۸ ویژگی گوشی سامسونگ که باید بدانید

۸ ویژگی گوشی سامسونگ که بسیار مفید هستند

در این مطلب قصد داریم چند مورد از ویژگی‌های مختلف نرم افزاری گوشی‌های سامسونگ که بسیار مفید هستند را بررسی می‌کنیم. یکی از بهترین چیزها در مورد داشتن یک گوشی سامسونگ، نرم افزار پر از ویژگی آن است. تنظیمات بسیار مفیدی در این گوشی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. همچنین ویژگی‌های اضافی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا تجربه کاربری بهتری از تلفن یا رایانه لوحی گلکسی خود داشته باشید.

در این راهنما، ضروری‌ترین و بهترین ویژگی‌هایی را بررسی می‌کنیم که باید فوراً برای کاربرپسندتر کردن دستگاه خود، آن‌ها را امتحان کنید.

۱. به ویژگی سابقه اعلان گوشی سامسونگ خود دسترسی داشته باشید

نوتیفیکیشن‌ها آنقدر رایج شده‌اند که اغلب به طور غریزی آن‌ها را بدون اینکه نگاه درستی داشته باشیم، رد می‌کنیم. این مشکل معمولاً مسئله مهمی نیست، اما گاهی اوقات ممکن است اعلانی را که حاوی اطلاعات مهمی است رد کنید. نگران نباشید، حساب‌های تلفن سامسونگ (Samsung phone accounts) می‌تواند تاریخچه اعلان‌های شما را در ۲۴ ساعت گذشته ذخیره کند. برای فعال کردن این ویژگی مراحل زیر را طی کنید:

۱- تنظیمات یا Settings دستگاه خود را باز کنید و مسیر اعلان‌ها> تنظیمات پیشرفته (Notifications> Advanced settings) را انتخاب کنید.

۲- روی تاریخچه اعلان یا Notification history ضربه بزنید و آن را روشن کنید. پس از روشن شدن، تلفن شما شروع به ذخیره اعلان‌هایی می‌کند که در طول روز دریافت می‌کنید. گوشی برای مرتب نگه داشتن این اعلان‌‌ها، به طور خودکار آنها را بر اساس اپلیکیشن‌هایی که آنها را ارسال کرده‌اند دسته‌بندی می‌کند.

۳- برای مشاهده تمام اعلان‌هایی که از یک برنامه خاص که در ۲۴ ساعت گذشته دریافت کرده‌اید، روی نماد منوی کشویی در کنار آن برنامه ضربه بزنید.

۴- در بالای لیست، اعلان‌های دریافتی در ۲۴ ساعت گذشته و اعلان‌های اخیراً رد شده‌تان را نیز برای دسترسی سریع مشاهده خواهید کرد.

به ویژگی سابقه اعلان گوشی سامسونگ خود دسترسی داشته باشید

۲. برای دسترسی سریع به برنامه‌ها از ویژگی Edge Panels گوشی سامسونگ استفاده کنید

یک سردرگمی رایج در میان کاربران گوشی‌های هوشمند، تلاش برای یافتن یک برنامه خاص از دریای برنامه‌های موجود در گوشی‌هایشان است. برای آسان‌تر کردن این کار، گوشی‌های سامسونگ دارای پنل‌های لبه‌ای (Edge Panels) هستند که به عنوان کشوهای کوچک برنامه عمل می‌کنند که می‌توانید این کشو گونه‌ها را از کنار صفحه بیرون بکشید.

علاوه بر این، می‌توانید پنل‌های لبه‌ای را برای انجام کارهای مختلفی مانند برقراری تماس، گرفتن اسکرین شات، شروع ضبط صدا، بررسی آب و هوا، راه‌اندازی تایمر، باز کردن برگه مرورگر جدید و موارد دیگر تنظیم کنید.

۱- برای فعال کردن این ویژگی، به سادگی به مسیر تنظیمات> نمایش (Settings> Display) بروید و پنل‌های لبه‌ای یا Edge Panels را فعال کنید. هنگامی که آن را فعال کردید، یک دسته برنامه در سمت راست صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود (که می توانید بعداً آن را سفارشی کنید). برای باز کردن و دسترسی به پنل‌ خود، آن را به سمت داخل بکشید.

۲- از اینجا می‌توانید با ضربه زدن روی نماد سه خط و انتخاب ویرایش یا Edit، پنل برنامه‌ها را با برنامه‌های مورد علاقه خود (حداکثر ۲۲ برنامه) پر کنید. برای افزودن پنل‌های بیشتر، به منوی پنل‌های لبه‌ای بروید، روی پنل‌ها ضربه بزنید و مواردی را که مفید می‌دانید انتخاب کنید.

برای دسترسی سریع به برنامه‌ها از ویژگی Edge Panels گوشی سامسونگ استفاده کنید

۳. اسکرین شات‌های اشتراک گذاری شده را حذف کنید

آیا اغلب اسکرین شات‌ها را با افراد دیگر به اشتراک می‌گذارید، اما فراموش می‌کنید آنها را از گالری خود حذف کنید؟ تمام آن اسکرین شات‌هایی که نیازی به نگه داشتن آنها نیست، فضای ذخیره سازی دستگاه شما را درگیر می‌کند. با فعال کردن ویژگی حذف اسکرین شات‌ها به اشتراک گداشته شده در گوشی سامسونگ از این مشکل جلوگیری کنید.

می‌توانید گوشی خود را طوری تنظیم کنید که پس از اشتراک‌گذاری عکس مورد نظر از نوار ابزار اسکرین‌شات، به‌طور خودکار آن عکس را حذف کند. برای انجام این کار، به تنظیمات دستگاه خود بروید. گزینه‌های ویژگی‌های پیشرفته> عکس‌های صفحه و ضبط‌کننده صفحه  (Advanced features> Screenshots and screen recorder) را انتخاب کنید و گزینه حذف اسکرین‌شات‌های اشتراک‌گذاری شده یا Delete shared screenshots را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید، نوار ابزار اسکرین شات تنها برای چند ثانیه پس از گرفتن اسکرین شات ظاهر می‌شود. بنابراین اگر آن را از دست دادید، اسکرین شات شما در گالری شما ذخیره می‌شود و پس از آن باید به صورت دستی آن را حذف کنید.

اسکرین شات‌های اشتراک گذاری شده را حذف کنید

۴. تلفن خود را با دستور Routines، خودکار کنید

روتین‌ها یک ویژگی اتوماسیون است که به شما این امکان را می‌دهد تنظیمات دستگاه را بر اساس الگوهای استفاده و روال روزانه خود، تغییر دهید. این ویژگی با نام‌های حالت‌ها و روتین‌ها در یو آی ۵ (Modes and Routines in One UI 5) و روال‌های بیکسبای (Bixby Routines) در نسخه‌های قدیمی‌تر نامیده می‌شد.

می‌توانید از روتین‌ها برای خودکارسازی عملکرد گوشیتان در کل روز استفاده کنید. با تنظیم روتین تلفن شما به تلفن شما پاسخ می‌دهد و با کاری که انجام دهید سازگار می‌شود.

برای مثال، اگر در حال رانندگی به سمت محل کار هستید، می‌توانید تلفنتان را به‌طور خودکار بر داده‌های تلفن همراه و موقعیت مکانی تنظیم کنید، لیست پخش Spotify خود را گوش کنید، Google Maps را باز کنید و اعلان‌های خود را با صدای بلند بشنوید تا مجبور نباشید چشم‌هایتان را از جاده بردارید.

تلفن خود را با دستور Routines، خودکار کنید

۵. ویژگی سنسورهای حرکاتی و ضربه‌ای گوشی سامسونگ

تلفن سامسونگ شما دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های ضربه‌ای و تنظیمات حرکتی تحت سنسورها مختلف است که دستگاه شما را کاربر پسندتر می‌کند. برای فعال کردن این ویژگی، به تنظیمات دستگاه خود بروید و مسیر ویژگی‌های پیشرفته > حرکات و حالات (Advanced features> Motions and gestures) را انتخاب کنید.

برخی از ویژگی‌هایی که در این قسمت خواهید یافت عبارتند از:

  • روشن شدن صفحه نمایش با بلند کردن گوشی: می‌توانید قابلیتی را فعال کنید که وقتی تلفن خود را برمی‌دارید به طور خودکار صفحه نمایش روشن شود.
  • دو ضربه سریع برای روشن کردن صفحه و دو ضربه سریع برای خاموش کردن صفحه نمایش: این ویژگی به جلوگیری از کلیک کردن روی دکمه پاور یا همان روشن/خاموش برای کنترل صفحه کمک می‌کند.
  • روشن نگه داشتن صفحه هنگام مشاهده: صفحه شما را هنگام استفاده از آن روشن نگه می‌دارد.
  • هشدار تماس از دست رفته: پس از از دست دادن تماس یا پیامک، هنگامی که گوشی را روشن کنید به شما هشدار تماس یا پیامک از دست داده می‌دهد.

ویژگی سنسورهای حرکاتی و ضربه‌ای گوشی سامسونگ

۶. لانچر بازی

Game Launcher یک فضای اختصاصی است که همه بازی‌های شما را سازماندهی می‌کند و ویژگی‌های خاصی را برای بهبود تجربه بازی شما ارائه می‌دهد. برای مثال، می‌توانید برنامه‌ها، صفحات وب، و تصاویر گالری مربوطه را برای دسترسی سریع نشانه‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید تمام اعلان‌هایی را که از بازی‌های خود دریافت کرده‌اید در یک مکان مشاهده کنید، بنابراین می‌توانید هر چیزی را که ممکن است از دست داده‌باشید، سریعا پیگیری کنید.

  • با Instant Plays، می‌توانید فوراً یک بازی جدید را امتحان کنید تا ببینید آیا ارزش دانلود دارد یا خیر.
  • با Game Booster، می‌توانید انواع تنظیمات را برای بهینه سازی گیم پلی خود، صرفه جویی در مصرف باتری و جلوگیری از اختلالات، شخصی‌سازی کنید.

مجموع این ویژگی‌ها، Game Launcher را به جایگزینی عالی برای بازی‌های Google Play تبدیل کرده است. در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی آمده است:

۱- تنظیمات دستگاه خود را باز کنید و به ویژگی‌های پیشرفته یا همان Advanced features بروید.

۲- به پایین بروید تا Game Launcher را پیدا کنید و آن را روشن کنید. با فعال کردن آن، لانچر بازی به کشوی برنامه شما اضافه می‌شود.

گیم لانچر سامسونگ

۷. کیفیت صدا را در دستگاه گلکسی خود بهبود بخشید

اگر ویژگی کیفیت صدای گوشی سامسونگ شما رضایت بخش نیست، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن را بهتر کنید. به مسیر تنظیمات> صداها و لرزش> کیفیت و جلوه‌های صدا (Settings> Sounds and vibration> Sound quality and effects) بروید. در اینجا، تعدادی از تنظیمات صدا را برای بهبود تجربه بهتر صدا مشاهده خواهید کرد.

کیفیت صدا را در دستگاه گلکسی خود بهبود بخشید

هر یک از این تنظیمات بررسی شده است:

  • Dolby Atmos: همانطور که می‌دانید، Dolby Atmos یک فناوری صدای فراگیر است که یک افکت صوتی ۳۶۰ درجه شبیه به یک سالن سینما را شبیه سازی می‌کند. روشن کردن آن فوراً تعریف کلی و وضوح موسیقی شما را بهبود می‌بخشد. همچنین می توانید از Dolby Atmos برای مقاصد دیگری مانند تماس یا تماشای فیلم استفاده کنید. برای این کار، روی منوی Dolby Atmos ضربه بزنید و از میان گزینه‌های Auto، Movie، Music یا Voice را انتخاب کنید. برای بازی، Dolby Atmos را برای بازی روشن کنید.
  • اکولایزر (Equalizer): ویژگی خوب برای علاقه‌مندان به صدا که می‌توانید با اکولایزر، صدا بازی کنید! پایین‌ها، میانه‌ها و اوج‌ها را تغییر دهید تا صدایی عالی و متناسب با سلیقه خود ایجاد کنید. یا می‌توانید به سادگی از پیش‌تنظیم‌های داده شده اکولایزر مانند پاپ، کلاسیک، جاز یا راک انتخاب کنید.
  • ارتقا دهنده UHQ: وضوح صدای خوب موسیقی، شما را برای شنیدن آهنگ مشتاق‌تر می‌کند. توجه داشته باشید که UHQ upscaler یک ویژگی قابل استفاده فقط برای هدفون‌های سیمی است. اگر گوشی شما جک ۳٫۵ میلی متری صدا ندارد، باید از آداپتور USB-C استفاده کنید.
  • تطبیق‌گر صدا: گوش‌های هر فرد منحصر به فرد است و حساسیت متفاوتی به فرکانس‌های صدا دارد. با دانستن این موضوع، Adapt sound به تلفن شما آموزش می‌دهد تا با انجام یک آزمایش دقیق صدا، یک نمایه صدای سفارشی ایجاد کند که متناسب با گوش شما باشد.

۸. ویژگی سبک پاپ آپ اعلان گوشی سامسونگ خود را تغییر دهید

می‌توانید ظاهر پاپ‌آپ‌های اعلان‌ها را سفارشی کنید تا کمتر یا بیشتر به چشم بیایند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

۱- تنظیمات دستگاه خود را باز کرده و Notifications را انتخاب کنید.

۲- به تنظیمات پاپ آپ مختصر> سبک نورپردازی لبه یا Brief pop-up settings> Edge lighting style بروید. از اینجا می‌توانید جلوه پاپ آپ، رنگ، شفافیت و مدت زمان را تغییر دهید.

ویژگی سبک پاپ آپ اعلان گوشی سامسونگ خود را تغییر دهید

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، تنظیمات و ویژگی‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در دستگاه Samsung Galaxy خود کشف کنید که به صرفه جویی در زمان، افزایش بهره‌وری و بهبود سبک زندگی شما کمک می‌کند.

اگر می‌خواهید یک قدم فراتر بروید، می‌توانید برنامه Samsung Good Lock را نیز از فروشگاه گلکسی دانلود کنید تا دستگاه خود را با سطح کاملاً جدیدی طراحی کنید. ممکن است تعجب کنید که این برنامه چگونه می‌تواند ظاهر و احساس کلی گوشی شما را تغییر دهد!

برنامه Samsung Good Lock

نظر شما در مورد ۸ ویژگی قابل فعالسازی گوشی سامسونگ که در این مقاله بررسی شد چیست؟ آیا تا کنون آن‌ها را فعالسازی کرده‌اید؟ نظر خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: makeuseof.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: