چگونگی ضبط تماس‌های تصویری واتس‌اپ در اندروید

چگونگی ضبط تماس‌های تصویری واتس‌اپ در اندروید

ضبط تماس‌ تصویری واتس‌اپ (WhatsApp video calls) به خصوص وقتی که مصاحبه مهمی در حال انجام است می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله سعی می‌کنیم به صورت مرحله به مرحله چگونگی ضبط تماس‌های تصویری در واتس‌اپ را به شما آموزش دهیم. با برتر دیجیتال همراه باشید.

آیا ضبط تماس‌ تصویری واتس‌اپ قانونی است؟

قبل از اینکه یک نرم‌افزار مخصوص ضبط تماس‌ تصویری دانلود کنید، باید بدانید که آیا ضبط تماس‌ تصویری واتس‌اپ قانونی است یا خیر؟ در واقع اگر این کار را انجام دادید و در نهایت به این نتیجه رسیدید که مرتکب کار نادرستی شده‌اید، مطمئناً احساس بدی خواهید داشت. با این اوصاف، توجه داشته باشید که در برخی از کشورها قوانین به کاربران اجازه می‌دهند که مکالمات انجام شده به وسیله تلفن‌ها را ضبط کنند تا شاید وقتی لازم شد از آنها برای شاهد استفاده نمایند. قطعاً باید از این مکالمات ضبط شده به موقع استفاده شود تا مبادا آزادی و حقوق ابتدایی هر کسی نقض گردد.

حتی برای تماس‌های صوتی معمولی نیز شما باید به طرف مقابل اعلام کنید که دارید مکالمه‌اش را ضبط می‌کنید و لازم است که او نیز موافقت کند. چنان‌چه شما به خواسته او عمل نکردید، از نظر اخلاقی نمی‌توانید مکالمه تصویری او را ضبط نمایید. در این میان، می‌توان برخی تماس‌ها مانند مصاحبه‌ها یا قرارهای کاری را ضبط کرد با این شرط که از آنها در مواقع قانونی استفاده نکنیم.

چگونگی ضبط تماس‌ تصویری در نسخه اندرویدی واتس‌اپ

برای ضبط تماس‌ تصویری واتس‌اپ در اندروید باید یک اپلیکیشن نصب کنید زیرا این سیستم عامل به صورت پیش‌فرض قابلیت انجام این کار را ندارد. در این بین، برخی از شرکت‌های سازنده تلفن همراه این ویژگی را در محصولاتشان قرار داده‌اند که هواوی از آن جمله است.حالا اگر شما هم از جمله کسانی هستید که گزینه ضبط تماس‌ تصویری واتس‌اپ در گوشی‌تان وجود ندارد، بهتر است سراغ یک اپلیکیشن مناسب بروید.

برای ضبط تماس‌های واتس‌اپ در اندروید باید مراحل زیر را طی کنید:

  • دانلود نرم‌افزار کاملاً رایگان MNML Screen Recorder از گوگل پلی استور
  • اجرای اپلیکیشن نامبرده و لمس سه نقطه موجود در بالا و انتخاب گزینه تنظیمات (Settings)
  • به قسمت ضبط کننده به نام Recording رفته و گزینه Record Audio را فعال کنید

چگونگی ضبط تماس‌های تصویری واتس‌اپ در اندروید

  • سپس به اپلیکیشن برگردید و دکمه Record را از پایین صفحه لمس نمایید. یک شمارش معکوس ۳ ثانیه‌ای آغاز خواهد شد که با پایان یافتن آن پیام هشدار و صدایی پخش می‌شود تا به شما بگوید که این برنامه هر اتفاقی که در نمایشگر رخ می‌دهد را ضبط خواهد کرد. آن را تأیید کنید تا فرآیند ضبط شدن آغاز گردد.
  • حالا واتس‌اپ را اجرا کنید و به مخاطب مدنظر خود زنگ بزنید.

چگونگی ضبط تماس‌های تصویری واتس‌اپ در اندروید

  • زمانی که مکالمه به پایان رسید، دکمه توقف (شبیه مربع سیاه رنگ) را از نوار اعلانات بزنید و یا MNML را اجرا و دکمه Stop را از آنجا لمس کنید.

چگونگی ضبط تماس‌های تصویری واتس‌اپ در اندروید

  • به برنامه برگردید تا ویدیوی ضبط شده پخش شود. شما می‌توانید این فیلم را مشاهده کرده و برای دیگران بفرستید.

 

آیا شما روش دیگری را برای ضبط تماس‌ تصویری واتس‌اپ در نظر دارید؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: androidpit.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: