چگونه می‌توان مسیر دانلود سافاری را در آیفون تغییر داد؟

تغییر مسیر دانلود سافاری

تمامی دانلودهایی که از طریق مرورگر سافاری در گوشی آیفون انجام می‌شوند در پوشه اختصاصی «Downloads» در اپلیکیشن Files قرار می‌گیرند. با این وجود، آیا می‌دانید که می‌توانید پوشه دانلود مرورگر سافاری را در  گوشی آیفون خود تغییر دهید؟ در این مطلب از برتر دیجیتال می‌خواهیم یک روش ساده برای تغییر مسیر دانلود سافاری معرفی کنیم.

چرا تغییر مسیر دانلود سافاری انجام می‌شود؟

پیش از اینکه درباره «نحوه» تغییر مسیر دانلود سافاری بپردازیم، ممکن است یک دلیل قانع‌کننده برای لزوم انجام این کار نیاز داشته باشید. دلیل اصلی برای تغییر پوشه دانلود در مرورگر سافاری را می‌توان حفظ فضای ذخیره‌سازی در سرویس iCloud دانست. اگر برنامه Files را باز کنید، متوجه خواهید شد که پوشه دانلود در iCloud Drive است نه My iPhone. پس هر فایلی که شما دانلود می‌کنید، آیفون سریعا آن را روی سرویس iCloud آپلود می‌کند. این کار باعث پر شدن فضای ذخیره‌سازی iCloud در گوشی شما می‌شود.

یکی دیگر از دلایل تغییر مسیر دانلود سافاری می‌تواند مربوط به خواسته شما یا شاید به این دلیل باشد که فضای ذخیره‌سازی کافی در گوشی آیفون خود دارید.  همانطور که پیداست، دلایل متعددی برای تغییر پوشه دانلود در آیفون وجود دارد به همین جهت ما قصد داریم نحوه انجام این کار را توضیح دهیم.

نحوه تغییر پوشه دانلود در مرورگر سافاری در آیفون

برای تغییر پوشه پیش‌فرض دانلود در مرورگر سافاری روی گوشی‌های آیفون به این طریق عمل کنید:

  • برنامه Setting را اجرا کنید.
  • برنامه سافاری را از فهرست اپلیکیشن‌ها انتخاب کنید.
  • در قسمت General، گزینه Downloads را انتخاب کنید. وارد صفحه «Store Downloaded Files On:» شوید. از این قسمت می‌توانید تنظیمات دانلود خود را تغییر دهید.
  • روی گزینه «My iPhone» کلیک کنید تا پوشه دانلود را تغییر دهید. مرورگر سافاری از این پس دانلودهای شما را در یک پوشه محلی ذخیره می‌کند.
  • اگر می‌خواهید پوشه دیگری را به عنوان مکان ذخیره دانلودهای خود انتخاب کنید، روی گزینه «Other» کلیک کنید و پوشه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس دکمه «Done» را کلیک کنید.

نحوه تغییر پوشه دانلود در مرورگر سافاری

پس از انجام این مراحل، دانلودهای انجام شده از طریق مرورگر سافاری در پوشه مشخص شده ذخیره می‌شود. اما با تغییر پوشه دانلود، فایل‌های دانلود شده قبلی جابه‌جا نمی‌شوند.

ذخیره دانلودهای سافاری در پوشه دلخواه شما

فایل‌های دانلود شده از طریق مرورگر سافاری به طور پیش فرض در iCloud Drive ذخیره می‌شوند. اما هیچ اجباری نیست. اگر قصد پرداخت هزینه برای فضای ذخیره‌سازی بیشتر روی iCloud نداشته باشید، می‌توانید آن را تغییر دهید. مراحل بالا را دنبال کنید و پوشه مورد نظر خود را مشخص کنید.

آیا شما تاکنون با مشکل تغییر پوشه دانلود در مرورگر سافاری در گوشی آیفون روبرو شده‌اید؟ آیا این راه‌حل را امتحان کرده‌اید؟ لطفاً نظر و پیشنهاد خود را با ما و دیگر کاربران سایت نیز به اشتراک بگذارید.

منبع : Make Use Of

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: