علت شارژ نشدن گوشی و رفع مشکل آن

علت شارژ نشدن گوشی و رفع مشکل آن

شما احتمالاً زیاد به روند شارژ شدن گوشی خود توجهی نمی‌کنید. بیشتر کاربران کابل شارژ را به گوشی خود وصل کرده و آن را گوشه‌ای رها می‌کنند تا دستگاه شارژ شود. تا اینکه یک روز تلفن شما شارژ نمی‌شود و از خود می‌پرسید که «علت شارژ نشدن گوشی من چیست؟». با این حال، مجبور نیستید که سریعاً گوشی خود را به مرکز تعمیرات موبایل ببرید چراکه شاید این مشکل، راه‌حل ساده‌ای داشته باشد. بیشتر اوقات، مشکل شارژ نشدن گوشی راهکار ساده‌ای دارد و می‌توانید این مشکل را در خانه خود برطرف کنید. برای اینکه از علت شارژ نشدن گوشی خود مطمئن شوید و راهکار رفع این مشکل را بدانید، تا انتها با برتر دیجیتال همراه باشید.

علت شارژ نشدن گوشی چیست؟

این مشکل ممکن است در سطوح مختلفی برای هر کاربری پیش بیاید. احتمال دارد گوشیتان زمانی که به شارژر متصل است کاملاْ شارژ نشود، یا خیلی آهسته (گاهی اوقات با سرعت کمی بیشتر از زمان تخلیه شارژ آن) شارژ شود. این یک مشکل رایج در بین کاربران تلفن‌های هوشمند است. بنابراین در این مطلب به چند راهحل اشاره می‌کنیم. بیشتر مشکلات شارژ، مربوط به کابل USB یا شارژر یا حتی خود پورت گوشی است.

علت شارژ نشدن گوشی
علت شارژ نشدن گوشی و راه‌حل‌های آن

۱. تعمیر پورت USB

سریع‌ترین، ساده‌ترین و در اغلب موارد موفق‌ترین راه‌حل این است که خودتان دست به کار شوید. اغلب علت شارژ نشدن گوشی این است که اتصال درگاه کابل شارژر و پورت گوشی به درستی برقرار نمی‌شود. این مشکل می‌تواند به دلیل نقصی در ساخت یا در آوردن و جا انداختن پی‌در‌پی کابل شارژر باشد.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که گوشی خود را خاموش کنید، در صورت امکان باتری آن را دربیاورید و از چیزی کوچک مانند خلال دندان استفاده کنید تا زبانه کوچک داخل پورت USB گوشی یا تبلت خود را جابجا کنید. این کار را با دقت و آرام انجام دهید، سپس باتری خود را مجدداً وارد کنید و دوباره آن را به شارژر متصل کنید. انجام این کار در نود درصد مواقع، علت شارژ نشدن گوشی را حل می‌کند.

لوگوی آدمک اندروید کابل بدست | علت شارژ نشدن گوشی
زبانه کوچک در داخل پورت USB گوشی خود را چک کنید؛ کابل شارژ ممکن است به درستی با پورت گوشی اتصال برقرار نکرده باشد.

۲. گرد و غبار و ذرات مزاحم را پاک کنید

آیا گوشی خود را در جیب شلوار جین‌تان نگاه می‌دارید؟ در صورتی که چنین است، پرزهای شلوار می‌تواند همان عامل مشکل‌ساز باشند: تعداد دفعاتی که دلیل اصلی علت  شارژ نشدن گوشی تلفن همراه، پرز داخل جیب شلوار جین بوده از دستمان در رفته است!

بسیاری از کابل‌های شارژر به دلیل کثیف شدن پورت آن، دیگر به درستی کار نمی‌کنند. چرا؟ چون داخل کیف و کنار یک بسته شیرینی بوده و پورت آن شکلاتی و کثیف شده است! کمی باد با فشار می‌تواند ذرات مزاحم را پاک کند و اتصال USB شما را به حالت عادی برگرداند.

گوشی از نمای پایین | علت شارژ نشدن گوشی همراه
هر ذره و گرد و غباری که ممکن است پورت‌های گوشیتان را مسدود کند، پاک کنید.

۳. برای حل علت شارژ نشدن گوشی، کابلتان را عوض کنید

قسمت آسیب‌پذیر شارژر، کابل آن است نه آداپتور که به پریز روی دیوار وصل می‌شود. کاربران اپل به ویژه در این مورد آسیب‌پذیرترند. زیرا به نظر می‌رسد کابل‌های اختصاصی (و گران) اپل عمری حدود ۱۵ دقیقه داشته باشند! اما تمام کابل‌ها به سادگی با پیچیدن و خم شدن زیاد ممکن است دیگر کارا نباشند. به همین دلیل می‌تواند یکی دیگر از راه‌‌ حل‌های علت شارژ نشدن گوشی تعویض کابل شارژر آن باشد.

ساده‌ترین راه برای تشخیص یک کابل معیوب این است که سعی کنید از یک کابل دیگر استفاده کنید و ببینید با گوشی شما به درستی کار می‌کند یا خیر. اگر به درستی کار کرد، می‌فهمید که کابل اصلی معیوب شده است. اگر اینطور نیست، بایستی راه دیگری را امتحان کنید.

آدمک اندروید ناراحت | علت شارژ نشدن گوشی همراه خود را چطور حل کنیم؟
کابل‌ها به راحتی آسیب می‌بینند، به خصوص کابل‌های نوری اپل.

۴. شاید ایراد از آداپتور باشد

اگر مشکل از کابل نیست، آداپتور را بررسی کنید؛ به ویژه اگر کابل شارژ را می‌توان از آن جدا کرد. ما با مشکلاتی در شارژرهای متفاوت مواجه شده‌ایم که پورت USB آداپتور پس از اتصال و قطع مداوم کابل شارژ کمی مشکل پیدا کرده بود.

همچنین بررسی کنید که آیا ترکیب همان شارژر و کابل با یک دستگاه دیگر کار می‌کند یا نه. با این کار اگر ایراد از گوشیتان باشد، متوجه می‌شوید. زیرا امکان دارد ایراد از گوشی شما باشد نه از کابل و آداپتور شارژ. همچنین باید مطمئن شوید که مشکل از پریز برق دیوار نیست.

آداپتور شارژر برق | چرایک گوشی تلفن همراه شارژ نمی‌شود؟
آداپتور شارژ برق نیز می‌تواند عامل اصلی شارژ نشدن دستگاه شما باشد.

۵. ابتدا ایمنی را رعایت کنید

تلفن خود را در نزدیکی آب یا در شرایط بسیار گرم یا مرطوب شارژ نکنید. همچنین اگر شارژر یا کابل را جایگزین می‌کنید، مراقب باشید: شارژرهای ارزان‌قیمت در اینترنت پُر است که گاهی‌اوقات شاهد منفجر شدن آن‌ها هستیم. یا موارد دیگری که شارژر های تقلبی گوشی‌ را سوزانده است.

همچون تمام تجهیزات الکتریکی دیگر، اطمینان حاصل کنید هر چیزی که می‌خرید، با تمام استانداردهای ایمنی مربوطه مطابقت داشته باشد. برای اینکه متوجه شوید چه مقدار انرژی در باتری گوشی وجود دارد، ویدیوی زیر را مشاهده کنید (اما هرگز آن را در خانه امتحان نکنید).

باید به شما بگویم که هشدار راجع به شارژ شبانه گوشی‌ها به این دلیل نیست که شما می‌توانید دستگاه خود را بیش از حد مجاز شارژ کنید. گوشی‌های هوشمند جدید برای مقابله با آسیب، زمانی که باتری‌ها تا ظرفیت ۱۰۰ درصد شارژ می‌شوند، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

همچنین شارژ کردن باتری گرما تولید می‌کند. و اگر گوشی هوشمند در فضای کوچک – مانند زیر بالش یا داخل کمد باشد – احتمال دارد که خیلی داغ شود. به طور اساسی اگر قصد دارید گوشی خود را در شب شارژ کنید، مطمئن شوید که در یک مکان امن قرار دارد.

۶. باتری را تعویض کنید

عمر باتری‌ها طولانی نیست و پس از چند سال کار کردن، در ذخیره انرژی الکتریکی به مشکل برمی‌خورند. هر چه بیشتر آنها را شارژ و تخلیه کنید، زودتر به تعویض نیاز خواهند داشت. اگر باتری شما پس از تنها شش ماه مشکل پیدا کند، احتمالاً معیوب است و باید برای جایگزینی رایگان از کارت گارانتی خود استفاده کنید، البته اگر گوشی خود را با گارانتی معتبر خرید کرده باشید و اینکه گارانتی شما معتبر باشد! گارانتی طلایی برتر دیجیتال یکسال کامل باتری گوشی را تحت گارانتی قرار می‌دهند و حتماً توصیه می‌کنیم که شرایط آن را کامل بخوانید. اما اگر باتری بیش از دو سال عمر کرده باشد، احتمالاً به پایان عمر خود نزدیک شده است.

برخی از باتری‌های معیوب به راحتی قابل تشخیص هستند. زیرا شروع به ورم و یا نشت مایع می‌کنند. این احتمال وجود دارد که باتری ورم کرده باشد ولی شما هیچ مشکلی در ظاهر موبایل مشاهده نکنید. بنابراین درب پشت گوشی خود را بردارید و باتری را بررسی کنید ( البته اگر بتوانید این کار را انجام دهید! چون در بعضی گوشی‌ها باتری قابل جدا شدن نیست). اگر پوشش گوشی قابل جدا کردن نیست، سعی کنید دستگاه را به پشت برگردانید و روی میز گذاشته و آن را بچرخانید. یک باتری ورم کرده شکل چرخش دستگاه را تغییر خواهد داد. اگر فکر می‌کنید باتری موبایل‌تان متورم شده یا نشتی دارد، گوشی خود را به یک فروشگاه خدمات تلفن همراه برده و یک باتری معتبر خریداری کنید. می‌توانید از خدمت تعمیرات گوشی موبایل برتر دیجیتال نیز استفاده کنید. بدین ترتیب با تعویض باتری معیوب، مشکل شارژ نشدن گوشی خود را حل می‌کنید.

باتری های گوشی | چگونه یک گوشی تلفن همراه که به درستی شارژ نمی شود را تعمیر کنیم؟
اگر قرار است باتری جدید بخرید، حتما باتری اصل خریداری کنید.

۷. گوشی‌تان را از منبع درستی شارژ کنید تا مشکل شارژ نشدن گوشی حل شود

شارژ از پریز دیواری همیشه سریع‌تر از شارژ از طریق رایانه یا لپ‌تاپ است. زیرا پورت‌های USB کامپیوترها توان زیادی ندارند. پریز دیواری می‌تواند دو برابر توان یک پورت USB رایانه ارائه دهد و شارژرهای سریع می‌توانند تا پنج برابر توان شارژ نسبت به USB کامپیوتر ارائه دهند. که این به معنای شارژ بسیار بسیار سریع‌تر است. بنابراین اگر گوشی شما به آرامی شارژ می‌شود و دستگاهتان به پورت USB لپ‌تاپ متصل است، دلیلش همین است!

اگر شارژر شما به درستی کار نمی‌کند، بررسی کنید که آیا برای دستگاهتان مناسب و سازگار است یا خیر. شارژر یک گوشی دیگر ممکن است مقدار مناسب توان را به گوشی شما ارائه نکند. به عنوان مثال، شارژر یک هدست بلوتوث، نمی‌تواند توان لازم برای شارژ یک گوشی هوشمند را ارائه دهد.

در مورد گوشی‌های بالارده و گوشی‌های بالارده اقتصادی جدید، ممکن است یک گوشی از قابلیت شارژ سریع یا همان Quik Charge پشتیبانی کند، اما شارژر داخل جعبه خود گوشی این توان را نداشته باشد. در این خصوص دفترچه راهنمای محصول را بخوانید و اگر نیاز شد شارژر بهتری تهیه کنید.

 گوشی متصل به لپ‌تاپ
رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ شما نمی‌تواند به اندازه یک پریز دیواری گوشی اندروید شما را شارژ کند.

۸. به‌روزرسانی یا به عقب بازگشتن

به‌روز‌رسانی نرم‌افزارها و نسخه‌های جدید اندروید هم می‌تواند باعث کاهش عمر باتری گوشی شما شود. به ویژه هنگامی که یک گوشی قدیمی به نسخه جدید نرم‌افزار ارتقاء داده می‌شود (البته این مورد در گوشی‌های اندرویدی بیشتر محتمل است تا گوشی‌های آیفون). گوشی‌های جدیدتر اغلب به منظور استفاده از آخرین نسخه نرم‌افزارها بهینه‌سازی می‌شوند، در حالی که یک گوشی که دو سال از عمرش گذشته باشد، زمانی که به‌روز شود ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.

اگر این اتفاق برای شما رخ داد و نتوانستید مشکل را حل کنید، گوشی خود را به نسخه قدیمی‌تر اندروید بازگردانی کنید. هر چند باید هشدار داده شود که ریسک خطرات امنیتی وجود دارد. نصب آخرین نسخه‌های نرم‌افزاری همیشه برای محافظت از گوشی‌تان توصیه می‌شود. و در عین حال که خطر استفاده از نسخه‌های قدیمی روی گوشی هوشمندتان اغلب ناچیز است، اما باید به آن توجه کرد.

به طور مشابه، گاهی اوقات عمر باتری گوشی را می‌توان به طور قابل‌توجهی با به‌روز رسانی نرم‌افزاری بهبود داد! بنابراین اگر فکر می‌کنید ممکن است با آپدیت نسخه نرم‌افزار اندروید، عملکرد باتری بهتر شود، به بخش Settings > About phone بروید تا در خصوص ارائه به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای گوشی خود مطلع شوید.

آپدیت نرم افزاری اندروید
برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی‌ خود، نسخه اندروید خود را به‌روز نگه دارید (یا اگر واقعا لازم باشد، به نسخه قبلی بازگردید).

۹. گوشی خود را خاموش کنید

زمانی که گوشی خود را شارژ می‌کنید، استفاده از ویژگی‌ها یا اپلیکیشن‌هایی که باتری قابل توجهی مصرف می‌کنند، بر عمر باتری تاثیر می‌گذارد. اگر همزمان در حال شارژ کردن گوشی خود و برقراری ارتباط تصویری هستید و همچنین روشنایی صفحه موبایل ۱۰۰٪ است، گوشی به زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز خواهد داشت. نقطه مقابل زمانیست که صفحه نمایش، Wi-Fi و اینترنت 4G آن خاموش است.

اگر می‌خواهید سریع‌ترین میزان شارژ شدن را تجریه کنید، گوشی را در زمان شارژ شدن به حالت هواپیما در آورده یا کاملاً خاموش کنید. این کار به گوشی شما استراحت خواهد داد.

گوشی خود را خاموش کنید
گوشی خود را خاموش کنید

۱۰. باتری خود را کالیبره کنید

گاهی اوقات درصد باتری‌ که دستگاهتان تشخیص داده و نشان می‌دهد، اشتباه است. تاثیر این امر این است که گوشی شما ممکن است به شکل متفاوتی عمل کند؛ از جمله محدود کردن عملکرد گوشی با توجه به عدد نشان داده شده در قسمت شارژ گوشی.

بنابراین کالیبره کردن باتری گوشی هوشمند خود را برای استفاده بهتر امتحان کنید. در خصوص نحوه کالیبره کردن باتری گوشی این مقاله را حتما بخوانید.

باتری خود را کالیبره کنید
کالیبراسیون باتری می‌تواند یکی دیگر از ابزار موثر برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی باشد.

۱۱. مشکل شارژ نشدن گوشی به خاطر خیس شدگی

اگر گوشی شما پس از افتادن در آب شارژ نمی‌شود، گزینه‌های زیادی پیش رو ندارید: بهترین کار این است که باتری را عوض کنید. تازه اگر امکان‌پذیر باشد!

با این حال سعی کنید در حد امکان از این اتفاق جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید با خواندن مطلب زمانیکه گوشی‌تان در آب افتاده است چه اقداماتی باید انجام دهید، اقدامات لازم را برای گوشی‌ آب خورده‌تان انجام دهید.

گوشی آب خورده | چرا گوشی کند شارژ می‌شود
گوشی خود را در آب انداخته‌اید؟ اگر باتری قابل جدا شدن است، فوراً باتری را بیرون بیاورید و با یک حوله خشک کنید.

۱۲. گوشی خود را ریبوت کنید

در اکئر مواقع، دلیل اینکه گوشی شما به درستی شارژ نمی‌شود، یک سری مشکلات جزئی و سیستمی است. برای رفع این اشکال، راه‌اندازی مجدد یا ریبوت گوشی نخستین کاری‌ست که باید انجام دهید.

ریستارت کردن گوشی همه سرویس‌های پس‌زمینه را غیرفعال کرده و می‌تواند مشکل شارژ گوشی شما را برطرف سازد. با ریستارت کردن گوشی، همه اجزا و قطعات نیز دوباره از نو شروع به کار می‌کنند و اشکالات احتمالی رفع می‌شوند. برای این منظور، کافی‌ست دکمه پاور را نگه داشته و گزینه «Restart» را انتخاب کنید.

اگر گوشی شما پس از ریبوت شدن به درستی شارژ شود، به این معناست که مشکل شارژ نشدن گوشیتان برطرف شده است.

۱۳. گوشی خود را در حالت Safe Mode قرار دهید

در صورتی که گوشی هوشمندتان پس از ریبوت همچنان شارژ نمی‌شود، در قدم بعدی دستگاه خود را در حالت Safe Mode بوت کنید. در این حالت، تنها نرم‌افزارهایی در دسترس قرار دارند که به صورت پیش‌فرض روی گوشی شما نصب شده‌اند. به این معنا که اپلیکیشن‌های شخص ثالثی که نصب کرده‌اید، در Safe Mode اجرا نمی‌شوند.

اگر در این حالت گوشی شما شارژ می‌شود، نشان‌دهنده آن است که یکی از برنامه‌ها مانع شارژ صحیح باتری شما می‌شود. در این صورت بهتر است که اپلیکیشن‌هایی که اخیراً نصب کرده‌اید را مورد بازنگری قرار دهید.

حالت Safe Mode
گوشی خود را در حالت Safe Mode اجرا کنید

اپلیکیشن‌های اخیر و برنامه‌هایی که به آن‌ها اعتماد ندارید یا مدت‌هاست از آن‌ها استفاده نکرده‌اید را پاک کنید. سپس گوشی خود را به صورت عادی ریبوت کنید و ببینید که آیا تغییری کرده یا خیر.

برای فعال‌سازی حالت Safe Mode باید دکمه پاور گوشی را نگه دارید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود روی دکمه «Power Off» کلیک کنید. پس از پذیرشِ اطمینان از تصمیم خود، گوشی شما در حالت Safe Mode اجرا می‌شود. برای خروج از این حالت نیز کافی‌ست دستگاه خود را ریستارت کنید.

از آنجایی که عملکرد همه گوشی‌های اندرویدی به واسطه رابط کاربری متفاوت یکسان نیست، ممکن است این روند در تلفن شما متفاوت باشد. اگر مراحل ذکر شده در این بخش جواب نداد، بهتر است به سایت پشتیبانی دستگاه خود مراجعه کرده و یا این مراحل را در گوگل جستجو کنید.

۱۴. مطمئن شوید که علت شارژ نشدن گوشی، باگ نرم‌افزاری نیست

چنانچه علامت شارژ گوشی در زمان اتصال دستگاه به آداپتور وجود دارد اما تلفن شما شارژ نمی‌شود یا در صورتیکه آیکون شارژ را مشاهده نمی‌کنید، اشکال کار می‌تواند به واسطه یک مشکل یا باگ نرم‌افزاری باشد. با نصب اپلیکیشن موبایل Ampere می‌توانید بفهمید که آیا انرژی الکتریکی به باتری گوشی وارد می‌شود یا خیر.

اپلیکیشن Ampere این امکان را به شما می‌دهد تا در هر لحظه میزان شارژ یا تخلیه باتری گوشی خود را مشاهده کنید. برنامه Ampere ویژگی‌های دیگری هم دارد که مفید و کاربردی هستند. این اپلیکیشن به شما می‌گوید که آیا باتری گوشی شما وضعیت مناسبی دارد یا خیر. Ampere همچنین برای مشاهده میزان ولتاژ موجود و دمای لحظه‌ای باتری نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن Ampere

پس از نصب Ampere، گوشی خود را به منبع تغذیه متصل کنید. سپس برنامه را اجرا کرده و بررسی کنید که آیا گوشی شما در حال شارژ است یا خیر. اگر گوشیتان شارژ می‌شود اما آیکون شارژ نمایش داده نمی‌شود، بنابراین یک اشکال یا باگ نرم‌افزاری وجود دارد. برای این منظور، می‌توانید منتظر عرضه یک به‌روزرسانی سیستمی باشید یا دستگاه خود را ریست کنید.

اگر گوشی سامسونگی شما شارژ نمی‌شود اما علامت شارژ نشان داده می‌شود، این مورد نیز می‌تواند یک خطای نرم‌افزاری باشد. سیستم‌عامل خود را به‌روز کرده یا دستگاه خود را به حالت تنظیمات کارخانه بازگردانید.

در صورتی که نمی‌خواهید از اپلیکیشن Ampere استفاده کنید، می‌توانید از یک راه‌حل دیگر استفاده کنید. برای بررسی این مشکل، ابتدا گوشی خود را خاموش کرده و آن را به شارژ بزنید. اگر تلفن شما انرژی الکتریکی دریافت می‌کند، صفحه‌نمایش با آیکون شارژ شدن روشن می‌شود.

Ampere on Google Play

۱۵. به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید

در صورتی که روش‌های بالا مشکل شما را حل نکرد، بهتر است دستگاه خود را به یک مرکز تعمیرات موبایل برده تا آن را درست کند. بیشتر تعمیرکارانِ کاربلدِ گوشی سریعاً مشکل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری علت شارژ نشدن گوشی را پیدا می‌کنند. اگر دستگاه شما گارانتی داشته باشد، نیازی به پرداخت هزینه برای تعمیر دستگاه خود نخواهید داشت. در غیر این صورت، مجبور هستید که برای تعویض هر یک از قطعاتِ مشکل‌دار، هزینه کنید. لازم به ذکر است که کلیه محصولات عرضه شده در فروشگاه برتر دیجیتال با گارانتی معتبر ارائه می‌شوند. بنابراین می‌توانید با خیال آسوده از فروشگاه ما خرید کنید.

از آنجایی که اجزایِ کوچکِ بسیاری وظیفه شارژ باتری گوشی را برعهده دارند، شاهد افزایش مشکل شارژ نشدن گوشی هستیم. علاوه بر این، از آنجایی که بیشتر گوشی‌ها نازک‌تر شده و شاهد عرضه گوشی‌های تاشو بیشتری نیز هستیم، باید مراقبت و نگهداری از دستگاه خود را بیشتر کنید.

در انتها اگر قصد خرید بهترین گوشی از نظر باتری را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «قویترین باتری گوشی 2021: معرفی ۶ گوشی با باتری قوی» را از این نشانی مطالعه کنید. امیدواریم که این مطلب در رفع علت شارژ نشدن گوشی شما کمک کند و علت شارژ نشدن دستگاه خود را پیدا کنید. در صورتی که راه‌حل دیگری برای رفع این مشکل دارید، لطفاً از بخش نظرات همین مطلب با ما و دیگر کاربران برتر دیجیتال به اشتراک بگذارید.

منبع : Nextpit و MUD

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

8 نظر از طرف کاربران برای این مطلب ثبت شده است.

ناشناس - تاریخ: ۱۴۰۲٫۰۲٫۰۷ ساعت: ۱۲:۲۹

دوستان همیشه سعی کنید شارژر گوشیتون با خودتون ببرید چون ممکنه شارژر بقیه به شما نخوره یا ببرید یادتون بره بعد اگه شماره ننوشتیداونوقت واویلا (خر بیار باقالی بار کن) کلی عذاب و… کلا همیشه ببرید یا اگه نمی برید مهندسی کنید زمان رو

Abolfazl - تاریخ: ۱۴۰۱٫۰۷٫۲۷ ساعت: ۲۳:۰۷

یا مشکل از کابل یا آداپتور که جا بجا شن اگ نبود و از شارژ فقط علامتش نصیبتون پورت کباید برید تعمیر اینقدم خصیص نباشید هزینه چندانیم نی فقط وقت می خواد

محمد - تاریخ: ۱۴۰۱٫۰۲٫۱۶ ساعت: ۱۵:۵۹

سلام من ۲ ماه پیش گوشی a 12خریدم که پس از گذشت ۲ ماه متاسفانه با شارژر شارژ نمیکنه و فقط با لب تاپ شارژ میکنه شارژر هم سالمه

پری ور بپری - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۷٫۱۴ ساعت: ۲۳:۰۶

خوب بود جدا کامل بگفتی ای دوست پر توانم، ملوان زبل

پسندیدم 1
نپسندیدم 1
Paris.Var.Pepari - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۷٫۱۴ ساعت: ۲۳:۰۴

میگم این همه از خودت گفتی، یادت رفته شماره کفشت، تاریخ تولد و غذای مورد علاقه ات رو بگی🥸😁
آها عاشق شدی یا نه، بی‌زحمت قشنگ توضیح بده، میخوام بعنوان موضوع انشا ازش استفاده کنم یا نه یه سایت از خودت بده بیشتر آشنا شیم

پسندیدم 1
نپسندیدم 3
ShahTITAN - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۵٫۰۸ ساعت: ۲۱:۲۲

سلام.باتری نوت 5 من از ابتدا ک خریدمش مشکل داشت و بارها ب نمایندگیش بردم و تعویض باتری کردم.
اما این دو هفته پیش ک برای تعویض باتری ب نمایندگیش واقع در بازار موبایل ایران بردم،بعد از پرداخت 529000 تومان،متوجه شدم دکمه تاچ گوشیم اسیب دیده ک برای منی ک این گوشی رو 9 سال بدون خط و خش نگه داشتم ازار دهنده بود.از اون مهمتر اینکه،ن تنها باتری جدیدی ک تعویض شده،زود شارژ خالی میکنه،گوشیم مشکلات اساسی پیدا کرده.مرتب روزی 3 تا 5 بار خاموش میشه خود ب خود،وقتی شارژش کاملا خالی میشه و خاموش میشه،باید ساعت ها منتظر بمونم تا شارژ کردن رو شروع کنه و این بسیار ازار دهنده هست.نمیدونم چیکار کنم.احتمالا نمایندگیش خرابکاری ای ک کرده رو قبول نمیکنه.

محسن ربانی فرد - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۱٫۱۶ ساعت: ۱۷:۳۳

سلام گوشی من سامسونگ آ 40 هسش .خورده زمین دیگه شارژ نمیشه .

Ali - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۷٫۱۷ ساعت: ۱۵:۵۶

سلام بر شما دوست عزیز متاسفانه گوشی موتو وان هایپر سه روز پیش اصلا شارژ نمیشد و شارژر گوشی سالم است اما گوشی یک درصد شارژ میشود … مشکل چیست!؟اصلا شارژ نمیشود… ?

پسندیدم 15
نپسندیدم 2
شما نیز نظر خود را درباره این مطلب بیان نمائید: