سامسونگ در حال تولید انبوه حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی برای گوشی‌ها!

تولید انبوه حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی

چقدر حافظه داخلی برای موبایل شما لازم است؟ بسیاری از موبایل‌های امروزی دارای ۳۲ و یا ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی هستند و نهایت ظرفیتی که شما می‌توانید برای حافظه داخلی داشته باشید ۲۵۶ گیگابایت است. سامسونگ قصد دارد این مسئله را تغییر دهد؛ زیرا تولید انبوه حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت از نوع حافظه eUFS را آغاز کرده است.

این حافظه ذخیره‌سازی جدید دارای همان ابعاد فیزیکی ذخیره ساز ۲۵۶ گیگابایتی فعلی است و از آنجایی که فضای داخلی گوشی‌ها بسیار با ارزش است تولید انبوه حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی خبر بسیار خوبی است. حافظه جدید، وعده سرعت خواندن پیوسته ۸۶۰ مگابایت بر ثانیه (MB/s) و سرعت نوشتن پیوسته ۲۵۵ مگابایت بر ثانیه را می‌دهد. یعنی ۶ ثانیه طول می‌کشد تا یک فایل ۵ گیگابایتی را از این حافظه به جای دیگر و ۲۰ ثانیه طول می‌کشد که همان مقدار اطلاعات را به داخل این حافظه کپی نمایید. طبق برآورد سامسونگ شما می توانید ۲۱ ساعت فیلم ۴K را در این حافظه جدید ذخیره کنید.

عملکرد برای برنامه ها مشابه نسل قبلی است یعنی به ترتیب ۴۲،۰۰۰ IOPS و ۴۰،۰۰۰ IOPS . این مقادیر را با کلاس عملکرد کارتهای حافظه از نوع SD / microSD مقایسه کنید:

تکنولوژیخواندن تصادفی (IOPS)نوشتن تصادفی (IOPS)
Samsung 512GB eUFS۴۲,۰۰۰۴۰,۰۰۰
Samsung 256GB eUFS۴۵,۰۰۰۴۰,۰۰۰
SD A2۴,۰۰۰۲,۰۰۰
SD A1۱,۵۰۰۵۰۰

تولید انبوه حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی برای سایر مصارف

سامسونگ قصد دارد از این تراشه های جدید که ۶۴ لایه هستند، در حافظه های از نوع SSD و کارت های حافظه نیز استفاده کند و نه فقط در ذخیره سازهای تلفن همراه. تولید این حافظه های جدید و همچنین حافظه های قدیمی ۴۸ لایه در آینده بیشتر خواهد شد؛ پس انتظار داشته باشید که گوشی های میانه رده نیز در آینده حافظه های داخلی با ظرفیت بیشتری را داشته باشند.

اگر گوشی شما حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی داشته باشد چه استفاده‌هایی از آن می‌کنید؟ نظر خود را زیر همین پست برایمان بنویسید.

برای اطلاع از آخرین اخبار خوزه فناوری با برتر دیجیتال همراه باشید.

 

منبع: GSMArena

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب می نویسید: