چگونه می‌توان سوختگی صفحه نمایش را در اندروید و iOS برطرف نمود؟

آموزش رفع سوختگی صفحه نمایش در اندروید و iOS

تصویر شبح (Ghost Image) یا سوختگی صفحه (Screen Burn-in) به تغییر نامنظم صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند گفته می‌شود که از استفاده نامنظم پیکسل‌ها نشأت می‌گیرد. استفاده طولانی‌مدت از تصاویر ثابت می‌تواند سایه یا شبحی دائمی از تصویر روی صفحه نمایش ایجاد کند. این مشکل بیش از تصور رایج است و بیشتر در نمایشگرهای AMOLED اتفاق می‌افتد، هر چند صفحه‌ نمایش‌‌های LCD نیز از این مشکل در امان نیستند. حال، اگر می‌خواهید علت تغییر رنگ صفحه گوشی را بدانید و راه‌های از بین بردن لکه روی صفحه گوشی را یاد بگیرید تا انتها با برتر دیجیتال همراه باشید.

اگر به دنبال راهی برای از بین بردن لکه روی صفحه گوشی هوشمند خود هستید باید به شما یادآوری کنیم که موارد شدید سوختگی نمایشگر، سخت برطرف می‌شوند و راه‌حل تقریباً همیشه تعویض صفحه نمایش است. با این وجود، پیشنهاد تعویض صفحه نمایش هزینه‌بر است. به خصوص اگر گوشی شما دارای گارانتی و ضمانت‌نامه نباشد. در مواردی که مشکل سوختگی صفحه نمایش خیلی برجسته نیست، بهتر است به فکر راه‌حل‌های دیگری باشید. این موضوع همان چیزی‌ست که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم.

سوختگی صفحه نمایش یا علت تغییر رنگ صفحه گوشی چیست؟

در ابتدا بهتر است علت تغییر رنگ صفحه گوشی را بدانیم؟ در سوختگی صفحه نمایش قسمتی از نمایشگر دچار تغییر رنگ دائمی می‌شود. این مشکل اغلب بر اثر استفاده طولانی‌مدت از یک تصویر ثابت یا ایستا ایجاد می‌شود. لازم به ذکر است که نمایشگرهای OLED نسبت به همتایان خود یعنی صفحه نمایش‌های LCD بسیار مستعد آسیب‌پذیری سوختگی صفحه نمایش هستند. در حقیقت، آنچه که مردم به عنوان سوختگی صفحه نمایش در پنل‌های LCD می‌پندارند، معمولاً مشکل دیگری است.

اگرچه نمایشگرهای AMOLED مدرن از لحاظ مقاومت در برابر سوختگی صفحه نمایش بهتر عمل می‌کنند، اما اگر گوشی هوشمند شما تصاویر ثابت زیادی را نشان می‌دهد (نکته: صفحه نمایش همیشه روشن یا Always-On Display)، احتمال سوختگی در صفحه نمایش افزایش می‌یابد. خوشبختانه گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی‌ جدیدتر دارای مکانیزم‌های متعددی هستند که محافظت از سوختگی یا Burn-Protection نام دارند و احتمال سوختگی صفحه را کاهش می‌دهند.

نحوه عملکرد این مکانیزم‌ها به این صورت است که با چند پیکسل، تصویر یا متن ثابت را جابجا می‌کنند، بنابراین فشار ثابت ماندن به گروهی از پیکسل‌ها وارد نمی‌شود. در نتیجه به ندرت مشکل تغییر رنگ صفحه در گوشی‌های مدرن و امروزی دیده می‌شود.

سوختگی صفحه گوشی
این تصویر نمونه بدی از سوختگی صفحه نمایش است.

باید این نکته را در نظر داشت که سوختگی صفحه نمایش عمدتاً یک مشکل سخت‌افزاری است و روی طیف گسترده‌ای از محصولاتی با پنل‌های مبتنی بر OLED اثر می‌گذارد. به همین جهت، هر محصولی که دارای پنل AMOLED است از آیفون‌های اپل تا دستگاه‌های Samsung Galaxy و تلویزیون‌های OLED می‌توانند قربانیان احتمالی این مشکل باشند.

در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم به روش‌های برطرف کردن مشکل سوختگی صفحه نمایش در گوشی‌های اندرویدی و iOS بپردازیم.

اپلیکیشن‌های رفع سوختگی صفحه نمایش چقدر موثر هستند؟

اگر شما تاکنون برای رفع لکه بنفش روی صفحه گوشی خود در گوگل جستجو کرده‌اید، قطعا لیست اپلیکیشن‌های زیادی را دیده‌اید که مدعی برطرف‌سازی این مشکل هستند. اما واقعاً این برنامه‌ها چقدر اثرگذار هستند؟ و چه کارایی دارند؟

پیش از هر چیزی باید بدانید که سوختگی صفحه نمایش یک مشکل سخت‌افزاری است و تلاش برای رفع آن با کمک نرم‌افزار تقریباً همیشه بیهوده خواهد بود. اما اپلیکیشن‌ها دقیقاً چه کاری انجام می‌دهند؟ کاربرانی که ادعا می‌کنند پس از نصب و استفاده از این برنامه‌ها مشکل را برطرف کرده‌اند، چه؟

با وجودی که گزارش‌های مردمی نشان می‌دهند این نرم‌افزارها مفید هستند، فلسفه کلی این برنامه‌ها نشان از تلاش برای «سوزاندن / Burn» بقیه صفحه نمایش به منظور مطابقت با رنگ کل نمایشگر است. اگرچه این راهکار ممکن است در ابتدا برای شما کارساز باشد، اما باید بدانید که کمکی به حل دائم این مشکل نمی‌کند. بهتر است تا زمانی که نمایشگر گوشی خود را عوض نکرده‌اید به این برنامه‌ها به عنوان راه‌حل موقت نگاه کنید.

ابزارهایی برای از بین بردن لکه روی صفحه گوشی
ابزارهای رفع سوختگی صفحه نمایش صرفا یک راه‌حل هستند، اما می‌توانند در برخی موارد کمک کنند.

یک اپلیکیشن اختصاصی تحت عنوان LCD Burn-in Wiper برای صفحه‌های LCD وجود دارد که احتمالاً بتواند موارد جزئی را برطرف سازد. با این حال، این ابزار برای نمایشگرهای OLED و AMOLED در گوشی‌های پرچمدار مدرن مناسب نیست. برای این کار، به یک اپلیکیشن متفاوت نیاز دارید.

دانلود اپلیکیشن LCD Burn-in Wiper از Google Play Store

google play store button

شما می‌توانید برای گوشی‌های اندرویدی با نمایشگرهای OLED و AMOLED، برنامه Ghost Screen Fix – Burn-In را امتحان کنید. کاربران آیفون نیز می‌توانند از اپلیکیشنی تحت عنوان Doctor OLED X از App Store استفاده کنند.

دانلود اپلیکیشن Ghost Screen Fix – Burn-In از Google Play Store

ابزار Ghost Screen Fix - Burn-In برای از بین بردن لکه روی صفحه گوشی

دانلود اپلیکیشن Doctor OLED X از App Store

ابزار Doctor OLED X برای از بین بردن لکه روی صفحه گوشی

در بیشتر این برنامه‌ها، راه‌حل نمایش دنباله‌ای از رنگ‌های اصلی به منظور بازگرداندن پیکسل‌های «سوخته» است. نکته جالب این است که این راهکار، عملکرد اصلی محافظ صفحه (screen-savers) کامپیوتر است: یک تصویر پویا که زمانی نمایان می‌شود که صفحه غیرفعال است تا اطمینان حاصل شود که همان قسمت از صفحه نمایش به طور مداوم روشن نمی‌ماند.

نتیجه‌ای که ممکن است از این برنامه‌ها به دست آورید بر اساس میزان خرابی صفحه نمایش شما متفاوت خواهد بود.

تصویری که در حین از بردن لکه روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود
وقتی اپلیکیشنی در حال رفع سوختگی صفحه نمایش است، این همان تصویری است که شما مشاهده می‌کنید.

راهکارهای دیگر برای رفع مشکل تغییر رنگ صفحه گوشی

یکی از راهکارهای پیشنهادی، استفاده از اپلیکیشن Negative Image از فروشگاه Google Play است. این اپلیکیشن برای از بین بردن لکه روی صفحه گوشی بسیار کمک می‌کند.

دانلود اپلیکیشن Negative Image از Google Play Store

ابزار Negative Image

  • زمانی که مشکل سوختگی صفحه قابل مشاهده است از صفحه نمایش خود اسکرین‌شات بگیرید.
  • یکی از اپلیکیشن‌های Negative Image را از Store Google Play دانلود کنید.
  • از این برنامه برای ایجاد یک تصویر «Negative» از اسکرین‌شاتی که ذخیره کرده‌اید، استفاده کنید.
  • تصویر نگاتیو را باز کنید، پیکسل به پیکسل با اسکرین‌شات اصلی مطابقت دارد؛ به همین دلیل پیکسل‌های سوخته را دقیقاً همپوشانی می‌کند.
  • روشنایی صفحه را به حداکثر میزان آن برسانید، این کار می‌تواند مفید واقع شود.

اگر این راهکار موثر نبود چه؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، علت تغییر رنگ صفحه گوشی یک مشکل سخت‌افزاری است. به این ترتیب، برطرف کردن صحیح این مشکل تنها با تعویض صفحه نمایش گوشی همراه است. با این حال، توجه داشته باشید که نمایشگرهای مدرن معمولاً نسبت به مدل‌های قدیمی خود در برابر سوختگی صفحه مقاوم‌تر هستند.

گوشی‌های که از این نوع از صفحه نمایش‌ها بهره برده‌اند، معمولاً حاوی چندین مکانیزم محافظ در برابر سوختگی صفحه هستند. به همین دلیل، احتمال کمی وجود دارد که با مشکل علت تغییر رنگ صفحه گوشی مواجه شوید. چراکه بروز این مشکل با شدت بالا به ندرت پیش می‌آید و مجبور به تغییر نمایشگر گوشی خود نخواهید بود.

با این حال، این مشکل در مواردی نادر وحشتناک است. بهترین راه‌حل این است که با شرکت سازنده گوشی هوشمند خود در تماس باشید. البته از آنجایی که این راهکار برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نیست، مجبور خواهید شد که به شرکت‌های تعمیرات موبایل در شهر خود یا شهرهای بزرگ اطمینان کنید. اگر گوشی گارانتی داشته باشد، معمولاً هزینه زیادی متحمل نمی‌شوید.

توجه داشته باشید که تعویض صفحه نماشی بدون گارانتی معمولاً هزینه زیادی دارد. گاهی در برخی مواقع خرید یک گوشی هوشمند جدید نسبت به تعویض نمایشگر گوشی قدیمی ارزان‌تر و منطقی‌تر است.

چگونه از رفع سوختگی صفحه گوشی جلوگیری کنیم؟

همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید، سوختگی صفحه نمایش می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. با این حال، چند راه ساده وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید کاری کنید که گوشی شما هرگز با این مشکل مواجه نگردد. این راهکارها برای گوشی‌های اندروید و برای آیفون‌ها نیز قابل استفاده است.

  • میزان روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را کم یا متوسط نگه دارید. هرگز آن را برای مدتی طولانی در حالت روشنایی کامل یا حداکثری نگه ندارید.
  • اگر از دکمه‌های ناوبری روی نمایشگر استفاده می‌کنید، بهتر است به ژست‌های حرکتی روی بیاورید. با این کار، شما از نمایش کلیدهای ناوبری دائمی روی صفحه نمایش توسط نمایشگر گوشی خود جلوگیری می‌کنید.
  • اگر اهل تصویر پس‌زمینه نیستید، بهترین راه‌حل این است که از یک صفحه مشکی به عنوان تصویر پس‌زمینه گوشی خود بهره ببرید. در این حالت، پیکسل‌ها در نمایشگرهای AMOLED خاموش می‌شوند.
  • تا حد امکان ویژگی حالت تاریک یا Dark Mode را در گوشی خود فعال کنید.

آیا  شما تا به حال با مشکل سوختگی صفحه نمایش گوشی مواجه شده‌اید؟ از چه اپلیکیشن‌هایی برای رفع مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش گوشی خود استفاده کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربه‌های خود را با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

منبع : Nextpit

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

235 نظر از طرف کاربران برای این مطلب ثبت شده است.

محمد - تاریخ: ۱۴۰۲٫۰۳٫۰۱ ساعت: ۱۴:۵۶

سلام
من گوشیم پوکو x3 پرو هستش
رنگ ایکون های گوگل مثل : کروم ، جیمیل ، گوگل مپ و بقیه
رنگ مشکی کرم شده
چیکار کنم درست بشع ؟

برتر دیجیتال - تاریخ: ۱۴۰۲٫۰۳٫۰۱ ساعت: ۱۶:۴۶

با سلام و احترام؛
حدس میزنم شما تم گوشی تون رو تغییر دادین. برای تغییر تم باید به تنظیمات قسمت تم مراجعه کنین و تم موردنظرتون رو انتخاب کنین یا به تم پیش فرض بازگردانی کنین.
باتشکر.

Rahakarimi - تاریخ: ۱۴۰۱٫۱۱٫۱۵ ساعت: ۱۱:۰۲

من گوشیمو بازیابی کارخانه کردم از وقتی روشن شده همه برنامه ها رنگش نگاتیوی شده دوربین عکس ها برنامه حتی ایموجی ها اگه راه حلی دارید بهم بگید ممنون چند روزه دیوونم کرده این ماجرا

پسندیدم 13
نپسندیدم 1
علی - تاریخ: ۱۴۰۱٫۰۷٫۰۸ ساعت: ۰۱:۴۶

گوشی من سیامی نوت 9 هست صفحه اش خاکستری شده چی کار کنم درست شه

یه بدبختی - تاریخ: ۱۴۰۱٫۱۰٫۱۳ ساعت: ۱۴:۳۰

مشکل از ال سی دی میتونه باشه یا سخت افزار اطلاعات گوشیتو یجا دیگه ببر گوشیتو یه ریست فاکتوری کن اگه درست نشد مشکل از ال سی دیه

ali - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۹٫۰۹ ساعت: ۱۶:۳۰

سلام من گوشی نوت ۹ دارم تقریبا یک ماهی میشه رو صفحه گوشیم تصویر دکمه های گوشی و تصویر کیبورد هست لطفا یک راه حل برام بگین خییلی خیلی ممنون میشم

پسندیدم 6
نپسندیدم 1
M - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۱٫۱۶ ساعت: ۱۲:۱۴

سلام من گوشی سامسونگJ7دارم.چند روزیه که نصف صفحه گوشیم موقع روشن شدن یک خط نارنجی و سفید میندازه.توی صفحه ی اصلی هم خط میندازه البته با رنگ های مختلف.کسی میدونه چیکار باید بکنم؟

پسندیدم 5
نپسندیدم 9
سیدابراهیم - تاریخ: ۱۴۰۲٫۰۲٫۲۵ ساعت: ۱۵:۲۱

سلام گوشی من پوکوام فورهست صفحه ش سبزشده هیچی دیده نمیشه ولی زنگ میادچیکارکنم

مرتضی صفایی - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۱٫۱۹ ساعت: ۱۶:۳۶

سلام من سامسونگs6edge plusدارم آیکون های اینستاگرام توش افتاده فقط تو تصویر سفید و سبز مشخصه چیکار کنم ازبین برن ممنون میشم.

پسندیدم 5
نپسندیدم 2
برتر دیجیتال - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۱٫۲۷ ساعت: ۱۲:۵۱

با سلام؛
میتونین با مرکز تعمیراتمون تماس بگیرین. راهنماییتون میکنن.
شماره تماس: 04135548002
با تشکر؛

پسندیدم 1
نپسندیدم 3
سپهر اعظمی - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۲٫۰۳ ساعت: ۱۱:۳۴

برا منم صفحه اینستاگرام سایه افتاده گوشیم a50 هست
خیلی رو اعصابه این مشکل

شایان - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۳٫۱۵ ساعت: ۰۵:۰۵

منم نوت 5 دارم صحفه اینستا افتاده

طاها - تاریخ: ۱۴۰۲٫۰۶٫۲۹ ساعت: ۰۰:۵۵

سلام من یک برنامه رو اجرا کردم چهار پنج روز پیش هنوز رد ابی اس هست گوشیمم جی پلاسه 11 و خیلی هم پررنگ مشکلس چیه قی

شرمین - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۱٫۱۱ ساعت: ۰۲:۴۷

سلام . من خیلی وقت پیش یک برنامه برای کیورد گوشیم نصب کردم که مثلا خوشگل بشه .
خیلی باهاش راحت نبودم و حذفش کردم…
مشکل اینجاست که انگار ردش مونده!مثلا تو زمینه های سفید بعضی وقتا دیده میشه
حل شدنیه؟

سینا فرامرزیان - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۰٫۱۹ ساعت: ۱۸:۳۵

دوستان که گوشیشون مشکلش حل نشده باید مراحل زیر رو طی کنن:
1_یه فاتحه براش بخوانند
2_با همان وضعیت بفروشن گوشی رو
3_یه صلوات بفرستن
4_گوشی هواوی بخرن
5_تمام!
چقدر میگم سامسونگ نخرید،قطعاتش گرونه الان ال سی دی سامسونگ 1میلیون قیمتشه نخرید برید هواوی بخرید برید شیاِومی بخرید،این همه برند هست برید یکی از اون ها رو بخرید،به شخصه خودم سامسونگ داشتم،هواوی هم داشتم،جی ال ایکس هم داشتم!الآنم هواوی پی6 دارم و بسیار راضیم

پسندیدم 3
نپسندیدم 17
یاسین محمدی - تاریخ: ۱۴۰۱٫۰۳٫۱۴ ساعت: ۱۶:۵۲

هوآوی خیلی زود خراب میشه. اما سامسونگ نه. شیائومی که میگید 8 ملیون عین پرچم دتر حداکثر 2 سال می مونه بعدش خراب و اوراقی میشه.

پسندیدم 3
نپسندیدم 2
امین - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۹٫۱۰ ساعت: ۲۲:۵۴

سلام منم نوت ۸ دارم همین مشکل رو دارم روی تصاویر مشکی بهتر مشخصه . پیش هر کی ببرم میگن مشکلی نداره اما من متوجه شدم که تصویر گوشیم بی کیفیت شده. دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه

پسندیدم 14
نپسندیدم 1
یاسر - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۰٫۰۳ ساعت: ۱۶:۲۴

واسه منم همینجوری شده چند روزه نمیدونم از چیه بدون ضربه و ابخوردگی شده
دوستان کسی میدونه راهنمایی کنه

Farnaz - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۶ ساعت: ۰۱:۰۰

سلام خسته نباشید
من گوشیم سامسونگ note8 هستش ، مدتیه جای بعضی از آیکون های اینستاگرام روی صفحه گوشیم می مونه فقط هم روی صفحه های سفید و سبز مشخص میشه این آیکون ها .
مشکلش چیه ؟
حل شدنیه یا نه ؟

پسندیدم 9
نپسندیدم 2
Sanaz - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۹٫۱۸ ساعت: ۰۱:۲۳

منم گوشیم نوت هشت پرو حاله میندازه وقتی توی یه برنامه میرم روی صحفه سیاه بهتر مشخصه توروخدا چیکارش کنم؟؟؟؟

یلدا - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۱٫۰۹ ساعت: ۲۰:۰۲

واس منم دقیقا همینطوری شده ولی ایکون های واتس اپ روش مونده که حالت کمرنگ صورتی دارن و تو جاهای سفید معلوم میشه😭

پسندیدم 1
نپسندیدم 1
کاربر سایت - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۱٫۱۳ ساعت: ۱۵:۱۲

سلام
من هم گوشیم گلکسی نوت ۸ هست و دقیقا همین مشکل رو دارم و هنوز راه حلی براش پیدا نکردم

پسندیدم 2
نپسندیدم 1
رضا - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۷ ساعت: ۰۸:۰۰

سلام آخه چرا بلند میشین پول های زیادی می دین برای سامسونگ و هواوی ? من یه بار a1 سامسونگ خریدم سر هم رفته 1 سال برام کار کرد الان اچ تی سی دیزایر 526 دارم که 5 ساله دارم ازش استفاده میکنم بدون کوچکترین مشکل اگه میخواین خرج کنید بری u11 اچ تی سی رو بخرید عالیه زد آب هم هست

پسندیدم 1
نپسندیدم 6
فرهاد - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۴ ساعت: ۱۶:۴۵

حیف پول زحمت کشیده که خرج این گوشیا بشه سامسونگا مشکل صفحه نمایش میگیرن الجیها هاردشون میسوزه هواویا ساپورت نمیشن هنگشون زیاده نوکیا شارژش خرابه هندیا و امریکاییا لوازمشون گیر نمیاد … قشنگ دارن با گوشیای اندرویدی بازیمون میدن از طرفی هم فروشنده مجبوره الکی از گوشی تعریف کنه و قالبش کنه به مشتری که باعث بی اعتمادی در جامعه میشه خلاصه که بازیچه دست سازندگان گوشی شدیم ای کاش اینقدر پیشرفت نبود

پسندیدم 19
نپسندیدم 7
محمد - تاریخ: ۱۴۰۰٫۰۱٫۲۸ ساعت: ۰۰:۵۸

GLX ها هم گوشی های خوبی هستند ولی کیفیت ندارن

پسندیدم 2
نپسندیدم 1
فرهاد - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۴ ساعت: ۱۶:۰۹

مشکل گوشیای سامسونگ ضعف در استحکام ال سی دی هست نازکترین گوریلاگلس رو دارن با کوچکترین فشار تیره و تار میشن ابعاد بزرگی هم میسازن که زود زود خراب بشه خود گوشی رو 900خریدم الان باید 1200 برای ال سی دی هزینه کنم همین امروز گوشی رو میفروشم بره چنین گوشی نخواستم گوشی هایی داشتم که ال سی دی در حد سنگ محکم بودن بارها میافتادن هیچیشون نمیشد فقط دو بار گوشی رو تو جیبم گذاشتم صفحش رنگی تیره شد البته این کره ای ها و شرقی ها گوشی رو تو جیب نمیذارن توی کیف میذارن بخاطر همین ابعاد بزرگشو میسازن و براشون استحکامش مهم نیست

پسندیدم 10
نپسندیدم 1
Fatema - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۳ ساعت: ۱۹:۳۴

سلام گوشیم a31
وقتی میرم تو دوربین میخوام از ی صفحه سفید عکس بگیرم حالت یه نیم دایره سایع هست چراخواهشا کمکم کنید

پسندیدم 5
نپسندیدم 2
Sina - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۵ ساعت: ۰۹:۵۹

سلام. .آیت الکرسی بخون درست میشه?

پسندیدم 17
نپسندیدم 6
☺ - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۵ ساعت: ۲۱:۵۵

سلام خریدار گرامی اگر گوشی شما گارانتی داره بفرستید به ادرسشون تعویض یا تعمیر کنن

مهدی - تاریخ: ۱۳۹۹٫۱۲٫۰۴ ساعت: ۱۹:۴۹

قبول میکنن

Amir - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۷٫۲۹ ساعت: ۲۰:۱۱

سلام یه گوشی A5 سامسونگ دارم چند ماهی هست که صفحه کلید کمرنگ همیشه تو صفحه دیده میشه چند وقته خود ب خود این مشکل پیش اومده براش همه چیزش سالمه هیچ مشکلی نداره ولی کمی با دقت نگاه میکنی به صفحه صفحه کلید رو کم رنگ میبینی نمیدونم ال سی دی خراب شده یا مشکل از پردازشگر گوشیه فلش هم زدم نشده

پگاه - تاریخ: ۱۳۹۹٫۰۷٫۱۶ ساعت: ۱۴:۲۷

سلام
من گوشیم موتورلا است یه چهار ماهی هست ک وقتی ب مدت زیاد از یه برنامه استفاده میکنم زمانی ک برنامه می‌بندم تصویرش روی صفحه هست مثل علامت فیلتر شکن بعد چند دقیقه ام از بین می‌ره
شما میدونید مشکلش چیه بنظرتون ببرم نشون بدم ؟ خیل میترسم نیمه سوز شده باش حالا نمیدونم اگر کسی میدون لطفا بگه

شما نیز نظر خود را درباره این مطلب بیان نمائید: