اگر آیفون یا آیپد شما روشن نشود چکار باید انجام دهید؟

اگر آیفون یا آیپد شما روشن نشود چکار باید انجام دهید؟

آیفون و آیپد طوری ساخته شده‌اند که بدون مشکل همیشه کار کنند. اما هیچ تکنولوژی بی نقص کامل نیست. اگر آیفون یا آیپد شما روشن نشود و با فشردن کلید روشن/خاموش، هیچ چیز در صفحه نمایش نمایان نشود و یا یک پیام خطا مشاهده کردید، نگران نباشید. احتمالا بتوان دوباره دستگاه را راه‌اندازی کرد.

اگر آیفون یا آیپد شما روشن نشود، دستورالعمل هایی که اینجا ملاحظه می‌نمایید هر آیفون یا آیپدی را مجدداْ راه‌اندازی می‌کند؛ و اگر چنین نشود دستگاه شما یک مشکل سخت افزاری دارد که جلوی راه اندازی آن را می‌گیرد.

دستگاه را به برق متصل نمایید، اجازه دهید شارژ شود و منتظر بمانید

زمانی که باتری یک آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ تمام شده باشد روشن نمی‌شود و شما عموماْ یک اعلان کم بودن باتری در صفحه ملاحظه خواهید کرد. اما زمانی که باتری کاملا خالی است حتی این اعلان را نیز نخواهید دید و فقط یک صفحه سیاه رنگ را ملاحظه خواهید کرد.

دستگاه خود را به پریز برق متصل نمایید و اجازه دهید حدودا به مدت ۱۵ دقیقه شارژ شود. اگر باتری کاملا ته کشیده باشد انتظار نداشته باشید که سریعا پس از اتصال به پریز برق دستگاه روشن شود. کمی زمان بدهید و اگر مشکل از باتری کاملا خالی دستگاه باشد پس از چند دقیقه دستگاه روشن خواهد شد. فقط حتما اطمینان حاصل نمایید که شارژرتان کار می‌کند و کابلتان بدون ایراد است و اگر مطمئن نیستید شارژر یا کابل خود را عوض نمایید.

دستگاه خود را Hard Reset کنید

کلید روشن/خاموش و خانه را باهم فشرده و نگه دارید تا دستگاه راه‌اندازی مجدد سخت یا اصطلاحاْ Hard Reset شود آیفون و آیپد ها نیز مانند سایر کامپیوتر ها بعضی مواقع گیر می‌کنند و در این مواقع دکمه های آنها نیز کار نمی‌کند. اگر این اتفاق افتاد از راه اندازی مجدد سخت استفاده نمایید.

قبلا این روش با درآوردن باتری و جا زدن مجدد (برای دستگاههای با باتری قابل تعویض) و یا با قطع اتصال برق و وصل مجدد آن (برای دستگاههای بدون باتری) انجام می‌شد. اما دستگاههای اپل دارای باتری قابل تعویض نمی‌باشند و به جای آن دکمه های ترکیبی وجود دارد که با انتخاب آنها می‌توان گوشی یا تبلت خود را راه اندازی مجدد نمایید.

برای این کار هر دو کلید روشن/خاموش (Power Button) یا خانه (Home Button) را باهم فشرده و نگه دارید. در مورد آیفون ۷ به بعد، کلید روشن/خاموش را با کلید کاهش صدا (Volume Down) باهم فشرده و نگه دارید تا آرم شرکت اپل را مشاهده نمایید. این کار حدود ۱۰ تا ۱۲ ثانیه طول خواهد کشید، پس فوری دکمه ها را رها ننمایید. بعد از اینکار دستگاه به صورت عادی راه اندازی می‌گردد.

اگر این روش جواب نداد، ممکن است دستگاه شما به کمی شارژ شدن نیاز داشته باشد. دستگاه را کمی شارژ نموده و سپس مجددا امتحان نمایید.

راه اندازی سیستم عامل iOS با استفاده از iTunes

آیفونها یا آیپدهایی که فوری روشن نشوند، یا باتری کافی ندارند و یا سیستم عاملشان گیر کرده است. در هر صورت بعضی وقتها نیز ممکن است صفحه نمایش دستگاه شما روشن شود و شما یک صفحه خطا ببینید. یعنی صفحه نمایش، تصویر یک کابل را با لوگوی iTunes نمایش دهد.

این صفحه زمانی نمایش داده می‌شود که نرم افزار دستگاه شما آسیب دیده و یا خراب شده باشد. برای اینکه دستگاه شما مجددا کار کند، بایستی سیستم عامل آن را بازیابی کنید – و این کار نیاز به برنامه iTunes در یک رایانه (Mac یا ویندوز) خواهد داشت.

اگر آیفون یا آیپد شما روشن نشود
نمایش تصویر کابل با لوگوی iTunes هنگام خطای نرم افزاری

مراحل راه اندازی iOS با iTunes

آیفون یا آیپد خود را به یک رایانه که نرم افزار iTunes در آن نصب می‌باشد وصل نمایید. باید پیغامی مشاهده نمایید که می‌گوید iTunes یک دستگاه در حالت Recovery Mode شناسایی کرده است. همچنین این نرم افزار شما را مطلع خواهد کرد که مشکلی در خصوص دستگاه شما وجود دارد و نیاز است تا نرم افزار آن را به روز رسانی یا بازیابی نمایید. به احتمال قوی شما نیاز به بازیابی کردن خواهید داشت که با کلیک بر گزینه Restore این عمل انجام یافته و آخرین نسخه نرم افزار iOS دانلود شده و بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد.

این کار همه اطلاعات روی دستگاه شما را پاک خواهد کرد؛ ولی در هر صورت اطلاعات شما از قبل نیز قابل دسترسی نبود و شما چاره‌ای جز این کار ندارید. اگر از اطلاعاتتان (مانند تصاویر و …) و یا از اطلاعات کل دستگاه خود روی iCloud پشتیبان داشته باشید می‌توانید آن را بعداْ بازیابی نمایید.

اگر آیفون یا آیپد شما روشن نشود
پیام iTunes مبنی بر وجود مشکلی در دستگاه که نیاز به به روز رسانی یا بازیابی نرم افزار دارد

اگر هیچ کدام از اینها کار نکرد، احتمالاْ آیفون یا آیپد شما دارای مشکل سخت‌افزاری است. اگر دستگاه دارای گارانتی است آن را به مراکز مجاز گارانتی برده و تحویل دهید. اگر گارانتی نداشته باشید باز هم شاید این مراکز، خدماتی را برای شما انجام دهند، اما در قبال آن دستمزدی را دریافت نمایند.

آیا برای شما این مشکل تا بحال به وجود آمده است؟ نظر خود را زیر همین پست برای ما بنویسید.

آخرین اخبار تکنولوژی و مطالب آموزشی را از برتر دیجیتال دنبال نمایید.

 

منبع: howtogeek.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: