آیا نسخه محدود پلی استیشن ۴ برای بازی وجود دارد؟

بله. سونی نسخه‌ای خاص از بازی برای پلی‌استیشن ۴ پرو معرفی کرده است. این کنسول شامل خالکوبی Ellie که طرحی از برگ درخت سرخس، بید و پروانه است، می‌شود. به علاوه، همراه با این نسخه یک دسته بازی تزیین شده DualShock 4، کپی فیزیکی از بازی و یک کد دانلود محتواهای دیجیتالی به فروش می‌رسد.

دشمنان موجود در بازی The Last of us Part 2

پیش بارگذاری بازی The Last of Us Part 2 از چه زمانی آغاز می‌شود؟

کسانی که آخرین ما ۲ را از طریق فروشگاه پلی‌استیشن پیش سفارش دهند می‌توانند از امتیاز پیش بارگذاری آن بهره‌مند شده و این یعنی قبل از تاریخ رسمی عرضه بازی می‌توانند آن را دانلود کنند. این اتفاق معمولاً چند روز پیش از تاریخ عرضه بازی رخ می‌دهد بنابراین احتمالاً بتوانید این کار را در ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ انجام دهید.

آیا The Last of Us Part 2 دو دیسک خواهد داشت؟

بله. نسخه فیزیکی بازی The Last of Us 2 دو دیسک Blu-Ray خواهد داشت. احتمالاً یکی از آنها حاوی اکثر داده‌ها خواهد بود و با استفاده از آن می‌توان بازی را نصب و دیگری نیز دیسکی خواهد بود که با قرار دادن آن در کنسول می‌توان بازی را اجرا کرد.

بازی The Last of us Part 2 چه‌قدر از هارد درایو پلی‌استیشن ۴ را اشغال خواهد کرد؟

گفته می‌شود که برای نصب The Last of Us 2 حداقل به ۱۰۰ گیگابایت فضای آزاد در هارد درایو پلی‌استیشن ۴ نیاز است. بنابراین شاید بهتر باشد بازی‌هایی که مدتی می‌شود اجرا نکرده‌اید را پاک کنید تا فضا آزادتر گردد.

مدت زمانی گیم‌پلی بازی چه‌قدر است؟

چیزی که تا به امروز مشخص شده آن است که The Last of Us Part 2 بسیار طولانی خواهد بود. نیل دراکمن (Neil Druckman) کارگردان بازی آن را ماجراجویانه‌ترین و طولانی‌ترین محصول استودیوی Naughty Dog می‌داند. ضمناً، از آن جایی که در دو دیسک عرضه می‌شود می‌توان به راحتی گفت که گیم‌پلی بازی طولانی است.

آیا پیش از اجرای The Last of Us Part 2 باید The Last of Us اصلی را بازی کنیم؟

این بازی سریالی به شدت به شخصیت‌ها و داستان‌ها وابسته است. بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا اولین نسخه آن را بازی کنید و بعد سراغ نسخه دوم بروید. البته حدس می‌زنیم که هر نسخه، داستان خاص خودش را داشته باشد ولی برای اینکه از اتفاقات رخ داده درک بهتری داشته باشید، بد نیست ابتدا نسخه اولیه که هم برای پلی‌استیشن ۳ و هم برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شده بود را تمام کنید. در واقع The Last of Us Remastered یکی از بازی‌های رایگان ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ پلی‌استیشن پلاس بود بنابراین می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

داستان بازی چیست؟

در مورد داستان بازی اطلاعات زیادی نداریم ولی جزئیات کمی به دستمان رسیده است. اتفاقات The Last of us Part 2 پنج سال پس از اتفاقات The Last of Us 1 رخ می‌دهند و شخصیت اصلی آن هم دختر ۱۹ ساله‌ای به نام Ellie می‌باشد. Ellie و Joel در شهر Wyoming ساکن شده‌اند و در یک جامعه کوچک به آرامش رسیده‌اند. Ellie با بهترین دوست خود یعنی Dina اوقات خوشی را سپری می‌کند؛ ولی پس از آن اتفاقات بدی رخ می‌دهد که هنوز مشخص نیست چیست. حدس می‌زنیم که دشمنان به منطقه محل سکونت آنها حمله می‌کنند. به هر حال، هر چه که رخ می‌دهد باعث می‌شود Ellie تشنه انتقام گردد. استودیوی Naughty Dog می‌گوید که این بازی بر پایه احساس تنفر تولید شده به همین دلیل احتمال می‌دهیم که در مسیری که Ellie طی خواهد کرد اتفاقات ناگواری رخ خواهد داد!

آیا دشمنان تازه‌ای در بازی The Last of us Part 2 وجود خواهد داشت؟

بله. تا کنون مشخص شده که دشمنان تازه‌ای در این بازی وجود خواهند داشت. یکی از آنها Shambler نام دارد که مردی با اخلاق حیوانی و ظاهر قارچ‌گونه می‌باشد و شبیه گیاهان زره‌پوش رفتار می‌کند. شکست دادن این شخصیت کار بسیار سختی است چرا که به سمت شما سلاح‌های سمی و اسیدی پرتاب می‌کند. او شباهت زیادی به Bloaters نسخه اول The Last of Us دارد.

از دیگر دشمنان نیز سگ‌های محافظ هستند. آنها سگ‌های مهاجمی می‌باشند که مبارزه کردن با آنها کار سختی است. آنها می‌توانند بوی شما را احساس کنند و به خاطر حس شنوایی قوی که دارند غیرممکن است که بتوان از دست آنها فرار کرد. اگر یکی از آنها به سمت شما حمله کرد، شما می‌توانید یا او را از پای دربیاورید و یا فرار کنید! فقط توجه داشته باشید که کمین کردن و جابه‌جایی دائمی، رمزهای موفقیت شما خواهند بود.

آیا می‌توان به یک‌باره وارد مراحل مختلف بازی شد؟

شاید سؤال عجیبی باشد ولی پاسخ به آن مثبت است. بر خلاف اولین نسخه بازی، یک دکمه مخصوص وارد به مراحل دیگر و دریافت امتیازات بیشتر دارد. Ellie می‌تواند از حملاتی که به سمت او می‌شوند جان سالم به در ببرد و خود را از دید دشمنان مخفی کند. البته هیچ‌کدام از نکاتی که گفتیم چندان مهم نیستند ولی به نظر می‌رسد Ellie نسبت به Joel در نسخه اولیه بازی انعطاف بیشتری داشته و فرض‌تر است.

آیا شما باید در تمام طول بازی به جای Ellie نقش‌آفرینی کنید؟

Ellie قهرمان اصلی بازی آخرین ما ۲ است. چه بخواهید و چه نخواهید شما باید به جای او نقش‌آفرینی کنید اما اینکه چه مدت از زمان بازی را برای کنترل کردن او صرف خواهید کرد مشخص نیست.

شخصیت Joel در بازی The Last of Us 2
شخصیت Joel در بازی The Last of us Part 2

آیا شما به جای Joel هم نقش‌آفرینی خواهید کرد؟

تأیید شده که Joel در بازی وجود دارد ولی اینکه آیا می‌توانیم آن را کنترل کنیم یا خیر، هنوز مشخص نیست.

آیا بازی برای پلی‌استیشن ۵ در آینده عرضه خواهد شد؟

برخی‌ها معتقدند که The Last of us Part 2 هم بازی پلی‌استیشن ۴ است و هم بازی پلی‌استیشن ۵. واقعیت را بگوییم که هنوز پاسخ این سؤال را درست نمی‌دانیم؛ ولی فکر می‌کنیم که نسخه باکیفیت‌تری از The Last of us Part 2 را در پلی‌استیشن ۵ خواهیم دید.

آیا می‌توان به صورت چند نفره و آنلاین را بازی کرد؟

خیر. استودیوی Naughty Dog تأیید کرده که بازی آنلاین و چند نفره به خصوص حالت Factions در بازی The Last of us Part 2 وجود نخواهد داشت. بنابراین حداقل در همان ابتدا این بازی تک نفره خواهد بود. البته نباید فکر کنیم که قابلیت بازی کردن همزمان چند گیمر دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت. بلکه استودیوی سازنده تمرکز خود را فعلاً روی جنبه تک نفری بازی گذاشته بنابراین انتظار می‌رود نسخه چند نفره آن هم به صورت یک بازی جداگانه عرضه شود.

آیا قابلیت Microtransactions (تراکنش‌های امتیازی) در بازی وجود دارد؟

به خاطر اینکه نسخه آنلاین بازی تولید نشده، حدس می‌زنیم پاسخ به این سؤال مفنی باشد.

آیا محتوای قابل دانلودی برای بازی وجود خواهد داشت؟

پاسخ دادن به این سؤال کار راحتی نیست. نسخه اولیه بازی یک محتوای قابل دانلود به نام Left Behind داشت| ولی در کل استودیوی Noughty Dog خیلی به ساخت محتوای قابل دانلود برای بازی‌های خودش معروف نیست. البته ممکن است که در آینده این کار صورت گیرد؛ ولی قاعدتا برای ارائه DLC برای این بازی مدتی طول خواهد کشید.

آیا امکانات بازی در پلی‌استیشن ۴ پرو پیشرفته‌تر خواهد شد؟

بله. The Last of Us 2 در پلی‌استیشن ۴ پرو از کیفیت تصویر 4K و HDR پشتیبانی خواهد کرد.

 

آیا شما هم در مورد بازی The Last of Us Part 2 سؤال یا اطلاعاتی دارید؟ خوشحال می‌شویم که پاسخگوی شما در قسمت نظرات باشیم.

 

منبع: pushsquare.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: