فکر بکر XIAOMI؛ تلفیق سیم کارت و حافظه میکرو SD!

فکر بکر XIAOMI؛ تلفیق سیم کارت و حافظه میکرو SD!

با پیشرفت فناوری های ارتباطی میتوان فایل های حجیم را با سرعت دانلود کرد. اکنون کاربران می تواند به راحتی فیلم های ۴K را ذخیره کنند. البته این کار نیاز به حافظه ای با گنجایش بالاست زیرا امروزه دیگر وجود شیار حافظه مجزا برای گوشی های هوشمند در اولویت نیست. بر این اساس به نظر می رسد طرح شیائومی برای تلفیق سیم کارت و حافظه میکرو SD  بسیار کارآمد باشد. حق ثبت اختراع جدید از سازنده محبوب گوشی های هوشمند در واقع کارت حافظه ای است که به عنوان سیم کارت نیز خدمات می دهد. برای اطلاعات بیشتر تا آخر خبر همراه ما باشید.

شرکت XIAOMI سیم کارتی ارائه میدهد که به عنوان microSD نیز بکار دارد. در سال های اخیر ما شاهد بسیاری از موبایل ها به ویژه موبایل های سطح بالا بودیم که بدون شکاف کارت microSD به بازار رسید، نمونه ای از آن iphone 11 و Pixel 4 است. علت آن چیست؟ همانطور که تولید کنندگان می گویند این شکاف فضای مهمی را اشغال می کند که می توان از آن برای ترکیب سایر آیتم ها در گوشی همراه استفاده کرد.
اکثریت کاربران افزایش حافظه داخلی را پراهمیت میدانند در مواجهه با این مشکل ، شیائومی راه حل بسیار خوبی را ابداع کرده است که خواسته های کاربران را بدون توجه به طراحی تولید کنندگان ، برآورده می کند. سیم کارتی که می تواند به عنوان microSD کار کند برند چینی به تازگی این کارت را ثبت کرده است.
این کارت دوگانه عالی شیائومی از یک طرف دارای فناوری معمولی سیم کارت (که با 5G سازگار خواهد بود) و از سوی دیگر فناوری ذخیره سازی نیز خواهد داشت. با این حال ، فناوری ذخیره سازی که در این حق ثبت اختراع مشاهده می کنیم ، مربوط به شکاف های microSD نیست که همه تولید کنندگان امروزه از آن استفاده می کنند. این بدان معنی است که احتمالاً این کارت دوگانه فقط در دستگاه های Xiaomi و Redmi قابل استفاده خواهد بود.


قبلاً در سال 2019 ، شرکت زیگوانگ کارت شبیه به این را ارائه کرده بود. علاوه بر این ، اخیراً در گوشی های هوشمند امروزی eSIM (سیم کارت یکپارچه که نیازی به کارت یا شکاف ندارد) محبوبیت یافته است. بنابراین به احتمال زیاد در آینده گوشی های همراه هیچ نوع شکافی نخواهند داشت.
همه چیز به روند فناوری تولیدکنندگان در سالهای آینده بستگی دارد ، بنابراین ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم این حق ثبت اختراع به پایان می رسد یا نه!

نظر شما چیست ؟! آیا ایده خوبی خواهد بود ؟! نظرات خودتان را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع:gizchina.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: