بروزرسانی جدید پیام‌های ناپدید شونده (Disappearing Messages) واتساپ

بروزرسانی پیام‌های ناپدید شنونده واتساپ

سرویس پیام‌رسان واتساپ (WhatsApp) اخیراً قابلیت پیام‌های ناپدید شونده (Disappearing Messages) خود را بروز کرده است. پیش از این، پیام‌های ناپدید شونده واتساپ پس از هفت روز حذف می‌شدند. اما با بروزرسانی اخیر می‌توان تنظیمانی اعمال کرد که پیام‌های ناپدید شونده از ۲۴ ساعت گرفته تا ۹۰ روز بعد حذف شوند.

این ویژگی که از شهریور گذشته در نسخه بتا قرار داشت، اکنون برای همه کاربران این پیام‌رسان در دسترس است. طبق اعلام قبلی واتساپ از طریق وبلاگ خود، این ویژگی از روز سه شنبه، ۱۶ آذر در دسترس همه کاربران قرار گرفته است. از این پس شما می‌توانید پیام‌هایتان را قبل از حذف خودکار برای مدت طولانی‌تری نگه دارید.

اکنون پیام‌های ناپدید شونده واتساپ می‌توانند پس از ۲۴ ساعت یا ۹۰ روز ناپدید شوند

واتساپ، ویژگی پیام‌های ناپدید شده را سال گذشته از طریق یک پست وبلاگ معرفی کرد. در آن زمان، پیام‌ها تنها پس از 7 روز ناپدید می‌شدند. اما با بروزرسانی اخیر، این دو گزینه جدید به شما کمک می‌کنند که کنترل بیشتری روی چت‌های خود داشته باشید. اکنون می‌توانید انتخاب کنید که پیام‌های شما تنها پس از 24 ساعت یا پس از 90 روز حذف شوند.

در حال حاضر، شما می‌توانید این تغییرات را در نسخه اندروید و iOS اعمال کنید. برای انجام این کار برای همه چت های خود، این مراحل را دنبال کنید:

  • اپلیکیشن WhatsApp را اجرا کنید.
  • به بخش «تنظیمات / Setting» > «حساب کاربری / Account» > «حریم خصوصی / Privacy» مراجعه کنید.
  • در گزینه «Default Message Timer»، مدت زمان مورد نظر خود را مشخص و تائید کنید.

ویژگی پیام‌های ناپدید شونده WhatsApp

گفتنی است که چت‌های فعلی تحت تاثیر این تغییرات و بروزرسانی قرار نخواهند گرفت. همچنین اکنون می‌توانید پیام‌های ناپدید شونده واتساپ را نه به شکل تک به تک، بلکه به طور همزمان روی تمامی چت‌های شخصی خود فعال کنید. درضمن می‌توانید این قابلیت را برای چت‌های گروهی خود نیز فعال کنید.

برای فعال کردن این ویژگی برای چت‌های شخصی، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • چت/گفتگو مورد نظر خود را باز کنید.
  • روی پروفایل مخاطب خود کلیک کنید.
  • گزینه «Disappearing Messages» را انتخاب کنید.
  • یکی از تنظیمات انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که با فعال کردن پیام‌های ناپدید شونده، پیامی در چت‌ها نمایش داده می‌شود تا مخاطبان شما مطلع شوند.

نظر شما درباره ویژگی پیام‌های ناپدید شونده و این بروزرسانی اخیر چیست؟ آیا از پیام‌های ناپدید شونده واتساپ استفاده می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات همین مطلب با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

منبع : Nextpit

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: