با به‌روز رسانی بزرگ بعدی در Xbox One چه تغییراتی اتفاق خواهد افتاد؟

کنترولر xbox one

مایکروسافت بالاخره به‌روز رسانی بزرگ بعدی در Xbox One که کاربران مدت ها است در انتظارش هستند را به اشتراک گذاشت. همچنین موج دوم از تغییر ویژگی ها نیز هنوز در راه هستند و درماه های آینده به کاربران معرفی خواهند شد. با ما باشید تا در ادامه به بررسی بروزرسانی پاییزی xbox one بپردازیم.

بالاخره به روز رسانی پاییزی Xbox One از راه رسید. در کنار امکانات جدید و بهبودهایی که برای کنسول های موجود در بازار ارائه شده، این برزورسانی راه را برای انتشار کنسول Xbox One X نیز هموارتر می کند. طبق گفته کسانی که در برنامه Xbox Insiders شرکت دارند، اولین ویژگی از تغییرات بزرگی که شاهد هستیم، شخصی سازی کامل صفحه “Home” کنسول است. از طرف دیگر “سیستم طراحی Fluent” مایکروسافت نیز از جمله ویژگی های اضافه شده است. یکی دیگر از ویژگی های بهبود یافته رابط زبانه ی راهنما است و اکنون تعویض بین زبانه ها آسان تر شده است.

اگرچه با این به روز رسانی ها نوآوری های بسیار خوبی ارائه شده اما شرکت مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای به پایان رساندن و انتشار به روز رسانی مهم بعدی قبل از پایان سال است. در دومین موج به روز رسانی، انتظار می رود امکانات بیشتری در اختیار کاربران این کنسول قرار بگیرد که در ادامه این مهمترین این انتظارات را بررسی خواهیم کرد:

 

  • فعال کردن حالت Backward Compatibility برای ایکس باکس اورجینال

همانطور که در E3 2017 اعلام شد، قابلیت Backward Compatibility در ماه های آینده در دسترس قرار خواهد گرفت. تقریبا دو سال از پشتیبانی دستگاه Xbox One از بازی های Xbox 360 میگذرد که گذشت زمان، محبوبیت این قابلیت بر به اثبات رسانده است و حالا کتابخانه بازی های ایکس باکس اصلی نیز به این مجموعه اضافه خواهند شد.

  • ایجاد تغییرات بزرگ در طراحی مجدد آواتار Xbox

آواتار ها بخش مهمی از تجربه اجتماعی Xbox 360 را تشکیل می دادند و به عنوان و یکی از روش های اصلی بیان احساسات کاربر به دیگران در Xbox Live مورد استفاده قرار می گرفتند. این شخصیت های قابل تنظیم دیجیتالی رفته رفته با پلتفرم ایکس باکس اجین شدند و به یکی از مهمترین تکه های آن تبدیل شده، و سپس در بخش های اجتماعی و حتی گاها بازی ها نیز حضور پیدا کردند. همانطور که در سال E3 2017 نمایش داده شد، آواتارها نیز در سال جاری به روزرسانی مهمی را خواهند داشت.

  • هدیه دادن در Microsoft Store

در به روز رسانی بعدی Xbox که اکوسیستم دیجیتالی Xbox One را گسترش خواهد داد، قابلیت هدیه دادن عناوین مختلف بصورت مستقیم از طریق خود Xbox Live فعال خواهد شد و دیگر برای هدیه دادن نیاز نیست به شرکت هایی غیر از مایکروسافت متوصل شوید. این ویژگی چندی پیش برای برخی از کاربران Xbox Insiders فعال شد.

شما در بروزرسانی های دوست دارید چه چیزهایی ببینید؟ نظرات خود را زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید.

منبع: windowscentral

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: